Jak si vybrat nejlepší golfový bag?

Nejdříve si musíte odpovědět na otázku, k čemu vám bude golfový bag sloužit. Můžete ho vozit na vozíku (cart bag), nosit na zádech a opírat o nožičky (stand bag), mít v něm turnajové vybavení (staff neboli tour bag), cestovat s ním na vzdálené golfové hřiště, může se hodit pro hru za každého počasí, můžete do něj přibalit boty, míčky nebo sadu oblečení. Z výčtu možností je zřejmé, že bagů můžete mít několik.

Pro koho je nejlepší pencil bag?

Začínající golfista zpravidla nemá ještě mnoho vybavení. Golfové hole se těžko převážejí v batohu. Proto je vhodné si pořídit pencil bag s nožičkami. Později ho můžete používat příležitostně k tréninku, na dovolené, při hraní v zimě nebo při výletech na jiná golfová hřiště.

Kdy je stand bag trefou do černého?


Stand bag si vybírá golfisté vybírají ještě před tím, než se součástí jejich vybavení stane golfový vozík. Tento bag můžete nosit na zádech nebo na rameni a během hry ho opřít o nožičky. V takové pozici je mírně nakloněný a dobře se z něj vytahují hole a vkládají se zpět.

Nejlepší stand bagy mají nejen pohodlné a široké rukojeti a popruhy, ale také polstrování v místě kontaktu se zády. Měkký prodyšný materiál způsobuje, že nošení bagu je pohodlné a významně snižuje pocení v místě kontaktu těla s bagem.

Jak vybrat cart bag?


I ten nejlepší golfový bag, pokud vám nebude dobře sedět na vozíku, bude pro vás noční můrou. Proto je dobré si koupit bag společně s vozíkem nebo pořídit si takový model, který bude kompatibilní s vozíky, které si lze zapůjčit na golfovém hřišti.

Který tour bag je optimální?


Skvělý turnajový bag do sebe pojme nejen vybavení, ale také oblečení navíc a zásobu nápojů. Musí fungovat jako perfektní organizér. Pouze odpovídající počet kapes, jejichž rozměr a konstrukce bude přizpůsobená obsahu (např. tepelně izolované kapsy na nápoje, zabezpečené kapsy proti nárazu na mobilní telefon a brýle), umožní hráči, aby měl přehled ve svém vybavení a mohl se plně soustředit na hru. Tour bag musí mít pevnou konstrukci a pohodlné rukojeti. Bag s nákladem může vážit několik desítek kilogramů.

Praktický cestovní bag


Cestovní vak či obal připomíná větší golfový bag. V jeho vnitřku je místo pro běžný bag a další věci. Praktické je takové řešení, které obsahuje samostatné kapsy na obuv. Takový cover slouží k ochraně golfového bagu při přepravě a k zmenšení počtu zavazadel. Tyto vaky lze najít v golfovém obchodu Golfchampion.cz. Cover musí být skladný a být vyztužený vložkami v místech, které jsou náchylné na prodření.

Do anglického počasí? Pouze nepromokavý bag!Golfisté, kteří jsou přesvědčení, že déšť není důvodem k přerušení hry, jistě ocení nepromokavý bag. Díky němu jim nepromoknou třeba věci na převlečení. Odolnost bagu proti vodě nezajišťuje pouze nepromokavá látka, ale také nepromokavé švy a zipy.

Tašky na obuv, míčky a ostatní věci


Co dělat, když si v horký den chcete vzít na golfové hřiště láhve s nápoji? Jak přepravit obuv po hře v deštivém počasí? Do čeho zabalit míčky, které se nevejdou do bagu? Tyto a další věci můžete uložit do specializovaných tašek, které se nacházejí v nabídce každého dobrého obchodu s golfovým vybavením.

Reklama

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Proč si vybrat celoodpružené kolo?

Icon 23.03.2021

Většina horských kol je vybavena odpružením, které vám udrží kontrolu nad nerovným terénem...

Celý článek

Začíná cyklistická sezóna: Co zkontrolovat, než poprvé vyjedeme?

Icon 09.05.2021

Pomalu ale jistě nám začíná cyklistické sezóna, okresy se zdají být alespoň na nějakou dob...

Celý článek

Olomouc region Card a světová NEJ – Klenoty Moravské brány

Icon 17.07.2021

Nejhlubší zatopená propast světa, nejrozsáhlejší hradiště Evropy nebo památka Unesco Dnes ...

Celý článek

Ambrozie: Krutá kráska s hezkým jménem

Icon 28.08.2021

V půlce léta začíná kvést spousta rostlin, zejména různých plevelných bylin, jak...

Celý článek

Jak hubnou i na dovolené

Icon 26.03.2021

Držení diety, cvičení a hlídání si váhy během všedních dní je sice náročné, ale kam se hra...

Celý článek

Nejen k moři, ale i na hory aneb proč používat kosmetiku s SPF filtry

Icon 20.05.2021

Naše pokožka vyžaduje ochranu před mnoha vnějšími faktory. Jedním z nich jsou sluneční ult...

Celý článek