Výtoň zblízka s Muzeem města Prahy

Muzeum města Prahy ve spolupráci s okolními podniky a obchody připravuje na sobotu 18. září 2021 od 10.00 do 18.00 hod. oživení Výtoně s bohatým programem. Po celou dobu konání akce bude navíc vstup zdarma do Podskalské celnice na Výtoni, kde je ke zhlédnutí unikátní expozice Zaniklé Podskalí a život na Vltavě, která představuje těžký život na pražských březích u Vltavy v průběhu historie.

Expozice je zaměřena na dokumentaci proměn dopravy na Vltavě v okolí Prahy – podobu tradiční voroplavby či rozvoj lodní dopravy mohou návštěvníci sledovat nejen prostřednictvím unikátní dobové fotodokumentace, díky mechanicko-elektronickému simulátoru si mohou vyzkoušet i plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy. Expozice zaujme všechny věkové kategorie. Pro všechny návštěvníky budou připraveny zdarma také komentované vycházky Podskalím, kde se mimo jiné dozví, proč se Výtoň jmenuje Výtoň a mnoho dalších zajímavostí. Připravena bude i tematická hra pro děti či kreativní dílny.  Akce Výtoň zblízka s Muzeem města Prahy se zúčastní i podniky z okolí, jako např. vinárna Na břehu Rhôny, Dobrý Cider a kavárna Víno z Podskalí, které připraví speciální občerstvení. Návštěvníci budou mít možnost zakoupit si oblíbené muzejní publikace o pražských čtvrtích (Podskalí, Strašnice, Holešovice, Břevnov, Žižkov, Vinohrady), nechat si opravit kolo, zúčastnit se lekce jógy, zakoupit dárkové předměty, šperky a nejen to. Večer zakončí filmová projekce krátkometrážních starých filmů. Záštitu nad akcí udělil Ing. Jaroslav Šolc, místostarosta městské části Praha 2. 

Foto: © Muzeum města Prahy

Program:

 10:00 začátek akce10:00–18:00 volný stup do expozice Podskalská celnice na Výtoni14:00 komentovaná vycházka Podskalím14:00 jóga – relaxační cvičení pro každého16:00 komentovaná vycházka Podskalím18:00 konec akce 

Akce pro děti:

 Hra pro děti – Podskalák se neztratí: venkovní aktivita s několika zastaveními a odměnou nakonec
Poznávačka přírody z prostředí Výtoně
Výtvarný workshop – Čtyřnozí přátelé na Výtoni
Workshop – Jak na pokojové rostliny? (i pro dospělé) 

Foto: © Muzeum města Prahy

Účast partnerů:

Nakladatelství Meander – prezentace dětských knížek a výtvarný workshopDobrý Cider – prodej domácího i světového cideruBIKO Kolektiv – pop up servis jízdních kol a prezentace konceptuGrain Space – lekce jógy a představení kurzůDům národnostních menšin – prezentace instituce a mezikulturní spolupráceMladí ochránci přírody Praha 2 – poznávací hra a představení činnosti a kroužkůKomunitní centrum Beztíže – prezentace sociální služby pro děti a mládež, zážitkový monitoringFOKUS Podskalí – prezentace tématu duševního zdraví, šachy a pétanque pro veřejnostLenochka Hensenart – prodej autorských šperků, bižuterie a doplňkůGARDNERS – workshop Jak na pokojové rostliny?, představení konceptuBOOKswap – možnost bezplatné výměny knih, které přinesou návštěvníci přímo na místo akceSpolek Hraběnka z Podskalí připraví posezení od 14.00 do 21.00 hod. nad dobrým podskalským vínem doplněné živou hudbou a promítáním starých filmů v zadní části Podskalské celnice na Výtoni. Více informací najdete na webových stránkách hrabenka.eu či na Facebooku @hrabenkazpodskali.

www.muzeumprahy.cz

Foto: © Muzeum města Prahy
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Homérova Iliada v Lidicích

Icon 22.07.2021

Divadlo Bez zábradlí a památník Lidice vás zvou na jedinečné provedení moderní dramatizace...

Celý článek

Brněnská muzejní noc v Muzeu romské kultury

Icon 01.08.2021

Po roční pauze se na vás v trochu netradičním termínu těší Muzeum romské kultury na Brněns...

Celý článek

Výstavy v Popmuseu: Merta 75 a Dvacet let Vokalízy

Icon 02.09.2021

Pražské Popmuseum zve na výstavy „Vladimír Merta 75. Příběh folkové legendy v obrazech“ a ...

Celý článek

Výsostný melodik Shai Maestro přijede poprvé s kvartetem

Icon 11.09.2021

Z vynucené covidové pauzy se izraelský skladatel a pianista vynořil posílený a inspir...

Celý článek

Zoo Praha slaví 90. výročí svého otevření. Pestrý program 28.9. 2021

Icon 24.09.2021

Na den přesně uplyne v úterý 28. září 90 let od prvního otevření Zoo Praha. Velkolepé...

Celý článek

Tornáda a supercely v ČR. Přednáška pro širokou veřejnost v Planetárium Praha

Icon 20.10.2021

Od Kosmovy kroniky po tornádo na Moravě. Co jsou supercely a jak se liší od „normálních“ b...

Celý článek