Nejkrásnější výlety Vysočiny a tip kde se ubytovat

Vysočina je nejen krásná, a snadno si získá srdce nejednoho výletníka, ale je i celorepublikově dobře dostupná. Tento rozmanitý kraj najdete zjednodušeně řečeno mezi Prahou a Brnem. Kraj je to opravdu zajímavý a při jeho prozkoumávání se můžete těšit na šest památek patřící na světový seznam UNESCO, nebo své výlety zaměřit na návštěvu filmových lokací či se sportovně vyžít na kolech či lyžích. Je tady toho opravdu mnoho a roční období tu nehraje žádnou roli. Na Vysočině je co dělat po celý rok.

Za památky UNESCO …

Navštívíte-li Třebíč, můžete si rovnou odškrtnout tři památky patřící na seznam světového dědictví a to Baziliku sv. Prokopa, třebíčský renesanční zámek a muzeum Vysočiny a Židovskou čtvrť s židovským hřbitovem. V Telči vás pak čekají dvě památky mezinárodního významu, a to Státní zámek Telč a historické centrum města. Snad nejkrásnější UNESCO památkou je ale Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře nazývaná také jako barokní koruna Vysočiny. Nadčasové dílo je postaveno na půdorysu pěticípé hvězdy a číslo pět je tu použito opakovaně na památku legendy, která praví, že v místě, kde Jan Nepomucký utonul, se objevila koruna z pěti hvězd.

Když chcete sportovat …

Chcete-li na Vysočině sportovat, vybrali jste skvělou lokaci. Na Vysočině najdete opravdu rozmanité cyklotrasy i bezvadné zimní běžecké tratě. Ideálním místem je třeba známé Nové Město na Moravě, kde je jak cyklo aréna, singeltracky, tak právě zmíněné běžecké lyžařské trasy a v případě nepřízně počasí je možné navštívit třeba městské lázně. Toulat se můžete i CHKO Žďárské vrchy a vyšlápnout si na nejvyšší bod Devět skal či navštívit Malinskou skálu nebo známé rozhledny v kraji.

… a když chcete relaxovat a dobře jíst

Vysočina to je i odpočinek, klid, pohoda, dobré jídlo a samozřejmě příroda. Nelepší je mix všeho výše zmíněného. Aby vaše dovolená či víkendový pobyt byl co nejpovedenější, je potřeba mít skvělé zázemí, místo, kam se můžete vrátit unavení, ale šťastní z vašich výletů a kde se o vás postarají a přivítají vás s otevřenou náručí. Takové místo se nachází ve vesničce Kadov u Sněžného. Zdejší Penzion Klokočí nabízí vše, co si o dovolené jen přát. Ubytování v komfortně vybavených pokojích s vlastním sociálním zařízením, TV a WiFi. Nechybí zde wellness, ale i restaurace nabízející tradiční českou kuchyni s důrazem na použití lokálních surovin. Ochutnáte brambory od farmářů z Kadova a Fryšavy, sýry z Kadovské biofarmy či zvěřinu od nimrodů ze Skleného. Ani vegetariáni nepřijdou zkrátka, protože část rodiny pana majitele jsou také zastánci rostlinné stravy, a tak je na menu i několik výborných bezmasých jídel.

V rodinném pensionu Klokočí vám poradí i další výlety a jim místa v kraji nejmilejší. Na ikonických Devět skal, Paseckou nebo Malinskou skálu, do obcí Samotín či Krátká, nebo k řece Fryšávce se dostanete z z pensionu pěší procházkou. Penzion najdete v malebné obci Kadov v samém srdci chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a nejčistší oblasti České republiky vůbec. Více na pension-klokoci.cz

Tipy na výlety na Vysočině najdete na www.vysocina.euVšude dobře, na Vysočině nejlíp.

Zdroj foto: www.vysocina.eu a pension-klokoci.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Jak vybrat to nejlepší elektrokolo za rozumné peníze

Icon 15.12.2020

Velké popularitě se v poslední době těší elektrokola. Vypadá jako klasické kolo, ale dispo...

Celý článek

Jak jezdit bezpečně na elektrokole

Icon 13.03.2021

Nic nepřebije jízdu a dojíždění na elektrickém kole. Méně se potíte, jezdíte rychleji než ...

Celý článek

Kožená bunda – nutnost pro každý pánský šatník

Icon 21.04.2021

Co vás napadne, když se řekne kožená bunda? Marlon Brando, The Ramones, Bruce Springsteen ...

Celý článek

Cestovatelský tip HoppyGo: Kam vyrazit na běžky

Icon 27.12.2020

Pomalu přichází sezona zimních sportů a my vám představíme řadu skvělých tras pro běžkaře ...

Celý článek

Co charakterizuje krosové kolo?

Icon 14.03.2021

Zjistěte, co charakterizuje krosové kolo a za jakých podmínek bude fungovat nejlépe. V naš...

Celý článek

Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

Icon 25.04.2021

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO) Chceme...

Celý článek