Filmový festival Kino Sokol Otevřeno v Českém Šternberku

Filmový festival Kino Sokol Otevřeno v Českém Šternberku bude zahájen v pátek 25. června 2021 v místním Sokole. Festival odstartuje filmem Chlast, dánským dramatem z roku 2020. Úvodní víkend festivalu bude doplněn o doprovodný program v podobě výstavy současného výtvarného umění v režii 3Kurátorek.

Festival bude probíhat od 25. června do 29. srpna 2021. Vstupenky je možné koupit skrze kulturní portál GoOut nebo přímo v kině Sokol vždy hodinu před promítáním. Pro zahajovací víkend je v programu nachystáno pět filmů. První den festivalu bude promítáno filmové drama z loňského roku s názvem Chlast. Sobotní večer bude věnován tvorbě českých nezávislých tvůrců. Prvním z nich bude Haanya alias Petr Hanousek s experimentálním filmem four element of solitude. David Van uvede tři krátké, v zahraničí oceňované filmy. Jeho režisérský debut Deformér z roku 2018 sleduje jednu životní etapu mladého novináře. Pa’lante z roku 2020 bude uvedeno v české předpremiéře a zprostředkovává příběh mladého Šimona procházejícího si těžkým rozchodem. Letošní filmový počin s názvem One of more bude uveden ve světové předpremiéře. Příběh je o osamělé ženě, která se ukrývá́ ve sklepě svého domu před stále vzrůstajícím nebezpečím okolního světa.

Zahajovací festivalový víkend bude zakončen českým dokumentem King Skate z roku 2018. Zahájení festivalu bude doplněno o doprovodnou výstavu současného umění, která je vytvořena v režii kreativního uskupení 3Kurátorky. Výstava bude vidění jak v zahradě u kina Sokol, tak uvnitř budovy a bude reflektovat aktuální tendence v současné multimediální tvorbě. Celý program filmového festivalu bude průběžně zveřejňován na facebookové stránce Kino Sokol Otevřeno. V průběhu festivalu bude v zahradě Sokola postaven bar, který bude zajišťovat Šimon Kotmel jeden ze zakladatelů Burzy #4. Ta si nachystala typické české občerstvení, ale i domácí popcorn, který zajisté zdokonalí filmový zážitek. Vstupenky je možné kupovat na stránkách goout.net nebo hodinu před promítáním přímo v prostorách kina.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

CO PŘINESLA DÁLNICE. Archeologické výzkumy v trase dálnice D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rakousku

Icon 18.04.2021

Výstavní projekt, který se nyní finalizuje v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích, přib...

Celý článek

Jediné pozorovatelné zatmění Slunce letošního roku bude 10. června

Icon 28.05.2021

Ve čtvrtek 10. června se v dopoledních hodinách můžeme těšit na další z řady překrásných n...

Celý článek

Umění a radost v ulicích. Třináctý ročník festivalu pouličního divadla Za dveřmi se uskuteční již v první půlce července

Icon 14.06.2021

Salta před Průmyslovým palácem, šestimetrový lev pod Staroměstskou věží nebo akrobati zavě...

Celý článek

Ráj ornitologů – Martin Lazarovič v brandýské synagoze

Icon 01.07.2021

Během měsíce července a srpna se bude konat ve výstavním prostoru brandýské synagogy výsta...

Celý článek

POLSKO-CZESKI FESTIVAL SZKLA

Icon 15.07.2021

Partneři projektu Cesta skla v česko-polském příhraniční Město Nový Bor a Krkonošské muzeu...

Celý článek

Přívoz Purkarec – zkratka pro pěší i turisty na Vltavské stezce mezi Hlubokou a Týnem

Icon 23.07.2021

Od června do října provozuje Jihočeská plavební společnost přívoz na Hněvkovické přehradě ...

Celý článek