Skryjská jezírka s dětmi. Parádní výlet, ale nezapomeňte na svačinu. . .

Jen hodinu od Prahy najdete pohádkovou přírodní scenérii, která okouzlí nejen děti, ale bezesporu i dospělé. Skryjská jezírka jsou dvě nevelká jezírka 3 kilometry od obce Skryje, které vděčí za svůj název. Jedno z nejvyhledávanějších míst Křivoklátska je chráněnou přírodní památkou, a tak nepřekvapí, že se zde vyskytují vzácné druhy jak zvířat, tak rostlin. Budete-li mít štěstí, můžete zahlédnout ledňáčka, vydru nebo raka.

S dětmi doporučujeme nejet až do Skyjí, ale zajet k Podmokletskému mlýnu, kde se dá také pohodlně zaparkovat a jezírka jsou odtud blíže – jen 1,5 km. Cesta tu je pro děti atraktivnější. Kousek od parkoviště už začínají mosty přes malé potůčky, kamenné pole plné „skřítků mužíků“, kde děti mohou přistavět vlastního skřítka a stezkou kolem Zbirožského potoka se dostanou, až k samotným jezírkům a jejich malým vodopádům. Je dobré vědět, že cesta není sjízdná pro kočárek, ani pro kola, či odrážedla.

© Autor: Michael Kolář

Výlet by nebyl tím pravým výletem bez pořádné svačiny na všechny cesty a tady platí, že co má člověk s sebou, to se počítá. Po cestě není žádná možnost zakoupit občerstvení, a tak na tuto skutečnost nezapomeňte a vezměte svačinu, co se vejde do každé kapsy, a to nejen pro děti, ale i pro sebe. Právě na tomto výletu oceníte Emco ořechové tyčinky, které jsou vhodné na podobné cesty a skvěle chutnají. Jsou bez lepku, bez palmového oleje a vybrané příchutě jsou podmáčené lahodnou hořkou čokoládou. V obchodech najdete skvělé 4 příchutě – pistácie, kešu, brusinku a med.

© Foto: Emco

Řešíte-li, že vaše děti by také rády sušenku, ale vy byste raději přece jen něco zdravějšího, pak zkuste Mysli ovesné sušenky. Ty představují mnohem zdravější alternativu v této kategorii, a to díky vysokému 40% obsahu ovesných vloček. V nabídce najdete 8 druhů a samozřejmě i dětmi nejoblíbenější čokoládové. Zdravá svačina by měla dále obsahovat například nakrájené jablíčko, mrkev či salátovou okurku a pití s miminem cukrů.

© Foto: Emco

Věříme, že si výlet na Skryjská jezírka užijte. Zbyde-li vám čas a dětem síly, můžete si výlet protáhnout o 3 km, až do obce Skryje. V okolí se nachází významné paleontologické naleziště zkamenělin, které proslavil známý francouzský badatel Joachim Barrande. Přímo ve Skryjích se nachází i Památník Joachima Barranda.

© Autor: Michael Kolář

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Muzeum motorismu Znojmo

Icon 19.09.2021

Navštivte Muzeum motorismu ve Znojmě a přeneste se zpět do 20. a 30. let minulého století ...

Celý článek

Výšlap pro zdatné do ráje vyhlídek

Icon 12.09.2021

Obujte pevnou obuv a vyšlápněte si do náročnějšího terénu naučné stezky Drbákov – Albertov...

Celý článek

Barevné podzimní výlety kolem Lázní Bohdaneč

Icon 14.10.2021

Lázně Bohdaneč jsou – jak je z názvu patrné – lázeňským městem. Najdeme tu ale více než je...

Celý článek

V Bílovci se nově můžete projít po dvou naučných stezkách

Icon 22.11.2021

Milujete podzimní procházky? V tom případě máme pro vás tip na dvě zcela nové naučné stezk...

Celý článek

Vypravte se na cestu „řemesel“ Českého středohoří

Icon 26.07.2021

Během výletů za turistikou a památkami do Středohoří poznejte, jak vznikají ručně dělané v...

Celý článek
Balance coffee and wine, Foto: © Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava

Kulinární výlet po královském Znojmě

Icon 13.09.2021

Gastronomie ve Znojmě stoupá nahoru ne po stupních, ale rovnou celých patrech. Několik sto...

Celý článek