Dětské kočárky na akcích pro dospělé? My říkáme ano, ale…

Dětskými kočárky se to v dnešní době na akcích jen  hemží. Výjimkou nejsou letní kina, hudební festivaly ani výstavy. Základem vždy je dobré rozhodnutí rodiče, zda je vhodné s kočárkem akci navštívit. No a pak samozřejmě ten správný kočárek.

Akce s nejmenšími? Proč ne…

Máte doma maličké miminko, které většinu dne prospí a budí se jen na jídlo? Ideální malý společník na akce, dalo by se říct. Zejména ty akce, které se konají v přírodě a není na nich příliš hluk můžou být ideálním místem, kam můžete s kočárkem vyrazit. Na co si ovšem dejte pozor, to je bezbariérovost těchto míst. Pokud pojedete s kočárkem, měl by pro vás být prioritou dobře sjízdný terén. A pokud budou na malé návštěvníky připraveni, je to jen a jen bonus. 

Myslete také na to, co s sebou vše potřebujete sbalit. Miminko a konec konců i vy máte své potřeby. Rozhodně s sebou mějte deku, přebalovací podložku, dostatek náhradních plen, náhradní oblečení, jídlo a pití. Na některých akcích jídlo pro dítě zkrátka neseženete, počítejte s tím. Kočárek by proto měl poskytovat dostatek prostoru, abyste měli vše po ruce a vyvarovali se tak nošení dalších zavazadel. Na jaře, v létě a na podzim je na venkovních akcích téměř nutností clona proti slunci a síťka proti hmyzu. Oboje vám může usnadnit vaše fungování, ať už jste kdekoli. Výběr dětského kočárku zkrátka a dobře nepodceňujte. 

A co až povyrostou?

Než se nadějete, tak ti nejmenší povyrostou. To ovšem nemusí znamenat, že vás na akce už nemohou doprovázet. Jen bude možná potřeba vyměnit kočárek. Skvělou variantou je pořízení kombinovaného kočárku. Díky němu se totiž vyhnete shánění sportovní varianty poté, co váš potomek odroste tomu svému základnímu. 

Pro zvědavá batolata pak na akcích určitě využijete tzv. golfové kočárky. Sice už nejsou tak prostorné, jako ty klasické nebo sportovní, ale mají jiné benefity. Jsou velmi lehké, skladné a na lehkého šlofíka po obědě dětem rozhodně postačí. Stejně tak v okamžiku, kdy potřebují ulevit uběhaným dětským nožičkám a prostě chvilku posedět. Na akcích všeho druhu je také využijete jako pohodlnou dětskou židličku, ve které můžete svou ratolest v klidu nakrmit. 

Před návštěvou akce zvažte to, zda je pro vaše dítě vhodná. Popřemýšlejte o hluku, který tam bude, o zázemí, jaké tam budete s dítětem mít. Berte samozřejmě ohled i na ostatní návštěvníky – pokud máte náročné miminko, které často pláče, raději ho s sebou neberte na výstavu do galerie. 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Proč si vybrat celoodpružené kolo?

Icon 23.03.2021

Většina horských kol je vybavena odpružením, které vám udrží kontrolu nad nerovným terénem...

Celý článek

Uvažujete nad pronájmem karavanu? Nechte své obytko nebo karavan vydělávat

Icon 01.05.2021

Čím dál více lidí dává přednost dovolené v přírodě. Člověk může nechat vyniknout svého svo...

Celý článek

Tip na výlet pro horké dny: Kde se skrýt před sluncem a co vzít s sebou do batůžku pro sebe i děti?

Icon 28.06.2021

Léto je konečně tu a s ním i období výletů po celé naší krásné vlasti. Těšit se můžet...

Celý článek

Skládací elektrokolo Montague Paratrooper – Pendix 300

Icon 26.08.2021

Již nějakou dobu vytvážíme v naší dílně zajímavé elektrokolo, které má řadu specifických v...

Celý článek

Jak hubnou i na dovolené

Icon 26.03.2021

Držení diety, cvičení a hlídání si váhy během všedních dní je sice náročné, ale kam se hra...

Celý článek

Začíná cyklistická sezóna: Co zkontrolovat, než poprvé vyjedeme?

Icon 09.05.2021

Pomalu ale jistě nám začíná cyklistické sezóna, okresy se zdají být alespoň na nějakou dob...

Celý článek