Pardubice budou v září RETRO

Víkendová akce s názvem RETROMĚSTEČKO (nejen) ČSLA, setkání HASIČŮ a bezpečnostních složek již po osmé v řadě otevře veřejnosti prostor bývalých kasáren T. G. Masaryka v Pardubicích.

Reklama

Tento stylový prostor druhý zářijový víkend vítá milovníky auto-moto veteránů, vojenskohistorické techniky, hasičů všeho druhu, a především atmosféry starých dobrých časů. V areálu kasáren zažijete nevšední procházku časem – prozkoumáte široké oblasti dění od první republiky po současnost. Přijďte zavzpomínat do retrokempu, jak se jezdívalo na dovolenou do “Jugošky”, podívat se na zásahy hasičů, záchranářů, jízdní policie, a třeba se svézt i v tanku. Můžete se procházet, kochat, doplňovat vědomosti nebo se aktivně zapojit do soutěží a bojovky. Připraveno bude mnoho ukázek i stanoviště, kde si budete moct leccos vyzkoušet.

Zábava zaručena pro děti i dospělé! RETROMĚSTEČKO… 11. a 12. září, to je báječný víkend, kdy se spojí tradice naší země se zábavou.

Stejný víkend – 11. a 12. září – ožívají také pardubické památky. V rámci Dnů evropského dědictví mají dveře dokořán. V plánu je zajímavý program a po celé dva dny vstup zdarma. Těšit se můžete i na průzkum míst, do kterých se jinak veřejnost nedostane – třeba zvonici kostela sv. Bartoloměje, sklepní prostor paláce Hybských nebo státní okresní archiv. Novinkou letošního ročníku je právě dokončená expozice Institutu Paměti národa v secesní Machoňově pasáži. A kdo by odolal prohlídce Pardubického pivovaru s ochutnávkou lahodného moku?

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama