Dovolená s nápadem na kole? To je magazín CYKLOvýlety!

Chcete jet na dovolenou nebo jen na prodloužený víkend na kole? Lákají vás bezpečné cyklostezky, jen nevíte přesně kam vyrazit? S novým magazínem CYKLOvýlety, z ediční řady Dovolená s nápadem, nemusíte už nic plánovat, vše je připraveno tak, abyste po zimě jen dofoukli duše u vašich dvoukolých miláčků a vyrazili za zážitky po naší krásné vlasti. Vydejte se s námi třeba na Pálavu!

S MAGAZÍNEM CYKLOVÝLETY NA NOVÉ MLÝNY

Reklama

Dopravit se z Mikulova k novomlýnským nádržím a vyhnout se přitom husté dopravě a krkolomným stoupáním může být snadné, znáte-li tu správnou cestu. Řešením je použít obslužnou komunikaci vedoucí z Mikulova podél hlavní silnice na Pasohlávky. Na pěknou asfaltovou cestu bez provozu najedeme u odbočky na Březí a s krásným výhledem na hlavní hřeben Pálavy po pravé ruce míříme nerušeně kolem Bavor a Perné na sever. U samotných nádrží se nabízí dvě možnosti: můžeme dojet až na samotný břeh a kolem něj pokračovat po asfaltové stezce do Dolních Věstonic. Zláká-li nás ale návštěva degustačního sklepa Veltlinium v Horních Věstonicích, pak před samotnou vodní nádrží opatrně překonáme hlavní silnici a stále po vedlejší komunikaci dojedeme do obce. Ochutnat můžeme kvalitní vína a sekty, mošty, domácí limonády, ale i paštiky nebo kávu, vše v komfortním prostředí s krásným výhledem na vodní plochy. Ale tím rozhodně náš cyklovýlet nekončí.

ZA VĚSTONICKOU VENUŠÍ

Sousední obec Dolní Věstonice proslavila Pálavu po celém světě. Právě tady objevil profesor Absolon roku 1925 při archeologickém průzkumu pravěkého osídlení slavnou Věstonickou venuši. O lovcích mamutů i samotné venuši se více dozvíme při návštěvě místního muzea nebo také v moderním Archeoparku v Pavlově vzdáleném několik kilometrů. Další zastávkou na naší cestě je Strachotín, kam přijedeme přes hráz mezi dolní a střední novomlýnskou nádrží. Ohlédneme-li se pak zpět, spatříme úchvatné panorama vodní krajiny s Pálavou na horizontu. Také Strachotín nabízí plejádu příležitosti k doplnění sil a ochutnávce vín. Nejlépe se o tom přesvědčíme v nábřežní vinařské Sklepní ulici, kde můžeme nejen ochutnat místní produkci, ale také příjemně posedět s výhledem na Pálavu.

DO ATRAKTIVNÍCH PASOHLÁVEK

K dalšímu našemu cíli Pasohlávkám zamíříme po březích nádrží přes soutok řek Svratky a Jihlavy a dále k Mušovu. Uprostřed vodní plochy spatříme původně románský kostel sv. Linharta, jediný u nás stojící na ostrově. Pasohlávky nabízí turistům mnoho lákadel, je zde termální aquapark Aqualand Moravia, oblíbený autokemp Merkur s plážemi a lagunou určenou ke koupání a vodním sportům. Vše je spojeno se samotnou obcí cyklostezkou nazývanou příhodně Promenáda. Ta neslouží jen bruslařům a cyklistům, ale jsou na ní také posezení, odkud se můžeme kochat nádhernými výhledy na jezera a hřeben Pálavy. Nazpět se vracíme kolem aquaparku a po nové cyklostezce po hrázi mezi horní a střední nádrží. Najedeme opět na obslužnou komunikaci podél hlavního tahu a po ní se dostaneme do Mikulova.

Pokud jsme vás nalákali, že vyrazíte na cyklodovolenou právě na Pálavu, nezapomeňte si s sebou přibalit náš magazín CYKLOvýlety, kde se dočte spoustu další tipů a nápadů z tohoto kouzelného kraje.

Stostránkový magazín s více než 300 fotografiemi nabízí 11 cyklodestinací na Moravě, ve Slezsku i v Čechách. Všech 33 tras jsme navrhli s důrazem na zážitky. Popisy jsou doplněny QR kódy a po stažení do mobilního zařízení zajistí bezproblémovou navigaci. Mimo to všechno na vás čekají zajímavé rozhovory a zavzpomínáme i na Hanu Maciuchovou, která byla vášnivou cyklistkou a některé trasy s námi sama projela.

Sledujte Dovolenou s nápadem také na Facebooku a Instagramu, kde každý týden přidáváme nové tipy a nápady pro vaši pohodovou dovolenou. 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama