Sportovně-rekreační areál Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem otevírá své brány návštěvníkům

První uvolnění vládních restrikcí umožňuje otevření areálu veřejnosti, který slouží pro aktivní odpočinek i den plný zábavy především pro rodiny s dětmi. Tipy, jak si areál maximálně užít, vám přiblíží Středočeská centrála cestovního ruchu.

Po téměř půlroční odmlce lákají uzavřené venkovní atrakce Sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá k návštěvě. Dosud byla otevřena pouze cyklostezka, která se díky letošní zimní nadílce přeměnila v upravenou běžkařskou stopu. Nyní už je sníh pryč a vedle cyklostezky se otevírá také dětské hřiště s trampolínami, bludištěm či malým lanovým centrem, minizoo a rozhledna s výhledem na královský hrad Bezděz. Rodiny s dětmi se pak mohou projít ještě po naučné stezce a zarytí sportovci si zacvičit na workoutovém hřišti.

„I přes nepříznivé podmínky spojené s covid-19, jsme se snažili areál perfektně připravit pro naše návštěvníky. Dětské prvky prošly pravidelnou údržbou a revizemi a jsou tedy bezpečně připravené pro naše malé návštěvníky. Rozhledna též proběhla údržbou a stezky jsou průběžně čištěny a zajištěny pro všechny sportovní nadšence, in-line bruslaře i jezdce na kolech či koloběžkách. V lednu se v naší zoo narodily další čtyři krásné kamerunské kozičky. I zde se v průběhu sezóny budeme snažit nově postavit domečky a zvelebit jejich výběhy. Už se moc těšíme, až tu návštěvníky opět přivítáme,“ dodává vedoucí areálu Petra Marešová.

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá se pyšní dvěma udržovanými dráhami vhodnými pro jízdu na kolečkových bruslích, kolech a koloběžkách, které je možné zapůjčit v místním hotelu Relax. Unikátní jsou jak svojí délkou 7,5 kilometrů, tak formou – mezi oběma samostatnými okruhy je možné přejíždět. Oddechnout umožňuje několik odpočinkových ploch umístěných podél stezek. Další přidanou hodnotou je nádherná okolní krajina Podralska, která tvoří ideální kulisu sportovním výkonům. Pro ty návštěvníky, kteří by chtěli shlédnout celý areál a jeho okolí z výšky, je tu rozhledna vysoká 27 m s vyhlídkovou plošinou ve 22 metrech. V minizoo návštěvníci uvidí kozy kamerunské, holandské a české krátkosrsté, pávy, pštrosy a ovce.

Vrchbělá je výjimečná nejen svojí širokou nabídkou aktivit, ale také procesem svého vzniku. Areál byl vybudován na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, s výstavbou se začalo v roce 2010 a poslední úpravy proběhly v roce 2016. Od té doby na Vrchbělou zavítalo mnoho spokojených návštěvníků.

Více se o Sportovně-rekreačním areálu dozvíte ZDE.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Zručský podzimní park plný spadaného listí láká k návštěvě

Icon 22.11.2020

Přijeďte se zdarma projít do malých Průhonic, tedy do zámeckém parku ve Zruči nad Sázavou ...

Celý článek

Ladův kraj – tip na výlety do pohádkového kraje

Icon 10.01.2021

„Ladovská zima za okny je a srdce jímá bílá nostalgie“ – prozaická skladba Jarka Nohavici ...

Celý článek

Díky nové aplikaci ožívají dávno zaniklá místa. Aneb kam vyrazit po lockdownu

Icon 14.03.2021

Rozšířená realita přibližuje návštěvníkům sudetskou krajinu i historii. Aplikace Živé hory...

Celý článek

Krásy podzimních Litoměřic můžete obdivovat kdykoli

Icon 28.11.2020

Přijměte pozvání do malebného historického města v srdci Českého středohoří. Pro vaše...

Celý článek

Do přírody – na Kelčský Javorník

Icon 10.01.2021

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy reaguje na aktuální situaci, kdy je žádoucí upev...

Celý článek

Nová stezka k bunkru Na Trati ve Starém Bohumíně

Icon 15.04.2021

K jednomu z objektů populární Technotrasy, pěchotnímu srubu Na Trati ve Starém Bohumíně, s...

Celý článek