Předvánoční Festival mini již tento týden v Pražské tržnici představí osmdesátku vystavovatelů!

Předvánoční edice Festivalu mini se nezadržitelně blíží. Proběhne v hale 13 v holešovické Pražské tržnici a představí osmdesátku vystavovatelů s vybranou nabídkou ze světa módy, hraček, knížek, šperků, kosmetiky, nábytku a interiérových doplňků jak pro děti, tak i jejich rodiče a prarodiče.

Poetický vizuál vytvořil ilustrátor a režisér animovaných filmů Filip Pošivač, autor úspěšných dětských knih a seriálu Mlsné medvědí příběhy. Jeho veselé postavičky v zasněžené krajině navozují červenobílou vánoční náladu a vyzývají malé i velké k zimním radovánkám.

Vystavovatelé pro návštěvníky chystají nekonečno krásných novinek. Chybět nebude hit říjnové edice festivalu – ručně vyráběné alpaky z heboučké srsti andských lam od Ema má táty ani poslední kousky kufříků a látkových plen z miniedice s ilustracemi Filipa Pošivače.

Před vánocemi velmi žádané knihy najdou návštěvníci na stáncích nakladatelství Meander, Host či Pop-Pap a knihkupectví 2veverky. A rodiče si mohou přijít koupit a přímo od jejich autorů nechat podepsat hned tři knižní novinky: kuchařku My Cooking Diary III pro děti a rodiče od Kateřiny Saint Germain, knihu pohádek Tamary Klusové a Rituály šťastné rodiny od Ester Bezděk.

Další vyhledávanou kategorií je kosmetika pro děti a maminky, již na festivalu zastoupí české značky Yage organics, Nobilis Tilia a Lovespot nebo výběr vyhlášených zahraničních značek z obchodu Made for Moms.

Nejnovější módní kousky pro malé i velké připravily např. značky Anamé, Shark in the Park, Poures, LoowFat kids, Big Bros., Moonia a Boxx kids. Značka Mama by Segra připravila horké novinky jako nepromokavé kojící šaty a novou nosící bundu. Made for Moms představí nejnovější kolekci kojících triček a mikin od Tajinebanane. Boty pro malé i velké od těch nejlepších barefoot značek nabídne obchod Little Shoes. Kouzelné ručně pletené čepice nachystala DoBra, zatímco Luffa přiveze vánoční kolekci ručně vyšívaných sponek do vlasů.

Originální dřevěné hračky návštěvníci najdou u značek Puun, Didawood a Stínosvět a obchodu Kidpoint, textilní zase u Jany Stejskalové, Noemově archy nebo Kouzelného hračkářství, jehož stánek je rájem hraček stejně jako ty, které patří obchodům Chytrá opička a Mamiee.

Do dětského pokoje si můžete vybrat rostoucí nábytek od Mimimo a originální interiérové doplňky od českých a slovenských značek Not Kidding, Mazel a Mazel, Medena Studio, 25.11 a Pikipaki, ložní povlečení pak od Lesen a Mamilove.

A protože advent bude doslova za dveřmi, pořídíte na festivalu i výzdobu na adventní a vánoční čas jako svíčky od Perfumed Prague, vánoční ozdoby (např. u LilyLu a Ema má táty) a adventní kalendáře u Betty Brands, Kouzelného hračkářství nebo Lavly. A na výtvarných dílnách v rámci doprovodného programu si s dětmi můžete vyrobit adventní věnec nebo dřevěné či látkové vánoční ozdoby.

V rámci doprovodného programu se mohou děti těšit na výtvarné a animační dílny s kreativním epicentrem Vzletná, workshop s ilustrátorkou Marianou Tutschovou a Stínosvětem, zdobení dortíků s Lelí’s cupcakes, vytvoření sovičky technikou plstění s Noemovou archou, vyrábění věnců a květinových šperků s Kytkami od potoka a cvičení jógy s angličtinou s Little Bubbles.

V relaxační food zóně bude na návštěvníky čekat občerstvení od Etapy, Flatwhite, Bistra 8, La Paisanita a Lelí’s cupcakes.
Samozřejmostí je u nás klidová zóna k nakojení a přebalení dětí, jejíž přebalovací pulty vybavil náš partner značka Kit & Kin svými ekoplínkami. Hrací koutek se službou hlídání bude tentokrát v režii obchodu Skibi.

Další info zde: festivalmini.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

V Olomouci vás 18. a 19. června čeká spojení tří akcí v jeden velký festival

Icon 07.06.2021

Ve Smetanových sadech budou pro děti budou připraveny hry, soutěže, jízda na ponících, ská...

Celý článek

Den lesa v Jihočeském zemědělském muzeum v Netěchovicích

Icon 25.06.2021

Dne 3.7.2021 od 10:00 se v Jihočeském zemědělském muzeum v Netěchovicích uskuteč...

Celý článek

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré a na co se těšit v červenci

Icon 01.07.2021

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré jsou otevřeny každý den kromě pondělí,...

Celý článek

Otevřené víkendové letní sklepy

Icon 19.07.2021

Vracovští vinaři z. s. pro vás každý víkend o prázdninách od pátku do neděle otevřou své s...

Celý článek

VYZKOUŠEJTE TSAMPU – energii z Himálaje v letní akci 2+1 zdarma

Icon 28.07.2021

Že ještě neznáte tsampu? Tsampa je speciálně pražený a poté na mouku namletý bio ječmen. S...

Celý článek

Výstava ČLOVĚK V PŘÍRODĚ spojená s výstavou Řemesla a kreativita

Icon 15.08.2021

Tradiční výstava PRO VŠECHNY MILOVNÍKY ZVÍŘAT A PŘÍRODY. PRAKTICKÉ INFORMACE K NÁVŠTĚVĚ: •...

Celý článek