Netradiční aktivity v Praze pro turisty i domácí

Chcete strávit pár dní v Praze, ale klasické památky a turistické cíle vás nelákají? Chtěli byste raději vidět zajímavá místa a podniknout neotřelé aktivity? Tak to čtete správný článek.

Ať už v Praze bydlíte, nebo jste se vydali na prodloužený víkend a čekají vás tři dny v Praze, pravděpodobně plánujete nějaký zajímavý program. Výlet do hlavního města rozhodně nemusí probíhat jako na základní škole, tedy rychle navštívit Pražský hrad, Karlův most, Národní divadlo a nudnou výstava v Národním muzeu.

Prohlídka těchto impozantních památek se dá pojmout i zábavně a jako dospělí pražská muzea určitě oceníte mnohem více, než když s vámi třískala puberta. Pokud jste však ještě nedorostli k tradičnímu prohlížení památek a chcete v Praze podniknout něco úplně jiného, přinášíme vám tipy na netradiční aktivity v Praze.

Praha očima bezdomovců

Vydejte se na zcela jinou procházku městem, než kterou běžně absolvujete po nedělním obědě. Nebudete se při ní vyhýbat hlavnímu nádraží a rychle utíkat přes park Sherwood jako to děláte obyčejně. Právě naopak! Navíc cíleně zavítáte pod mosty, do temných zákoutí a okusíte pražské povětrnostní podmínky na vlastní kůži. Na procházce vás bude provázet aktuální nebo bývalý bezdomovec, který vám odvypráví svůj životní příběh, ukáže vám, jak se žije na ulici a odpoví na  všechny vaše zvídavé dotazy.

Komentované vycházky s lidmi bez domova probíhají několikrát týdně v odpoledních hodinách. Pořádá je sociální podnik Pragulic, který podporuje lidi žijící na ulici a pomáhá jim zpět do běžného života. Pokud se do Prahy vůbec nechystáte, zvolte vycházku online a zažijte Prahu z pohodlí domova.

Praha za vlády Rudolfa II.

Jak asi vypadala Praha v 16. století za vlády císaře Rudolfa, když po ní chodili světoví učenci, alchymisté a také golem rabína Löwa? To můžete vidět v jediné hře s virtuální realitou svého druhu, která nese příhodné jméno Golem. Nasadíte si brýle pro virtuální realitu a batoh s počítačem a budete moct odcestovat skoro o 400 let zpátky v čase. Během 25 minut se budete pohybovat v sedmi místnostech na 250 m2, plnit úkoly a řešit hádanky, dokud neoživíte golema. Hra je určená pro 2–8 hráčů od 8 let a cena začíná na 999 Kč.

Praha ze vzduchu

Pohled z ptačí perspektivy lidstvo nikdy nepřestane fascinovat. Pokud patříte mezi zvědavce, kteří chtějí mít přehled o tom, co se děje pod nimi, vyrazte na letiště Praha–Letňany a domluvte si vyhlídkový let. Mezi nejoblíbenější trasy patří okružní let na Karlštejn. Během 40 minut letu směrem na hrad Karlštejn spatříte romantická zákoutí Vltavy, vysílač Cukrák, Modřanskou rokli, Lom Velká Amerika a další zajímavá místa.

Létání vás sice fascinuje, ale máte z něj obavy? Vyzkoušejte si pilotování Boeingu 737, přitom zůstaňte bezpečně na zemi. Ve výcvikovém centru na pražském letišti v Ruzyni nabízejí lety v reálném leteckém simulátoru pro veřejnost. Vyzkoušet si můžete reálnou trasu s přistáním, let v nepříznivém počasí nebo pilotování letadla s poruchou motoru.

Ochutnejte Prahu

Zahrajte si na turisty a vydejte se po stopách známého instagramového profilu Taste of Prague, jehož autoři vždy mezi prvními navštěvují nové podniky a sdílejí recenze a doporučení. Pro cizince pořádají komentované vycházky Prahou s návštěvou zajímavých gastropodniků, během kterých vysvětlují historii a kulturu českých zemí. Češi by zřejmě výklad o své zemi nepotřebovali, ale tipů na dobré restaurace a kavárny není nikdy dost. Inspirujte se tedy přímo na Instagramu, nebo si kupte jejich průvodce Prahou, který ocení hlavně vaše chuťové pohárky.

Uvařte si v muzeu

V Národním zemědělském muzeu mají plně vybavené gastrostudio, ve kterém pořádají členové Asociace kuchařů a cukrářů čtyřhodinové kurzy vaření. Na své si přijdou milovníci piva, bezlepkáři, fandové italské, asijské i české kuchyně. Jestli jste se na výletě do muzea vždycky nejvíc těšili na svačinu, mohl by to být ideální program pro vás.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *