Známe 7 důvodů, proč navštívit Ostrov

Jste milovníky historie, architektury, přírody, zvířat, sportu, kulturních akcí, ale i UNESCO památek?

Pak přijeďte právě do Ostrova, protože přímo zde najdete pestrou mozaiku turistických zajímavostí.

Svou návštěvu města začněte královsky – přímo na zámku

Ten je nyní sídlem Městského úřadu a svou základnu zde má také informační centrum města. Právě zde obdržíte porci důležitých informací a nasměřují vaše kroky dále. Třeba na jednu z expozic, kterou lze právě na zámku navštívit. K těm nejlákavějším patří výstava ze života slavného rodu Šliků z doby, kdy na ostrovském panství žili a v Jáchymově ražbou jáchymovských tolarů bohatli. Vzpomínkou na toto období je unikátní exponát – národní kulturní památka – Šlikovská mincovní kazeta osazená 44 šlikovskými tolary. Expozici ucelené sbírky ostrovského porcelánu zaniklé porcelánky Pfeiffer&Löwenstein zhlédnete ve Dvoraně zámku, proskleném nádvoří, které je dominantním prvkem budovy.

Osmý div světa

Tak byl nazýván ostrovský Zámecký park v 17. století, v době jeho největší slávy. Dnes je to oblíbené místo k procházkám a relaxaci. Svůj domov zde našly i ostrovské veverky. Třeba budete mít štěstí je potkat i nakrmit. V parku nelze minout další barokní stavby – Palác princů a Letohrádek
www.icostrov.cz/letohradek-ostrov/,  který se pyšní rovněž zajímavou expozicí porcelánu ze sbírky Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary. V lokalitě Zámeckého parku – staré části města, je situováno 6 žlutých tabulí k projektu Znovuoživené Krušnohoří. Pomocí virtuální a augmentované reality objeví návštěvníci dávnou historii města – jeho významné osobnosti i stavby.

Církevní umění

Projdete-li parkem, dojdete až k Posvátnému okrsku  – klášternímu areálu s barokními sakrálními stavbami, jejichž krásu lze obdivovat zvenku i uvnitř. V kostele jsou instalovány dvě hojně navštěvované expozice – Církevní umění Západního Krušnohoří s poutavou doprovodnou výstavou Zničené kostely na Karlovarsku.

Architektura 50. let 20. století

V takzvaně novém Ostrově, budovaném v 50. letech 20. století, se nachází monumentální stavba Domu kultury postavena ve stavebním slohu socialistického realismu – zkr. SORELA. A jestli vás zajímá jeden z 22 statků Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který byl zapsán v roce 2019 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, vyjeďte kousek za Ostrov. V bývalém areálu Škoda Ostrov se nachází ona Rudá věž smrti…

Děti, sport a příroda

Máte-li s sebou své ratolesti, navštivte v těsné blízkosti klášterního areálu Ekocentrum s více než 100 druhy zvířat. Na opačné straně města, v areálu ostrovské nemocnice, vyrostlo sportovně zábavní centrum pro děti. V této části města se nachází přírodní kulturní památka – Borecké rybníky  Fauna i flora je zde pozoruhodná a celé místo je vhodné pro relaxaci, odpočinek, ale i mírnou cyklistiku. Ať jste single, v páru či rodinka, každý si přijde na své. U nás ve městě se rozhodně nudit nebudete.

Více si vyberete na https://www.icostrov.cz/ostrov-top-7/

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Zimní výlety ve Středočeském kraji

Icon 07.02.2021

Zimní ani mrazivé počasí určitě nemusí znamenat konec výletům a poznávání nových míst.  St...

Celý článek

Tip na výlet lodí v Brně

Icon 28.04.2021

Už 75 let brázdí hladinu Brněnské přehrady flotila lodí na elektrický pohon. Plavidla Lips...

Celý článek

Nechte se vyvézt do kopců Českého středohoří cyklobusem!

Icon 30.05.2021

Každý víkend od května do začátku září vozí speciální autobusová linka cyklisty a turisty ...

Celý článek

Navštivte sklárnu Rückl a vyzkoušejte si fascinující práci mistrů brusičů

Icon 20.06.2021

Do sklárny Rückl v Nižboru každoročně proudí návštěvníci, aby se seznámili s tradiční ručn...

Celý článek

Putování tišickou krajinou

Icon 05.07.2021

Obnovená naučná stezka Putování tišickou krajinou provádí návštěvníky po různých koutech b...

Celý článek

Muzeum milevských maškar

Icon 17.07.2021

Muzeum milevských maškar je českým unikátem, neboť je jediným muzeem v ČR, které se věnuje...

Celý článek