Tip na výlet pro horké dny: Kde se skrýt před sluncem a co vzít s sebou do batůžku pro sebe i děti?

Léto je konečně tu a s ním i období výletů po celé naší krásné vlasti. Těšit se můžete na hrady a zámky, výlety do hor, skal, jeskyní, k rybníkům, lomům a na pohodová koupaliště. Kam se dále vydat v těch nejteplejších dnech a co si vzít s sebou za zdravou svačinu?

Schovejte se do podzemí

Koupaliště není jediné příjemné místo, kde se v létě můžete schovat před sluncem. Chcete-li se vydat na místo chladivé, vydejte se do podzemí. V Česku máme 14 zpřístupněných jeskyní, ale ani to nejsou jediná podzemní místa, která lze v parných dnech navštívit. Za pozornost stojí také doly a šachty.

Za horníky i permoníky

Ač by se mohlo zdát, že důlní turistika je spjata spíše s Ostravou a jejím okolí, tak věřte, že tato místa najdete rozeseta po celé České republice.  Vždyť nedaleko Prahy, v 60 kilometrů vzdálené Příbrami, se nachází největší hornické muzeum v ČR. Muzeum je známé tím, že jeho návštěvníci mohou sfárat i do historického podzemí zdejších stříbrorudných dolů. Prohlídka všech expozic trvá 3 hodiny, je možné si však vybrat i jednotlivé výstavnické celky. Mezi největší atrakce patří možnost vstoupit do podzemí a projet důlním vláčkem přes 260 m Prokopskou štolou až k ústí nejhlubší jámy v březohorském rudním revíru – Prokopské jámy z roku 1832 hluboké 1600 m, která zároveň patří k nejhlubším ve střední Evropě.

Do podzemí se můžete dostat i na jiných místech Čech, a to například v Českém Krumlově. Zde se nachází Grafitový důl.  I zde se můžete projet důlním vláčkem a to úctyhodných 1,5 km. Jestli cestou zahlédnete permoníka, to se nechte překvapit.

Svačina, co se vejde do každé kapsy

Co byste neměli na svých letních výletech podcenit, je svačina vhodná na všechny cesty. Ideální je taková, kterou sbalíte do batůžku či kapsy a v případě potřeby je rychle k dispozici. Máte-li rádi tyčinky s lahodnou kombinací ořechů a čokolády či medu, pak zkuste od Emco tyčinku s ořechy a kešu nebo variantu s kanadskými brusinkami či oblíbenými pistáciemi. Rychlá zdravá energie, kterou si vychutnáte i na vašem výletě. Pro děti pak můžete přibalit populární Mysli ovesné sušenky, které představují zdravější alternativu mezi sušenkami, a to díky vysokému 40% obsahu ovesných vloček. V dobrých obchodech nebo v e-shopu Emco najdete 8 druhů. Pro letní dny doporučujeme, u dětí i dospělých, nejoblíbenější čokoládové ovesné sušenky, které nejsou podmáčené další čokoládou, a i proto jsou velmi vhodné a praktické právě na letní výlety.

Foto: Hornické muzeum Příbram Autor: Václav Bešťák – Vlastní soubor, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11061508

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Užijte si Ostravu s OSTRAVACARD!!!

Icon 11.06.2021

Návštěvnická karta OSTRAVACARD!!!, je papírová karta, kterou obdržíte zdarma od svého ubyt...

Celý článek

Úžeh vs. úpal: Jaká je nejlepší první pomoc a prevence?

Icon 27.07.2021

Ačkoliv mají úpal a úžeh téměř stejné příznaky, rozdíl je mezi nimi zásadní: Úpal je z hor...

Celý článek

Dětské kočárky na akcích pro dospělé? My říkáme ano, ale…

Icon 19.09.2021

Dětskými kočárky se to v dnešní době na akcích jen hemží. Výjimkou nejsou letní kina,...

Celý článek

Buďte s námi, staňte se členy Klubu přátel muzea

Icon 21.11.2021

Klub přátel muzea existuje pro milovníky historie a města Prahy od roku 2004. Sdružujeme z...

Celý článek
Rychlá večeře

Tipy na rychlou večeři po návratu z výletu

Icon 17.06.2021

Co s hladovou rodinou po návratu s celodenních aktivit. Ať už jste na kole, pěší tůře, neb...

Celý článek

Výlet nebo túra: Tyto věci byste si rozhodně měli vzít s sebou!

Icon 30.07.2021

Většina běžných smrtelníků si může o luxusní dovolené v exotickém rezortu na druhém konci ...

Celý článek