Za ptáky do trojské botanické zahrady

V trojské botanické zahradě se dozvíte Jak krmit ptáky. V areálu zahrady se s některými opeřenci seznámíte i „naživo“.

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravila pro své návštěvníky zpestření v zimním období. V expozici Ornamentální zahrady zahájila tento týden panelovou fotografickou výstavu Jak krmit ptáky? Návštěvníci zde najdou mnoho užitečných informací a odpovědí na otázky krmení a přikrmování ptactva. Současně je připravený i výukový program pro mateřské školy a první třídy základních škol. Výstava se koná do 31. března. V areálu botanické zahrady se pozorní návštěvníci s řadou ptáků mohou setkat „naživo“, ať už se jedná o různé druhy sýkor, červenky, hýly nebo sojky a strakapoudy.

„Fotografickou výstavu ptáků jsme v předchozím roce museli s ohledem na pandemická opatření zrušit, a tak jsme nyní využili období zimy, které je pro krmení ptactva tím nejpříznačnějším, a našim návštěvníkům nabízíme možnost se v rámci prohlídky venkovních expozic dozvědět něco zajímavého. My u nás v botanické zahradě ptactvo krmíme, a tak bývá navštěvována celou řadou zajímavých druhů. Zapojili jsme se i do projektu Ptačí hodinka,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Výstava představuje nejnovější poznatky v oblasti celoročního přikrmování ptáků v našich zahradách. Zájemci se dozví, čím správně přikrmovat ptáky v naší krajině, na výstavních panelech naleznou také vyobrazené základní typy krmítek a vhodných napajedel, která jsou důležitá nejen v horkých letních dnech. Pokud se chtějí zaměřit na konkrétní druhy ptáků, panely doporučí i vhodné typy ptačích obydlí.

Blízká setkání ptačího druhu

Botanická zahrada v Troji se zapojila do projektu Ptačí hodinka, jejímž cílem je sčítání ptáků a ptačích druhů na krmítkách. Krmná stanoviště jsou na několik místech v areálu. Tam se podařilo během Ptačí hodinky vysledovat 14 druhů ptáků. Ve velké míře se jednalo o sýkory – sýkora koňadra a sýkora modřinka, dále brhlík lesní, mlynařík dlouhoocasý, hýl obecný, červenka obecná, sojka obecná a další, v blízkosti krmítka se objevili rovněž drozd kvíčala, žluna zelená nebo poštolka obecná. V těchto dnech lze v areálu zahrady pozorovat hejno drozda kvíčaly, které pátrá po dužnatých plodech. V jehličnaté části Lesa je možno pozorovat sýkoru uhelníčka, která rovněž zalétává na krmítka. Pozorovat a fotografovat ptactvo v trojské zahradě lze celoročně.

Výukový program o ptácích pro děti

Trojská zahrada připravila k výstavě doprovodný edukační program pro mateřské školy a 1. třídy základních škol. Děti se dozvědí, čím správně krmit ptáky, koho mohou na krmítku spatřit, na co si při krmení mají dávat pozor. V rámci programu získá třída i balíček krmení pro volně žijící ptactvo od firmy Forestina, která je partnerem letošní výstavy.

Otevírací doba listopad–únor  
Venkovní expozice – každý den včetně svátků 9.00–16.00  
Skleník Fata Morgana: út–ne 9.00–16.00        

Fotografická výstava Jak krmit ptáky?

17. 1. – 31. 3. 2022

Panelová fotografická výstava na téma ptáků a ptačích krmítek je plná užitečných informací. Seznámíte se na ní s nejnovějšími poznatky o celoročním přikrmování ptáků v našich zahradách. Dozvíte se, čím správně přikrmovat ptáky v naší krajině a naleznete zde také vyobrazené základní typy krmítek a vhodných napajedel, která jsou důležitá nejen v horkých letních dnech. Výstava bude k vidění v prostorách venkovní expozice Ornamentální zahrady.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *