Výletní lodní doprava na jihu Čech

Jihočeská plavební společnost provozující výletní lodní dopravu po řece Vltavě a Lužnici  v turistické destinaci Českobudějovicko Hlubocko, konkrétně v  Týně nad Vltavou a v Hluboké nad Vltavou.

Poznejte přírodní krásy, památky a další turistické cíle na jihu Čech jinak. Ať už jste na víkendovém rodinném výletě anebo na dovolené, máte možnost jedinečného zážitku. Můžete si vychutnat romantickou plavbu v dopoledním klidu, či naopak při západu slunce, ale také za poznáním historie, to vše nabízí naše výletní plavby.

Na pravidelných linkách Vás dopravíme za krásami řeky Vltavy a Lužnice, ale i za zajímavými turistickými cíli.

Další jedinečným zažitkem je samotná plavba naší historickou lodí Pálava, jedná se o loď vyrobenou v roce 1953 s lodním pohodem Yastram z roku 1935 pocházející ze samotného Hamburku. Naše výletní vyhlídkové lodě plují na Vltavotýnsku již od roku 2009. Plavby jsou vhodné pro jednotlivce i skupiny, rodiny s dětmi, pěší i cyklisty. Vyplujte s námi a načerpejte klid, pohodu a dobrou náladu, stačí si jen vybrat.

Foto: Jihočeská plavební
  • Týn nad Vltavou – soutok Vltavy a Lužnice – k přehradě Kořensko a zpět  55 minProhlédněte si město Týn nad Vltavou z jiného úhlu, a to nejen místní architekturu, malebné nábřeží, ale i rozhlednu Semenec čnějící nad vodu z vrcholu skalního masivu. Poté se dostáváme do oblasti soutoku Vltavy a Lužnice, místa kde se nacházely osady a po vybudování přehrady Kořensko zmizely pod hladinou. Jediným pozůstatkem je kaplička, známá z Troškovo komedie „Kameňák“. Dále se nám naskytne pohled na krásu a mohutnost skal vyčnívající z bujných lesů, mezi nimiž lze spatřit i vyhlídku na naučné stezce „Za Neznašovským kohoutem“. Plavbu zakončíme pohledem na přehradu Kořensko, která spojuje Vltavotýnsko s Orlickou přehradou.
  • Týn nad Vltavou s proplutím plavební komorou a zpět do Týna  100 – 120 min – Proplavení plavební komorou je nevšedním zážitkem pro malé i velké. Dle hydrologických podmínek proplouváme plavební komorou Kořensko s krátkou plavbou po VD Orlík nebo proplujeme plavební komorou jez Hněvkovice, za níž se dostaneme pod přehradou Hněvkovice, odkud se naskytne impozantní pohled na druhou nejhlubší komoru v ČR a hráz přehrady.
  • Týn nad Vltavou – Purkarec – Hluboká na Vltavou – Hamry: Od 18.6.2021 každý pátek až neděli vyplouváme za krásami řeky Vltavy, ale i za zajímavými turistickými cíli. Stavíme ve vorařské obci Purkarec, kde můžete navštívit muzeum Síň voroplavby nabízející historii plavení dřeva, ale i historii obce. Dalším zajímavým místem je jistě nedaleký Karlův hrádek či ferrata Hluboká v Karvanických skalách. To vše umocněné plavbou přes soutěsku Vltavy plný skal, skalních výchozů, nedotčené přírody a klidu. Tato plavba není jen o přírodních krásách Vltavy, ale i o nevšedním zážitku, a to proplavením dvěmi plavebními komorami, z čehož jedna z nich je druhou nejhlubší v ČR. Poslední zastávkou je Hluboká nad Vltavou – Hamry, odkud se můžete vydat za nepřeberným množstvím zážitků a odkud se naše lodě otáčí nazpět do Týna nad Vltavou. Jedná se o celodenní plavbu s nevšedním zážitkem.
  • Lodí do Zoo Hluboká: Jak nejvíce potěšit a zpestřit dětem den? Přece výletem do ZOO a ještě k tomu lodí. Lodní vyhlídkový přívoz na Munickém rybníce v Hluboké nad Vltavou vyplouvá pravidelných intervalech z města Hluboká a dopraví Vás přímo k Zoo a lovecký zámek Ohrada.  Délka plavby 15 min.

Kontakt a bližší informace včetně jízdních řádů naleznete na našich webových stránkách www.vyhlidkoveplavbyvltava.cz  nebo www.jihoceskaplavebni.cz

Jihočeská Plavební společnost s.r.o., IČO: 05656702 Rezervace a informace na tel.: + 420 777 834 710/716

Komora, jez Hněvkovice. Foto: Jihočeská plavební


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Nevšední výlet lodí na lince Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou

Icon 23.09.2021

Plavba lodí je sama o sobě moc hezký výlet. Pokud se ještě spojí s poznáváním úchvatných m...

Celý článek

Muzeum motorismu Znojmo

Icon 19.09.2021

Navštivte Muzeum motorismu ve Znojmě a přeneste se zpět do 20. a 30. let minulého století ...

Celý článek

Nejkrásnější zámky Karlovarského kraje

Icon 17.06.2021

Karlovarský kraj je proslulý především jako kraj lázeňský, za což vděčí mimořádnému bohats...

Celý článek

Skryjská jezírka s dětmi. Parádní výlet, ale nezapomeňte na svačinu. . .

Icon 05.07.2021

Jen hodinu od Prahy najdete pohádkovou přírodní scenérii, která okouzlí nejen děti, ale be...

Celý článek

Ostrava, to je přece svět podle Julese Verna

Icon 14.07.2021

Žil Jules Verne v Ostravě? Přijde vám to jako příliš nemístná otázka? A co se tedy pt...

Celý článek

Hrady a zámky v ČR. Jaké byste měli navštívit?

Icon 06.08.2021

Česká republika je plná nejrůznějších zajímavostí. Pokud plánujete výlet pro sebe nebo pro...

Celý článek