Jindřichův Hradec pod parou

Kdo by neměl v duši kousek romantika? Právě vás zveme na jízdu stoletým historickým parním vlakem do půvabných zákoutí České Kanady. Startovním místem je železniční zastávka v Jindřichově Hradci a svézt se můžete až na konečnou do Nové Bystřice, malého pohraničního městečka. Opačným směrem pak dojedete do Obrataně.

Jindřichohradecká úzkokolejka je živoucí technickou památkou a dodnes slouží svému původnímu účelu, každodenní osobní i nákladní dopravě. Ve vlaku obdržíte klasickou tištěnou Edmondsonovu kartonovou jízdenku a zakoupit si můžete i upomínkové předměty s železniční tématikou.

Během vaší cesty se můžete stát i strojvůdcem na zkoušku a obdržíte dokonce i certifikát „Strojvedoucí parní lokomotivy na zkoušku“. Během jízdy budete stát v kabině strojvedoucího, můžete sledovat přípravu lokomotivy před jízdou, její obsluhu za jízdy vlaku, doplnění vody a případně i uhlí. Po příjezdu do koncové stanice ukončíte směnu, máte padla a můžete odejít domů nebo třeba na pivo spláchnout zbytky uhelného prachu a nebo pokračovat dalším vlakem úzkokolejky vstříc novým zážitkům.

Pokud by vám zážitky z vlaku byly pořád málo, navštivte Výstavní dům Stará radnice na náměstí Míru a jeho rozsáhlé divácky atraktivní digitálně řízené kolejiště, na kterém může návštěvník postupně objevovat scenérie a zákoutí železničního provozu. Námětem je hlavní jednokolejná trať, procházející zvlněnou letní krajinou, která nabízí mosty, tunely, skály, hrady, vodní plochy a podobně. Pohodovou atmosféru prázdnin a času dovolených dotváří dětský stanový tábor, kempy, tábořiště a množství turistů v okolí. Skryté nádraží umožňuje střídání vlaků, další možnosti nabízí i provoz na několika vlečkách a v prostoru původního depa. Dění na kolejišti lze oživit pomocí tlačítek, kterými se uvádějí do pohybu interaktivní prvky či některé figurky.

Nechte se inspirovat. Přeneste se do podmanivého světa miniaturních i skutečných železnic, které v sobě dodnes nesou kouzlo návratu do bezstarostných dětských let a užijte si s námi Jindřichův Hradec naplno.

Infocentrum Jindřichův Hradec


infocentrum.jh.cz
tel.: 384 363 546

Další informace na: www.jhmd.cz
stararadnice.jh.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem otevírá své brány návštěvníkům

Icon 15.04.2021

První uvolnění vládních restrikcí umožňuje otevření areálu veřejnosti, který slouží pro ak...

Celý článek

Muzeum motorismu Znojmo

Icon 19.09.2021

Navštivte Muzeum motorismu ve Znojmě a přeneste se zpět do 20. a 30. let minulého století ...

Celý článek

Hurá za medem a za včelkami!

Icon 14.06.2021

Co jenom ty pracovité včely celé dny dělají? Bzučí a chystají med medvědům? Nebo si taky o...

Celý článek

Kulturní léto v Milevsku

Icon 04.07.2021

Dům kultury Milevsko připravil na letošní letní prázdniny bohatý kulturní program. A na co...

Celý článek

Cyklovýlet na Kuňku

Icon 12.07.2021

Kuňka neboli správně Kunětická hora je jedinou vyvýšeninou tyčící se nad Pardubickem, prot...

Celý článek

Vypravte se na cestu „řemesel“ Českého středohoří

Icon 26.07.2021

Během výletů za turistikou a památkami do Středohoří poznejte, jak vznikají ručně dělané v...

Celý článek