Zima v botanické zahradě v Troji a vánoční otevírací doba

Botanická zahrada hl. m. Prahy je i nadále pro své návštěvníky otevřená. Také v zimě má co nabídnout. Venkovní areál je až do konce února přístupný bezplatně každý den od 9 do 16 hodin a přichystal si pestrobarevnou přehlídku plodů, stálezelené dřeviny a trvalky, ale i některé květy. Zahřát se návštěvníci mohou u hrnku svařeného vína nebo horkého moštu ve vinotéce na vinici sv. Kláry nebo ve skleníku Fata Morgana. Ten bude mít na Štědrý den a na Silvestra zkrácenou otevírací dobu, a to od 9 do 14 hodin. V ostatních dnech je Fata Morgana otevřená každý den kromě pondělí, od 9 do 16 hodin a vstupné činí 150 Kč.

I v zimních měsících si zájemci mohou užít krásnou procházku v botanické zahradě v Troji. Když napadne sníh, je to ta pravá romantika. Zpod bílé pokrývky vykukují větve jehličnanů a stálezelených stromů a keřů a nejrůznější barevné akcenty, například červené, oranžové i žluté plody cesmíny, hlohyně, dřišťálu, růží nebo do fialova zbarvené krásnoplodky. I pod sněhem je možné najít některé květy, například vilínů nebo jasmínu nahokvětého, který mimo jiné zdobí i expozici Japonské zahrady. Ta má své osobité kouzlo v každém ročním období, zimu nevyjímaje. Sněhový poprašek a námraza ještě více podtrhnou klid, který zde panuje. V areálu botanické zahrady najdete rovněž řadu stálezelených trvalek, které i v zimě zdobí zahrady, obzvlášť když padne jinovatka. V expozici Severoamerické polopouště v zimě překvapí rostliny, které známe spíše z teplých krajin – zimovzdorné kaktusy, juky a další sukulenty.

Pokud se návštěvníci chtějí trochu zahřát, mohou zavítat do vinotéky na vinici sv. Kláry a u krbu si vypít hrnek svařeného vína nebo horkého moštu. Vinotéka je otevřená ve všední dny od 13 do 17 hodin a o víkendu od 11 hodin. Na Štědrý den pak bude otevřeno pouze do 15 hodin a na Silvestra a Nový rok bude vinotéka uzavřena.

Ve skleníku Fata Morgana se lze alespoň na chvíli vrátit do období letních dovolených a užít si zelený tropický deštný les a rozkvetlé exotické rododendrony, orchideje a další rostliny, které běžně pěstujeme ve svých domovech jako pokojové květiny. Skleníkový svět je otevřený od úterý do neděle od 9 do 16 hodin, na Štědrý den a na Silvestra se zavře už ve 14 hodin. Vstupenky běžně stojí 150 Kč, v rámci e-shopu botanické zahrady je možné je zakoupit za zvýhodněnou cenu. Online obchod rovněž nabízí řadu suvenýrů trojské zahrady, knihy, zábavné hry i dárkové vstupenky a zážitky. Vánoční dárky z botanické zahrady pro osobní vyzvednutí lze objednávat do 17. 12. 2021.

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz

Vánoční otevírací doba:  
Venkovní expozice: každý den včetně svátků 9.00–16.00  
Skleník Fata Morgana: út–ne 9.00–16.00 24. a 31. 12. 2021 9.00–14.00  
Vinotéka sv. Kláry po–pá 13.00–17.00 so–ne, svátky 11.00–17.00, 24. 12. 2021 11.00–15.00, 31. 12. 2021 a 1. 1. 2022 zavřeno

Foto: ©Botanická zahrada

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *