Cyklistické přilby Yakkay – čepice nebo klobouky?

Cyklistické přilby Yakkay máme v nabídce už hezkou řádku let a stále budí pozornost. Dánská firma Yakkay přišla s koncepcí bezpečnostní přilby a textilního obalu ve tvaru kšiltovky nabo kloboučku již v roce 2008 a ihned po představení produktu na veletrhu Eurobike jsme tyto přilby zařadili do nabídky i my. Jsme přeci Citybikes! Vždy nám šlo o civilní vzhled na bicyklu a nabízet sportovní přilby vhodné k upnutým dresům nebyl úplně náš šálek kávy. Ať už jsou helmy na kolo Yakkay objeví kdekoli, vzbuzují vždy zvědavost. „To je žokejská přilba? Co je to za klobouk? Cože, to je helma?“ Zatímco hodně žen ihned pochopilo, že pokud mají mít chráněnou hlavu a sukni zároveň, přilby Yakkay jsou řešením tohoto estetického rébusu, muži měli helmy Yakkay spíše za legrační výstřelek. I to se ale postupem doby změnilo, protože celá řada mužů nyní jezdí na kole nebo elektrokole na krátké vzdálenosti i v obleku a pak je černá kšiltovka právě tím doplňkem, který zachovává cyklistům důstojnost a bezpečnost zároveň.

Jak postupovat při nákupu přilby? Nejprve si krečovským metrem změřte obvod hlavy a podle toho vyberte správnou velikost základní přilby ze čtyř velikostí – zatím bez textilní pokrývky. I tak lze přilbu používat a některým zákazníkům vyhovuje tak, jak je. 

Přilbu lze upravit nalepením molitanových terčíků a seřídit zadním stahovacím plastovým pásem s otočnou regulací jako u běžných sportovních přileb.
Dále je třeba vybrat obal potah na přilbu Yakkay ve shodné velikosti se základní přilbou. Vybírat můžete z pestré nabídky potahů na přilbu –  kšiltovek a kloboučků.

K jedné základní přilbě můžete nakoupit více potahů a měnit je podle aktuálního outfitu. Potahy mají v lemu všitou textilní pryž, která pevně obepne spodní hranu přilby a nemůže se stát, že by z hladkého povrchu základní přilby spadla.

Přilby Yakkay splňují bezpečnostní certifikaci stejnou jako přilby sportovní a jsou určeny všem cyklistům, kteří ať už z jakéhokoli důvodu nepreferují dynamický vzhled sportovních přileb zejména v kombinaci s běžným oblečením. Je tedy určena pro cyklisty, kteří se pohybují pravidelně na kole v městské nebo venkovské aglomeraci, nicméně máme řadu zákazníků, kteří tuto přilbu preferují v kombinaci s trekingovým kolem nebo elektrokolem pro víkendové nebo prázninové výlety.

Přilby na kolo Yakkay naleznete zde.

Zdroj a foto: ©www.citybikes.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Úžeh vs. úpal: Jaká je nejlepší první pomoc a prevence?

Icon 27.07.2021

Ačkoliv mají úpal a úžeh téměř stejné příznaky, rozdíl je mezi nimi zásadní: Úpal je z hor...

Celý článek

Vlakem zeleně

Icon 23.09.2021

V Leo Express věří, že koncept ekologicky udržitelné dopravy má smysl. Umožňuje proto svým...

Celý článek

Tipy na Vánoce pro milovníky cestovatelských titulů

Icon 29.11.2021

Online nakladatelská služba Pointa vydává před Vánocemi několik zajímavých titulů o cestov...

Celý článek

Město vydalo nový Rožnovský malý tisk. Tentokrát o historii městské policie

Icon 22.12.2021

Ve službách města. Takový je název zbrusu nové knihy z edice Rožnovské malé tisky, která j...

Celý článek

Výlet nebo túra: Tyto věci byste si rozhodně měli vzít s sebou!

Icon 30.07.2021

Většina běžných smrtelníků si může o luxusní dovolené v exotickém rezortu na druhém konci ...

Celý článek

Skvěle namíchaná párty aneb coctail workshop v Návštěvnickém centru Becherovky

Icon 04.10.2021

Becherovka s velkým nadšením představuje svůj COCKTAIL WORKSHOP POD VEDENÍM BRAND AMBASADO...

Celý článek