Cestování s kočkou – je to možné?

Léto už je tady. Většinou si lidé přemýšlí co si sbalit. Majitele koček mají však další otázku: cestovat spolu s kočkou a nebo nechat ji doma? V tomto článku najdete praktické informace a tipy pro cestování s kočkou, které vám pomohou udělat tohle důležité rozhodnutí.

Kočka doma

Většina koček není odolná vůči stresu a nemá cestování příliš ráda, protože teto mazlíčky mají silnou vazbu ke svému teritoriu a jen tam se cítí nejlépe. Některé nemají dokonce v oblibě i absencí majitele, proto pokud máš takovou kočku, musíš pamatovat, že dobrá příprava je základ, abyste si dovolenou fakt užili. Než vyrazíte na výlet, nejprve zamyslíte nad tím, jestli na to vaše kočka má tu správnou povahu. Občas je lepší řešení nechat kočku doma s rodinou a nebo s jedním se svých známých, protože jestli si vaše kočka výletu neužije, věřte, že neužijete si ho ani vy.

Jestli se rozhodněte nechat kočku doma, ujistíte se, že někdo staví se doma ačkoli jedenkrát denně. Kočky zvyklé dokáží se velmi dobře vyrovnat s nepřítomností svého majitele bez jakékoli psychické újmy, ačkoli musíte zajistit pro ní vhodného opatrovníka, který zvládne uklízení kočičí toalety a krmení. Dříve než vyrazíte připravte nutné zásoby: konzervy pro kočky a stelivo pro mazlíčka. Tímto způsobem usnadníte kamarádům peče nad kočkou,a také zajistíte její tuto správné krmivo pro kočky, které má ráda. Nechte také veterinární pas kočky a telefonní číslo na její veterináře.

Pokud nenajdete nikoho, kdo bude mít čas pravidelně navštívit vaší kočku, můžete někomu nabídnout bydlení v vaším bytě výměnou za peče nad mazlíčkem během vašeho výletu. A když se nepodaří najít vhodného opatrovník? Každý, kdo ho nenajde a pro svou kočku vyžaduje peče se může obrátit na některý z kočičích hotelů. Fakt, to řešení by mělo být vnímáno jako poslední možnost, obzvláště když kočka nemá ráda neznámých míst a lidí.

Kočka na výletě

Prázdniny s kočkou? ? Ano, je to možné! Pokud to dopředu naplánujete a připravíte se správně, můžete kočku zbavit strachu z jízdy a usnadnit tak její přepravu z místa na místo. Rozmyslete si, na jaký výlet svou kočičku vzít. Nejlépe bude začít od krátkých výletů. Stejně jako u psa neměli byste očekávat velké výkony od kočky, která ještě nikdy necestovala. Kočka musí k cestování mít pozitivní asociace, proto pamatujte na pamlsky pro kočky, pochvaly, škrabaní atd. V tradičních a webových zoologických obchodech najdete několik druhů přepravek. Nejdůležitější je pohodlí kočky. Vlastní auto je tou nejlepší volbou, protože můžete si klidně naplánovat přestávky – téhle jsou nutné pro každé zvíře během cestování. Pro cesty do zemí EU musí být Vaše kočka označená mikročipem a můžete ji také registrovat v mezinárodní databázi. Bude jednodušší najít ho v případě, že by se ztratil.

Mezi základní vybavení na výlet s kočkou patří dokumenty, kočičí toaleta, stelivo a oblíbené hračky atd. Potřebujete vybavení pro krmení kočky (misky atd.), krmivo a také vodítko s postrojem na venčení kočky. Určitě tvá kočka má pelíšek. Polštář, která bude vonět jako domov uklidní kočku v novém prostředí. Pokud je to možné, vezměte několik věcí, které kočka vaše kočka zná a má ráda, např. Škrabadlo.

Nezapomeňte se informovat, zda Vámi vybrané ubytovací zařízení povoluje ubytování zvířat. Mnoho hotelů dovolí bydlení s psem a nebo kočkou, pokud zvíře bude respektovat pohodlí ostatních hostů a majitele budou udržovat úklid. Na webových strankach určitě najdete seznam takových míst. Zeptejte se o to během registrace. Občas hotele vyžaduji očkování proti vzteklině,proto berte s sebou všechny dokumenty kočky. Připravíte si telefonní kontakt na Vašeho veterináře a najdete veterináře v okolí hotelu. Vzhledem k tomu, že vstupní požadavky pro cestování s kočkou se liší na světě, měli byste se co nejdříve informovat o aktuální situaci.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Užijte si Ostravu s OSTRAVACARD!!!

Icon 11.06.2021

Návštěvnická karta OSTRAVACARD!!!, je papírová karta, kterou obdržíte zdarma od svého ubyt...

Celý článek

Přírodní rezervací Medník

Icon 19.07.2021

Přírodní rezervace Medník leží asi 15 km od Prahy v nadmořské výšce 416,5 m. n m. V malebn...

Celý článek

Dětské kočárky na akcích pro dospělé? My říkáme ano, ale…

Icon 19.09.2021

Dětskými kočárky se to v dnešní době na akcích jen hemží. Výjimkou nejsou letní kina,...

Celý článek

Buďte s námi, staňte se členy Klubu přátel muzea

Icon 21.11.2021

Klub přátel muzea existuje pro milovníky historie a města Prahy od roku 2004. Sdružujeme z...

Celý článek
Rychlá večeře

Tipy na rychlou večeři po návratu z výletu

Icon 17.06.2021

Co s hladovou rodinou po návratu s celodenních aktivit. Ať už jste na kole, pěší tůře, neb...

Celý článek

Úžeh vs. úpal: Jaká je nejlepší první pomoc a prevence?

Icon 27.07.2021

Ačkoliv mají úpal a úžeh téměř stejné příznaky, rozdíl je mezi nimi zásadní: Úpal je z hor...

Celý článek