Skryjská jezírka s dětmi. Parádní výlet, ale nezapomeňte na svačinu. . .

Jen hodinu od Prahy najdete pohádkovou přírodní scenérii, která okouzlí nejen děti, ale bezesporu i dospělé. Skryjská jezírka jsou dvě nevelká jezírka 3 kilometry od obce Skryje, které vděčí za svůj název. Jedno z nejvyhledávanějších míst Křivoklátska je chráněnou přírodní památkou, a tak nepřekvapí, že se zde vyskytují vzácné druhy jak zvířat, tak rostlin. Budete-li mít štěstí, můžete zahlédnout ledňáčka, vydru nebo raka.

S dětmi doporučujeme nejet až do Skyjí, ale zajet k Podmokletskému mlýnu, kde se dá také pohodlně zaparkovat a jezírka jsou odtud blíže – jen 1,5 km. Cesta tu je pro děti atraktivnější. Kousek od parkoviště už začínají mosty přes malé potůčky, kamenné pole plné „skřítků mužíků“, kde děti mohou přistavět vlastního skřítka a stezkou kolem Zbirožského potoka se dostanou, až k samotným jezírkům a jejich malým vodopádům. Je dobré vědět, že cesta není sjízdná pro kočárek, ani pro kola, či odrážedla.

© Autor: Michael Kolář

Výlet by nebyl tím pravým výletem bez pořádné svačiny na všechny cesty a tady platí, že co má člověk s sebou, to se počítá. Po cestě není žádná možnost zakoupit občerstvení, a tak na tuto skutečnost nezapomeňte a vezměte svačinu, co se vejde do každé kapsy, a to nejen pro děti, ale i pro sebe. Právě na tomto výletu oceníte Emco ořechové tyčinky, které jsou vhodné na podobné cesty a skvěle chutnají. Jsou bez lepku, bez palmového oleje a vybrané příchutě jsou podmáčené lahodnou hořkou čokoládou. V obchodech najdete skvělé 4 příchutě – pistácie, kešu, brusinku a med.

© Foto: Emco

Řešíte-li, že vaše děti by také rády sušenku, ale vy byste raději přece jen něco zdravějšího, pak zkuste Mysli ovesné sušenky. Ty představují mnohem zdravější alternativu v této kategorii, a to díky vysokému 40% obsahu ovesných vloček. V nabídce najdete 8 druhů a samozřejmě i dětmi nejoblíbenější čokoládové. Zdravá svačina by měla dále obsahovat například nakrájené jablíčko, mrkev či salátovou okurku a pití s miminem cukrů.

© Foto: Emco

Věříme, že si výlet na Skryjská jezírka užijte. Zbyde-li vám čas a dětem síly, můžete si výlet protáhnout o 3 km, až do obce Skryje. V okolí se nachází významné paleontologické naleziště zkamenělin, které proslavil známý francouzský badatel Joachim Barrande. Přímo ve Skryjích se nachází i Památník Joachima Barranda.

© Autor: Michael Kolář

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem otevírá své brány návštěvníkům

Icon 15.04.2021

První uvolnění vládních restrikcí umožňuje otevření areálu veřejnosti, který slouží pro ak...

Celý článek

Muzeum motorismu Znojmo

Icon 28.05.2021

Navštivte Muzeum motorismu ve Znojmě a přeneste se zpět do 20. a 30. let minulého století ...

Celý článek

Hurá za medem a za včelkami!

Icon 14.06.2021

Co jenom ty pracovité včely celé dny dělají? Bzučí a chystají med medvědům? Nebo si taky o...

Celý článek

Kulturní léto v Milevsku

Icon 04.07.2021

Dům kultury Milevsko připravil na letošní letní prázdniny bohatý kulturní program. A na co...

Celý článek

Rozjeďte se za dobrodružstvím na Okoř

Icon 12.07.2021

Výlet vhodný pro kola, odrážedla, kočárky i malé nožičky Přemýšlíte-li kam na cyklovýlet s...

Celý článek

Vypravte se na cestu „řemesel“ Českého středohoří

Icon 26.07.2021

Během výletů za turistikou a památkami do Středohoří poznejte, jak vznikají ručně dělané v...

Celý článek