Jak si vybrat nejlepší golfový bag?

Nejdříve si musíte odpovědět na otázku, k čemu vám bude golfový bag sloužit. Můžete ho vozit na vozíku (cart bag), nosit na zádech a opírat o nožičky (stand bag), mít v něm turnajové vybavení (staff neboli tour bag), cestovat s ním na vzdálené golfové hřiště, může se hodit pro hru za každého počasí, můžete do něj přibalit boty, míčky nebo sadu oblečení. Z výčtu možností je zřejmé, že bagů můžete mít několik.

Pro koho je nejlepší pencil bag?

Začínající golfista zpravidla nemá ještě mnoho vybavení. Golfové hole se těžko převážejí v batohu. Proto je vhodné si pořídit pencil bag s nožičkami. Později ho můžete používat příležitostně k tréninku, na dovolené, při hraní v zimě nebo při výletech na jiná golfová hřiště.

Kdy je stand bag trefou do černého?


Stand bag si vybírá golfisté vybírají ještě před tím, než se součástí jejich vybavení stane golfový vozík. Tento bag můžete nosit na zádech nebo na rameni a během hry ho opřít o nožičky. V takové pozici je mírně nakloněný a dobře se z něj vytahují hole a vkládají se zpět.

Nejlepší stand bagy mají nejen pohodlné a široké rukojeti a popruhy, ale také polstrování v místě kontaktu se zády. Měkký prodyšný materiál způsobuje, že nošení bagu je pohodlné a významně snižuje pocení v místě kontaktu těla s bagem.

Jak vybrat cart bag?


I ten nejlepší golfový bag, pokud vám nebude dobře sedět na vozíku, bude pro vás noční můrou. Proto je dobré si koupit bag společně s vozíkem nebo pořídit si takový model, který bude kompatibilní s vozíky, které si lze zapůjčit na golfovém hřišti.

Který tour bag je optimální?


Skvělý turnajový bag do sebe pojme nejen vybavení, ale také oblečení navíc a zásobu nápojů. Musí fungovat jako perfektní organizér. Pouze odpovídající počet kapes, jejichž rozměr a konstrukce bude přizpůsobená obsahu (např. tepelně izolované kapsy na nápoje, zabezpečené kapsy proti nárazu na mobilní telefon a brýle), umožní hráči, aby měl přehled ve svém vybavení a mohl se plně soustředit na hru. Tour bag musí mít pevnou konstrukci a pohodlné rukojeti. Bag s nákladem může vážit několik desítek kilogramů.

Praktický cestovní bag


Cestovní vak či obal připomíná větší golfový bag. V jeho vnitřku je místo pro běžný bag a další věci. Praktické je takové řešení, které obsahuje samostatné kapsy na obuv. Takový cover slouží k ochraně golfového bagu při přepravě a k zmenšení počtu zavazadel. Tyto vaky lze najít v golfovém obchodu Golfchampion.cz. Cover musí být skladný a být vyztužený vložkami v místech, které jsou náchylné na prodření.

Do anglického počasí? Pouze nepromokavý bag!Golfisté, kteří jsou přesvědčení, že déšť není důvodem k přerušení hry, jistě ocení nepromokavý bag. Díky němu jim nepromoknou třeba věci na převlečení. Odolnost bagu proti vodě nezajišťuje pouze nepromokavá látka, ale také nepromokavé švy a zipy.

Tašky na obuv, míčky a ostatní věci


Co dělat, když si v horký den chcete vzít na golfové hřiště láhve s nápoji? Jak přepravit obuv po hře v deštivém počasí? Do čeho zabalit míčky, které se nevejdou do bagu? Tyto a další věci můžete uložit do specializovaných tašek, které se nacházejí v nabídce každého dobrého obchodu s golfovým vybavením.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Cestovatelský tip HoppyGo: Kam vyrazit na běžky

Icon 27.12.2020

Pomalu přichází sezona zimních sportů a my vám představíme řadu skvělých tras pro běžkaře ...

Celý článek

Co charakterizuje krosové kolo?

Icon 14.03.2021

Zjistěte, co charakterizuje krosové kolo a za jakých podmínek bude fungovat nejlépe. V naš...

Celý článek

Jak si vybrat batoh na výlet?

Icon 30.04.2021

S teplejšími dny přichází sezóna turismu a spousta lidí přímo se svými výlety na teplejší ...

Celý článek

Správnou regenerací k co nejlepším výkonům

Icon 17.01.2021

Jak na správnou regeneraci? Regenerace svalů po cvičení by měla zahrnovat aktivity, které ...

Celý článek

Půjčka na auto: Kdy se vyplatí?

Icon 14.03.2021

Potřebujete se snáze dostávat do práce nebo vás jen láká komfortnější možnost cestování? A...

Celý článek

Uvažujete nad pronájmem karavanu? Nechte své obytko nebo karavan vydělávat

Icon 01.05.2021

Čím dál více lidí dává přednost dovolené v přírodě. Člověk může nechat vyniknout svého svo...

Celý článek