Co dělat o jarních prázdninách v Peci pod Sněžkou a v okolí?

Jarní prázdniny začínají a mnozí z nás se chystají na hory. Chystáte se do Pece od Sněžkou nebo někam poblíž? Máme pro vás prima tipy na zážitky vskutku nevšední. Jarní prázdniny to nemusí být jen výstup na Sněžku, ale třeba i jízda na sáňkařské dráze, minisnowtubing, mushing či prozkoumání stezky v korunách stromů i jejího kořenového systému.

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC 50 km máte na dosah

Reklama

V minulé sezóně se ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC lyžovalo jen 9 dní, ale letos se největší lyžařský resort v Česku chystá na plnohodnotnou zimu. S většinou novinek se lyžaři setkají ještě před lyžovačkou.

Pohodlnější nákup skipasů, rychlejší objednávka lyžařské školy i online půjčovna lyžařského vybavení – to jsou hlavní novinky sezóny 2021/22.

Zatímco cena na kamenné pokladně se během zimy bude měnit jen se změnou sezón (tj. hlavní a vedlejší). Cena online bude reagovat na aktuální obsazenost SkiResortu v jednotlivých dnech. „Online koupený skipas bude vždy levnější než na kamenné pokladně. Sleva může být u stejného typu skipasu až 36 %. Pro zákazníky platí, že čím dříve si skipas online koupí, tím lepší cenu dostanou,“ říká Jakub Janda, výkonný ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Mapa SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, aktuální situace ze dne 29.1.2022. Foto: ©www.skiresort.cz

3,5 km dlouhý sjezd po Černohorské sáňkařské cestě

Do Janských Lázní sjedete skibusem zdarma, na Černou horu vás vyveze kabinková lanovka, která je součástí skipasu SkiResortu. Trasa Černohorské sáňkařské cesty vede nádherným úbočím Černé hory s výhledy do Klausova dolu. A pak už se můžete těšit na 3,5 km jízdu s převýšením 560 m.

Černohorská sáňkařská cesta, dříve Zvonková, slouží pro sjezdy na saních už déle než 100 let. Vyzkoušejte ji ve dne, nebo večer s čelovkou a průvodcem ze SkiResortu Live. Pro výjezd kabinkovou lanovkou na start sáňkařské cesty je třeba splňovat protiepidemická opatření. Využití sáňkařské cesty během denního provozu je bezplatné a je na vlastní nebezpečí. Provozní doba sáňkařské cesty je od 9.00 do 16.00 hodin, v závislosti na sněhových podmínkách. Aktuální informace o provozu je třeba vždy ověřit. 

Sáňkování a bobování k prázdninám patří! Foto ilustrační: ©Pixabay.com

V Peci pod Sněžkou se staňte musherem na zkoušku

Projeďte se po hřebenech Krkonoš jako by šlo o Aljašku. Nezapomenutelnou jízdu se psím spřežením si můžete užít právě v Peci pod Sněžkou. Mushing je vhodný pro sportovce i pohodáře, který má rád hory, sníh a čtyřnohé severské chlupáče. Na začátku se nejprve seznámíte se svým spřežením aljašských malamutů, kteří jsou velice milí a přátelští. Zkusíte jim obléci postroje, zapřáhne je do saní a naučíte se spřežení ovládat. Následně si sami vyzkoušíte řídit spřežení až se 6 psy pod vedením zkušeného mushera. Společně vyrazí na několikakilometrovou jízdu zasněženým terénem v krásném okolí Pece pod Sněžkou. Po projížďce se psím spřežením strávíte ještě nějaký čas vypřahováním psů, jejich napojením, a nakonec i odměňováním pamlsky za dobrý výkon.

Mushing aneb jízda na psím spřežení. Foto ilustrační: ©Pixabay.com

Co dalšího se dá dělat v Peci?

Přímo v Peci pod Sněžkou můžete také zkusit bowling s mantinely, které je tedy ideální pro děti a začátečníky. Samozřejmostí je večerní lyžování, které nabízí 2 sjezdovky delší než kilometr. V pátek a v sobotu navíc na Bullbaru hraje živá kapela.

Do Janských Lázní na minisnowtubing či Stezku v Korunách stromů

Že nevíte, co je minisnowtubing? Jednoduše řečeno se jedná o sněžný tobogán pro jízdu v nafukovacím kruhu. Na minisnowtubing můžete vyrazit do Janských Lázní, na větší snowtubingovou trať do Černého Dolu. Snowtubing je rozhodně zábava pro děti i dospělé. Víc, než 40 m dlouhou trať najdete v Janských Lázních v LIVE parku Formánky, hned vedle rodinné restaurace Hospůdka na Formánkách. Areál je vybavený pojízdným kobercem, který vám po každé jízdě vyveze zpět na start trasy. Otevřeno denně od 10:00 do 18:00. Z důvodů nepříznivých sněhových podmínek může být provoz omezen. Sledujte vždy aktuální podmínky. 

Foto: ©www.skiresort.cz

A na zdejší Stezce v korunách stromů jste už byli? V Jánských Lázních můžete vystoupat do výšky 45 metrů, pokochat se výhledy a cestou dolů si užít jízdu tobogánem. Stezka korunami stromů přináší poučení, ale i zábavu. Dozvíte se, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Staňte se součástí lesního života a poznejte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde. Navíc o jarních prázdninách jsou připraveny i večerní prohlídky stezky, které se ponesou v duchu hry s překvapením. Provázet vás a hrát si s vámi budou zkušení průvodci ze Správy Krkonošského národního parku. Těšit se můžete i na něco teplého na zahřátí pro každého v ceně vstupu.

Stezka v korunách stromů Krkonoše. Foto: ©Pixabay.com

Zdroj a více informací najdete na: www.skiresort.cz, www.adrop.cz/mushing-jizda-se-psim-sprezenim/mesto-pec-pod-snezkou, www.stezkakrkonose.cz

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama