Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Horní Planá (Město)  - Šumava a podhůří - Krumlovsko

Zpět na článek

Počet komentářů: 8

Titulek: Lidi neblbněte... Zasláno: 6.01.2008 17:10:27
Autor: Burle Václav
Nejkrásnější, nehodnotnější, nejlepší a všechny další NEJ je vojenský prostor Boletice. Takových míst nejen v naší republice, ale minimálně v Evropě je velice málo.Dají se spočítat na prstech jedné ruky. Mluvím o přírodě. Nenechme si toto území zničit nějakou podnikatelskou aktivitou. Zde nesmí peníze, mamon, zvítězit nad rozumem. LIDI NEDEJME SE... LIDI NEBLBNĚTE... Lidi neblbněte, vždyť jsou tady lidi, živočichové, rostliny atd. ... Kluci co jsme ve vojenském újezdě Boletice válčili, nedejme se, spojme se, braňme přírodu!!!
Titulek: Jihočeský hejtman je chlap! Zasláno: 29.04.2009 10:10:09
Autor: Burle Václav
Víte jaký je rozdíl mezi vojenským újezdem Jince a vojenským újezdem Boletice? Tomu prvnímu velí paní Parkánová /žiletkový plot, americký radar, likvidace čápa černého a orla mořského na Horní hrázi, odvodňování Brd, likvidace obojživelníků, kácení listnáčů u rezervací, zpřístupnění turistům do oblastí, kde kvůli ochraně přírody nemáme co dělat, atd./!!! Jihočeši mají to štěstí, že jim velí nový hejtman, který na rozdíl od toho předchozího je rozumný, inteligentní. Zástupitelé Jihočeského kraje na jeho popud zrušili ve vojenském prostoru Boletice jakékoliv aktivity tzv. podnikatelů. Rozhodli, že na Špičáku a ani jinde v újezdě, nebude žádná megolomanská sjezdovka nebo tomu podobné zařízení. Vojenský újezd bude patřit přírodě, pak vojákům a v nejbližší době i turistům. Bude se zde chodit pouze pěšky. Cyklisté budou mít pouze přístup na asfaltové silničky, tak jak tomu již v současné době je! Bývalý hejtman razil toto heslo: Šumava je chráněná, Blanský les je rezervací, tak veškerý prostor mezi /čti vojenský újezd Boletice/ chráněn být nemusí! Nový hejtman zvolil úplně odlišný přístup. Šumavu, vojenský újezd Boletice a Blanský les spojíme v jeden chráněný, přírodní, prostor! K tomu již není co dodat. Nemělo by to tak být i v Brdech??? Více o vojenských újezdech včetně fotografií na burle.blog.cz.
Titulek: Nádherní ptáci Zasláno: 5.09.2007 14:31:22
Autor: Burle Václav
Městečko je kouzelné a je velice navštěvované turisty. Dá se zde dobře nakoupit vše co člověk potřebuje pod stan, nebo do kempu. V nové městské budově je informačn í centrům jehož součástí byla v posledních dnech výstava fotografií ptactva nebeského. Snímky byly dokonalé, ale nikde po Šumavě žádné odkazy na tuto výjimečnou, dokonalou, příkladnou akci. To byla velká škoda. Stál jsem v hale a pozoroval návštěvníky informačního centra. Nikdo, především cizinci, neměli potuchy o nějaké výstavě. Na silnicích před městem také žádné poutače...Škoda!!!
Titulek: Hrůza hrůz... Zasláno: 23.10.2007 17:39:08
Autor: Burle Václav
Nevíte prosím někdo, zda doopravdy došlo ve vojenském újezdě Boletice k devastaci lesa, způsobenou neodbornou prací firem při pracech na likvidaci polomů??? Prý to tam je hrůza. Dokonce zmizela půda a prý odvezli i veškerou dřevní hmotu... Že to není pravda!!!
Titulek: Výstavy... Zasláno: 14.02.2008 14:08:33
Autor: Burle Václav
Už to nebude dlouho trvat a na Lipně začne nová turistická sezóna. Nevíte prosím někdo, jaké výstavy se připravují v Horní Plané. Ta fotografická o ptácích byla světová...
Titulek: Boletice, nebeský ráj... Zasláno: 4.03.2008 13:23:19
Autor: Burle Václav
V minulém roce ve Vimperku byla vynikající výstava o vojenském újezdě Boletice. Co jí takhle oprášit a uskutečnit v Horní Plané. To by byla ale velkolepá návštěvnost... Potom by i ti nevěříci snad pochopili, proč se nemá v tomto prostoru betonovat, asfaltovat, ale pouze chránit to nejcennější co v České republice máme!
Titulek: Vyskoč a doplav... Zasláno: 14.02.2008 14:05:46
Autor: Burle Václav
Klikni Frymburk. Nové sportovní odvětví na Lipně. Přidá se i Horní Planá?
Titulek: Exkluzívní výlet pro nenáročné... Zasláno: 12.08.2008 16:18:14
Autor: Burle Václav
Autem nebo na kole, se přepravíme přívozem na pravou stranu Vltavy. Pokračujeme na Přední a Zadní Zvonkovou. Prohlédneme si kostel, který se právě opravuje a hřbitov. Nezapomeneme se projít po okolí. Je zde parkoviště, takže dále můžeme po silničce pokračovat i pěšky. Tato túra je vhodná pro ty, kteří chtějí shodit nějaké to kilo. Jinak autem nebo na kole pokračujeme na hraniční přechod. Vlevo celnice, o kousek dál kostelík. Doporučuji zaparkovat, udělat prohlídku, posedět. A již jsme v obci Schoneben. Zde zaparkujeme, zdarma, nebo pokračujeme až na parkoviště pod věží. Opět se parkovné ani výstupné neplatí! A nyní nastává ten exkluzívní zážitek. Jste na Moldaublicku. Tak se jmenuje rozhledna, dříve těžní věž, která zde na kopci byla znovu postavena. Proč ji likvidovat, když se dala takhle znovu použít. Opravdu nádherný výhled na vodní nádrž Lipno, ale i dále do kraje. Opravdu ten zážitek stojí za nějakou tu hodinku zajížďky na tento vrchol. Nahoře je bohužel pouze jednoduchá růžice, ale rozhledna se půvabně hýbe ve větru. Tento výlet nemá chybu. Domnívám se, že tato rozhledna by v oblasti Šumavy obsadila jedno z předních míst. Nezapomeňte se směrem k Vítkovu kameni podívat na větrné elektrárny. Zamyslete se, zda tyto novodobé vynálezy patří do přírody.

Reklama

Horní Planá - informace k místu

Horní Planá - služby v okolí

Turistická mapa ČR - Horní Planá

Čekejte prosím, nahrávám data
Načítám

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Jihočeská Plavební

Jihočeská Plavební

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici ...
PENZION U NÁMOŘNÍKA

PENZION U NÁMOŘNÍKA

Rodinný penzion s přímořskou atmosférou Už vás nebaví ubytovací stereotyp? Penzion u...
Ostrov

Ostrov

Město Ostrov leží na úpatí zalesněného hřebenu Krušných hor mezi lázeňskými městy –...
Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn (Wildstein) se nachází severně od Chebu na západní straně stejnojmenného...
Hořovice

Hořovice

Hořovice – Český Betlém V příjemné vzdálenosti od Prahy, malebně rozloženo na...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.