Doprava

Partner portálu

Reklama

Diskusní fórum

Docela šok - prý hodně škodlivé houby...

I know those people who visited this site...
26.05.18 (BUY CANNABIS ONLINE)

Lipník nad Bečvou - městská památková rezervace

Welcome to the Best writer Review, Here...
26.05.18 (Best writers reviews)

Diskutuj zde

Reklama

Reklama

Označ jako oblíbené místo

Lovosice

Litoměřicko a Podřipsko

Lovosice - věž staré radnice, v pozadí vrch Lovoš

Město Lovosice leží v malebné labské rovině na levém břehu Labe, na samém úpatí Českého středohoří. Přirozenou dominantou města je Lovoš (národní přírodní rezervace - 570 m. n. m.) se svým dvojčetem Kybičkou, s relativní výškou nad hladinou řeky asi 420 m. Rezervací prochází naučná stezka a na vrchu samém se nachází turistická chata z r. 1924. Hojně se zde vyskytují chráněné druhy rostlin (kosatec bezlistý, třemdava bílá, koniklec luční aj.). Charakteristické homolovité tvary řady dalších kopců Středohoří dávají krajině osobitý ráz, nápadný právě při pohledu od Lovosic. V nedalekém sousedství jsou vrchy Košťál se zříceninou hradu, Sutomský vrch, Boreč i sama "hromová hora" Milešovka. Vstupem do města po řece od severu je Porta Bohemica - Brána Čech, kde si Labe, poblíž Malých Žernosek, vynutilo průtok kaňonem a v těchto místech tvoří velký oblouk, kterým obtéká hradbu lovošského útvaru.  Litoměřicko-lovosická oblast je proslulá bohatstvím ovocných stromů a lány hospodářských plodin. Proto bývá právem nazývána Zahradou Čech. Hlavní dominanty města leží na lovosické tepně - ulici Osvoboditelů. Jsou to budovy současné i bývalé radnice, zámek, kostel sv. Václava. V Lovosicích jsou 3 školy mateřské, 3 školy základní, Gymnázium, Střední průmyslová škola a 2 Střední odborná učiliště (chemické a zemědělské). Kulturu zajišťuje Kulturní středisko Lovoš. K nejoblíbenějším patří tradiční geografické přednášky. Většinu koncertů zajišťuje Základní umělecká škola a k nejvíce navštěvovaným patří vánoční a velikonoční koncerty v kostele. Významné je působení Domu dětí a mládeže ELKO, hojně navštěvované dětmi ve volném čase. Pro sportovce i sportovně založenou veřejnost je k dispozici krásný sportovní areál s krytým plaveckým bazénem, zimním stadionem, tenisovými kurty, házenkářskou halou, fotbalovým i atletickým stadionem a krytou sportovní halou včetně ubytovací kapacity. V létě je k dispozici koupaliště a blízkost píšťanského jezera umožňuje provozování vodních sportů. Na Labi mají svůj přístav lovosičtí jachtaři.  Město je proslulé svou protáhlou dispozicí. Je také významným dopravním uzlem. Je zde říční přístav, rozsáhlá síť železnic a dálnice. Město nabízí možnost zajímavých výletů do okolí. Nedaleko jsou Třebenice, kde je Muzeum českého granátu, Třebívlice s hrobem Ulriky von Levetzow, přítelkyně Goetha, zámek Libochovice, Ploskovice a samozřejmě překrásné kopce Českého středohoří. Město provozuje informační centrum.

Secesní radnice
Secesní radnice s okázalou věží byla postavena v r. 1907. Do své nové krásy byla opravena v r. 1992 a při této příležitosti byla umístěna v kupoli schránka, obsahující současné aktuality a sadu platných mincí. Tato překrásná budova však neslouží svému účelu, jsou v ní ordinace soukromých lékařů. Budova skutečné radnice, kde sídlí samospráva je naproti. V ulici Osvoboditelů je také vznosná budova, kterou si nechal postavit starosta Pfanschmied v r.1887 a která sloužila jako poliklinika. V současné době zde sídlí soukromé subjekty.

Renesanční zámek
Renesanční zámek z 2. poloviny 16. století stojící na místě bývalé tvrze byl barokně přestavěn a upraven po požáru v r. 1809 knížetem Josefem Schwarzenbergem, již v prostší formě, odstraněny byly zvláště renesanční štíty a lunety. Nesloužil již jako šlechtické sídlo, v přízemí byl archiv a kanceláře, odtud se řídilo hospodářství Lovosické domény. V prvním a druhém patře byly služební byty. V současné době je zde střední odborné učiliště.

Barokní chrám sv. Václava

Barokní chrám sv. Václava byl postaven na místě, kde stával dřevěný kostelík, litoměřickým stavitelem Petrem Versou. Dokončen byl v r. 1745. Dnešní zachovalé fresky ze života sv. Václava jsou dílem litoměřického malíře Josefa Čecha. Oltářní obraz sv. Václava je od pražského malíře J. Heřmana z r. 1887. V interiéru zaujme rokoková kazatelna a kamenná křtitelnice z r. 1716. Za kostelem jsou barokní sochy sv. Barbory, sv. Vavřince, sv. Floriána a sv. Jana Nepomuckého.

Barokní kaple sv. Farntiška Serafínského
Kaple byla zbudována roce 1762 a vysvěcena 3.10.1763. Leží na levém břehu řeky Labe na území bývalé obce Prosmyky. Kaple je tvořena lodí s hudebním kůrem, kněžstvem a kazatelnou. Po obou bocích kněžiště jsou symetricky umístěny dvě boční kaple pro využití sakristie a bočního vstupu. Interiér kaple zdobí nejen oltář ojedinělé konstrukce, ale také figurální malby na stěnách v prostoru kněžiště a na klenbách celého stropu.

 Kaple P. M. Einsiedelské u hřbitova
Kaple byla postaven v roce 1764 na paměť generála Radicattiho, který byl v těchto místech těžce raněn a poté zranění podlehl. Kapličku nechala postavit vdova po padlém generálovi. Lesopark Osmička
V prostoru lesoparku "Osmička" se nachází nově vybodované dráhy pro bězce a in-line bruslaře. Tyto dráhy nabízí okruh 500m a 1km. Lokalita „Osmička“ není jenom pro sportovní aktivity, ale také vhodná k romantickým procházkám a realaxačnímu odpočinku v blízkosti řeky Labe.

TJ Lovochemie Lovosice
Zajišťování rozvoje tělovýchovy a sportu. Správa a zajištění sportovišť: zimní stadion (kabiny, učebna, ubytovna), sportovní haly – házená, baketball, krytý plavecký bazén, posilovna, koupaliště, hřiště – volejbal, tenis, fotbal, atletický areál (umělý povrch).

Dům dětí a mládeže ELKO Lovosice
Připravuje pestrou nabídku volnočasových aktivit pro děti, mládež a ostatní veřejnost v pravidelné zájmové činnosti a příležitostných akcích tak, aby se stala vyhledávanou a podněcovala k pravidelné návštěvě v dopoledních i odpoledních hodinách, ve dnech pracovních, ve dnech pracovního klidu i o prázdninách.

Kulturní středisko „Lovoš
Lovoš">Kulturní středisko Lovoš je zařízení Městského úřadu Lovosice. Poskytuje své služby občanům Lovosicka v oblastech kultury, vzdělávání a zabezpečení akcí kulturního charakteru a vydává měsíčník "Lovosický dnešek".

Lovoš (570 m. n. m.)
Krajinná dominanta Lovosic a vyhledávaný turistický cíl. Výrazný čedičový kužel Lovoš byl v roce 1948 vyhlášen národní přírodní rezervací. Chráněné území zahrnuje vrcholky dvou kopců (Lovoše a Kybičky). Vede zde naučná stezka “Lovoš“. Turistická chata z roku 1924 na vrcholu poskytuje možnost občerstvení. Plochá střecha chaty umožňuje dokonalý kruhový rozhled.

Více info: www.lovosice.cz

Reklama:

Poslední komentáře - Lovosice

Keramické zážitky v keramické dílně Sutom

Jana krpešová - 15.11.2007 - 15:31

Byla jsem v létě 2007 na týdenním programu dílny u sv. Petra a Pavla na Sutomi: jmenovato se -...

Holý vrch u Sutomi - 7 km od Lovosic přes hrad Košťálov

Jitka Otradovcová - 20.06.2007 - 18:30

Z Lovosic si určitě udělejte pěší výlet na Košťálov a nevynechejte cestou zpátky malou obec...

Relax

Relax

Nabízené služby: Ubytování rekreace a wellness

Hotel Koruna

Hotel Koruna

Nabízené služby: Ubytování rekreace a wellness

Hotel Apollon

Hotel Apollon

Nabízené služby: Ubytování rekreace a wellness

Říp

Říp

Osamělá a zdaleka viditelná znělcová kupa...

Památník Terezín

Památník Terezín

Památník Terezín vznikl v místech...

Sedlo (726 m)

Sedlo (726 m)

Vrch sopečného původu. Národní přírodní rezervace s...

Reklama

Reklama:

Lovosice - informace k místu

Lovosice - služby v okolí

Turistická mapa ČR - Lovosice

Čekejte prosím, nahrávám data
Načítám

Reklama

Kalendář akcí

GRAND PRIX VINEX 2018 - Výstaviště Brno (26.5.2018-27.5.2018)

GRAND PRIX VINEX 2018 - Výstaviště Brno (26.5.2018-27.5.2018) 26.05.2018

Prestiž této soutěže danou profesionálním provedením umocňují originální ceny...

Chlupatá paterčata budou mít narozeniny (26.5.2018-26.5.2018)

Chlupatá paterčata budou mít narozeniny (26.5.2018-26.5.2018) 26.05.2018

Od loňského jara se pražská ZOO pyšní pěticí gepardů, kterou můžete při její ...

Výletník doporučuje

Vimperk

Vimperk

Město Vimperk je rozloženo v údolí řeky Volyňky v překrásné šumavské přírodě. Malebná poloha...
Jilemnice

Jilemnice

Jilemnice -  město s tradicí, zázemím pro turisty a především v jednom z mála měst...