Partner portálu

Reklama

Reklama

Reklama

Český Krumlov (Město)  - Šumava a podhůří - Krumlovsko

Zpět na článek

Počet komentářů: 10

Titulek: Nejen romantika pro dva Zasláno: 9.11.2006 15:47:54
Autor: lucka
Český Krumlov je opravdu nádherné město nabité historickými památkami, protknuté závanem dějin, které vzbudí záchvěv romantiky v každém z nás. Je jako stvořené pro romantický víkend ve dvou. Nicméně široké kulturní vyžití umožňuje strávit zde plnohodnotný čas komukoli v jakémkoli věku, počtu atd., o čem přesvědčují v letním období davy turistů nejen z českých zemí. Opravdovým zážitkem bývá Mezinárodní hudební festival, který se koná v nádherných historických prostorách zámku (...a nejen zámku). Z vlastní zkušenosti doporučuji vstupenky rezervovat dopředu a dohodnout si způsob jejich vyzvednutí, aby předvečer Vámi vybrané akce nebyl narušen jejich chvatným a zbrklým sháněním. Jinak během roku se koná celá řada kulturních akcí..je třeba si zjistit jejich kalendář.. Chystáte-li se navštívit město autem a využít ubytovacích služeb, je prozíravější si již dopředu zjistit parkovací možnosti vybraného ubytovacího zařízení, neboť v centru je to s parkováním na štíru..a většina penzionků se v historickém centru nachází. ..a vybrat si samozřejmě můžete z nepřeberného množství ubytování..od špičkového hotelu po levnější penziony..
Titulek: A co grafitový důl ? Zasláno: 9.10.2007 06:46:30
Autor: Bohacek
Dle mého možnost vidět jak se těží tuha,2km jízdy šachťáckým vláčkem,být oblečen jak horník to si prostě nenechte ujít !Škoda ,že je to akce jen o prázdninách .prohlídka trvá 80 min. K výše uvedeným vodákům -mám je rád a oni za to nemohou.že řeky u nás nejsou tak široké a velké/prostě je jich víc/.Mám je daleko radši než cyklisty,neboť vodák sleduje okolí a vnímá ho víc.Kolokrát vidím cyklisty jak jen vyjedou na místo a ani neslezou z kola a jedou pryč/maximálně to pivko si dají/.A spíše oni ničí přírodu než vodáci/cyklisti si zkracují a dělají si vlastní trasy,nemluvě o sjezdařích -to co udělali na Komáří hůrce či nahoře v Železné rudě/.
Titulek: Je to příšerné Zasláno: 3.09.2007 13:02:41
Autor: Burle Václav
Na straně jedné historie, nádhera. Na straně druhé... Sedněte si k Vltavě a pozorujte ten šrumec na řece. Hrůza!!! To už nemá s vodáctvím nic společného. Dokonce si už u jednoho restaurantu, přímo ve vodě, můžete koupit mochito. Přímo z raftu. Děs, běs... Už to tam vypadá jako na Dunajci. Někdo zde zakoupil ženijní ponton a na něj připevnil pět sedaček po třech lidech. Vzadu a vepředu chlap s bidlem. Holt kšeft je kšeft, ale je to pro Vltavu ještě únosné...
Titulek: Vltava se již nejezdí Zasláno: 14.03.2009 09:29:00
Autor: Pavel Pávek
Vltava se když tak chodí.... Normální člověk se tam prostě nevejde.
Titulek: Český Krumlov Zasláno: 12.09.2007 17:10:43
Autor: Burešová S.
Český Krumlov patří mezi moje oblíbená města. Často jsme tam jezdili s manželem a na vodáky na Vltavě pod zámkem jsme se dokázali dívat nekonečně dlouho. Pohled z Vltavy na krásy Českého Krumlova je nezapomenutelný. Ponton se sedačkami jsem také viděla, ale můj pohled se poněkud liší. Jelo na něm několik starších lidí, jeden z nich tělesně postižený, podle jejich reakcí to byli v mladším věku vodáci a bylo na nich vidět, jak jsou rádi, že se mohou projet po Vltavě a zažít ještě jednou ten neopakovatelný pocit. Já zatím ještě dokážu sjet kratší úsek řeky na kanoi, ale až to nezvládnu, budu ráda, že se našel někdo, kdo mě umožní ten krásný zážitek a sveze mě po Vltavě. Možná, že provozovateli jde opravdu jen o kšeft, ale já jsem viděla člověka, který vezl nemohoucí lidi, upozorňoval je na zajímavosti na břehu a choval se k nim velmi pozorně. Snad mu to vydrží.
Titulek: Také jsme navštívili Český krumlov Zasláno: 2.08.2007 14:37:13
Autor: Vladimíra Šajtarová
Také jsme letos v rámci letní dovolené navštívili Český Krumlov. Je to tam opravdu pohádkové. Každému doporučuju. Zámek, zahrada, náměstíčka. No prostě nádhera. Půjčili jsme si raft sjížděli Vltavu. To teprve bylo pokoukání!
Titulek: POZOR! Zasláno: 15.07.2012 20:35:32
Autor: Petr
Určitě se v Krumlově velkým obloukem vyhnětě restaurantu U Galerie, kde je sice příjemná, klidná zahrádka a celkem ucházející obsluha, ale úroveň kuchyně je naprosto tragická, vůbec se nedivím p. Pohlreichovi, že o kuchařích mluví tak, jak mluví
Titulek: Omezení plavby na Vltavě... Zasláno: 12.03.2008 13:25:09
Autor: Burle Václav
Více informací na Nová Pec...
Titulek: Český Krumlov jak já jej vidím Zasláno: 11.06.2007 12:41:53
Autor: jirka
Po stránce uměleckohistorické naprosto lahůdková, mimořádná záležitost v kontextu celé střední Evropy. Jasný doklad působení Rožmberků, Eggenbergů a Schwarzenbergů společně s katolickou církví. Bylo tu několik klášterů - jezuité, minorité klarisky. Velké množství uměleckých památek, kapliček, soch apod. Škoda, že tu již minorité nejsou, ti do Krumlova neodmyslitelně patří. Žádné hotely, galerie a kulturní akce je nemohou nahradit. Po stránce \"genia loci\" ve smyslu lidských duší, je zde poznat, že zde došlo k něčemu ošklivému, smutnému, že zde žijé různé náplavy ze všech koutů.
Titulek: krásný Český Krumlov Zasláno: 13.06.2015 16:38:24
Autor: JUDr.Karel.Vlk
Po dlouhé době čtu na internetu příspěvek, který kladně hodnotí Rožmberky, rod Schwarzenbergů a církev.Děkuji

Reklama

Český Krumlov - informace k místu

Český Krumlov - služby v okolí

Turistická mapa ČR - Český Krumlov

Čekejte prosím, nahrávám data
Načítám

Reklama

Kalendář akcí

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020)

První návštěvníci po znovuotevření v Zoo Liberec (11.5.2020-31.5.2020) 11.05.2020

Zoo v Liberci se zavřela 13. března a zůstala tak sedm týdnů bez svého h...

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020)

Dole v dole...a nejen v tom Kokořínském! (12.5.2020-21.6.2020) 12.05.2020

Pojedete-li od Mělníka na sever, snadno tento přírodní unikát ujde pozornosti...

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020)

Dům matky a Dům syna – Pomník Jana Palacha (16.1.2016-31.12.2020) 16.01.2016

 Umělecké dílo amerického architekta Johna Hejduka, věnované městu Praze...

Výletník doporučuje

Jihočeská Plavební

Jihočeská Plavební

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici ...
PENZION U NÁMOŘNÍKA

PENZION U NÁMOŘNÍKA

Rodinný penzion s přímořskou atmosférou Už vás nebaví ubytovací stereotyp? Penzion u...
Ostrov

Ostrov

Město Ostrov leží na úpatí zalesněného hřebenu Krušných hor mezi lázeňskými městy –...
Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad Vildštejn (Wildstein) se nachází severně od Chebu na západní straně stejnojmenného...
Hořovice

Hořovice

Hořovice – Český Betlém V příjemné vzdálenosti od Prahy, malebně rozloženo na...

Doporučujeme pro ubytování:

  • V blízkosti Lednicko-valtického areálu se vám nabízí ubytování Mikulov.
  • Pokud si chcete rezervovat ubytování a pěkné chaty a chalupy k pronájmu, doporučujeme Vám navštívit portál MegaUbytko.cz. Najdete zde vše od luxusních penzionů až po levné ubytování v soukromí. Rezervujte si Vaše ubytování ještě dnes přímo u majitele za nejlepší ceny na trhu.