Karlovarský kraj – mozaika zážitků

Vydejte se na nejkrásnější místa Karlovarského kraje

Karlovarsko je světově proslulým krajem lázeňství a přírodních léčivých vod, které navrací životní energii a omlazují tělo i ducha. Jeho ráz ale kromě živých lázeňských měst utváří i bujná příroda, divoké hory nebo tajemné důlní štoly v Krušnohoří na seznamu UNESCO. Ať už sem zamíříte za relaxem nebo za aktivní dovolenou v sedle kola, u vesla loďky nebo na greenu, můžete se spolehnout na kvalitní servis a péči. Nechte se uchvátit krásou Karlovarského kraje při procházkách přírodními rezervacemi. Objevujte hrady, zámky s artefakty historického významu, například relikviářem svatého Maura, který patří společně s korunovačními klenoty k nejcennějším zlatnickým památkám v zemi.

Hrad Loket

Gotická perla se tyčí na skalním ostrohu v zákrutě řeky Ohře již od 13. století. Dřívější sídlo českého krále Karla IV. zve návštěvníky do svého hradního vězení s expozicí útrpného práva, muzea historických zbraní nebo na výstavu dobového porcelánu. V amfiteátru v podhradí se pořádají kulturní akce s nezapomenutelnou atmosférou.

Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Zámek Kynžvart

Klasicistní zámek, bývalé sídlo kancléře Metternicha, ukrývá mimo jiné muzeum s přírodními i technickými kuriozitami nebo exotickými zbraněmi. Mezi skvosty zámku patří socha bohyně Diany podle vzoru z Versailles nebo jedinečná zlatá zámecká jídelna.

Národní přírodní rezervace Kladská

K procházkám v okolí zámku Kynžvart vybízí jedna z nejstarších a nejrozsáhlejších rezervací na Karlovarsku. Naučná stezka začíná před loveckým zámečkem a vede tichým smrkovým zákoutím a kolem romantických vodních ploch.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Bečov ukrývá druhou nejvzácnější památku Česka – relikviář svatého Maura, jehož objevení je opředeno doslova špionážním příběhem. Milovníky přírody osloví zdejší rozsáhlá botanická zahrada, která nabízí odpočinek ve stínu vzrostlých stromů či projížďku na pramicích po jezírku.

Foto: @Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Zámek Chyše

Zámek z 12. století proslavil Karel Čapek, který zde pobýval v roce 1917 a zvěčnil ho ve svých mistrovských dílech Krakatit nebo Věc Makropulos. Projít si můžete rozsáhlý park i zámecké interiéry včetně sálu se stropní malbou od Petra Brandla, nebo expozici věnovanou právě Karlu Čapkovi. Ve zdejším historickém pivovaru s restaurací vám načepují pivo dle staročeské receptury.

Soos

Jednou z nejznámějších lokalit mimořádného významu je národní přírodní rezervace Soos, přezdívaná český Yellowstone. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera a nabízí pohled na četná rašeliniště a slatiniště, vývěry minerálních pramenů a probublávající oxid uhličitý takzvaných mofet – bahenních sopek.

Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Krušné hory

Krušnohoří nabízí bohaté vyžití pro celou rodinu v každém ročním období. V létě si tu přijdou na své milovníci turistiky a jízdy na kole. Na svých toulkách můžete navštívit Božídarské rašeliniště s chráněnými druhy rostlin a živočichů, Ježíškovo cestu nebo netradiční Boží vyhlídku.

Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

TIP:
Netradiční zážitek nabízí návštěva krušnohorského podzemí. Nazujte holínky a objevte třeba důl Mauritius nebo štolu Johannes na seznamu UNESCO. Více informací najdete zde.

Foto: ©Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Vaše cesta za zážitky začíná na www.zivykraj.cz.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *