Co si letos na Signalu nesmíte nechat ujít?

Signal Pass – placená zóna, jejíž součástí jsou tři místa. Nasaďte si 3D brýle a zažijte největší projekci, jakou kdy Signal zprodukoval! Čeká vás imerzivní zážitek od španělského studia Onionlab v prostorách pompézní dvorany Průmyslového paláce. Instalace, která strčí do kapsy leckterý videomapping posledních let. Lístky jsou právě v prodeji za pouhých 200 Kč, doporučujeme s koupí neotálet, protože kapacita je omezena. Vstupenky najdete zde.

Aby toho nebylo málo, o lokaci vedle navštívíte v rámci Signal Passu jedinečnou 360° projekci v Planetáriu, která ukazuje poničenou českou krajinou v dronem natočených záběrech. Nechte se obklopit industriálním prostředím v kopulovité projekci, takový projekt na Signalu každý rok neuvidíte. Nezapomeňte si po zakoupení vstupenky zarezervovat svůj slot na projekci. Jak na to? ZDE zadejte do pole heslo kód, který máte na zakoupené vstupence a vyberte si váš termín. V Planetáriu se pak jen pohodlně usadíte v čas, který si zvolíte. Z Holešovic se poté přesunete do Karlína a v místní galerii Hauch Gallery můžete obdivovat site specific dílo od italského studia Quiet Ensemble

„Pilotní ročník Signal AR spojuje umění, experiment a inovativní technologie, tedy elementy, k nimž měl Signal Festival vždycky blízko. Proto jsme už v minulosti spolupracovali na řadě projektů. Rozšířená realita je hravé, interaktivní médium, jehož možnosti jsme nyní vytěžili a připravili uměleckou invazi digitálních hologramů do městského prostoru,“ dodává zakladatel BRAINZ IMMERSIVE Robin Pultera.

Poprvé se návštěvníci podívají také do Holešovic. Mezi nejočekávanější umělecká díla patří monumentální 3D projekce od španělského studia Onionlab, která promění známé prostředí Průmyslového paláce na Výstavišti Praha v jedinečný zážitek. Chybět nebude ani oblíbený videomapping na kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Německé studio Weltraumgrafik zajímavě interpretuje letošní festivalové téma. Jeho projekce je abstraktní a hypnotická. Reaguje na světovou pandemii, katastrofu však tvůrci vnímají jako výzvu a nový začátek.

Mezi nejvýraznější české umělce patří konceptuální umělkyně sociálního zaměření Milena Dopitová, která na festivalu představí kinetický objekt Jeff u vodní elektrárny na Štvanici a upozorní tak na dopady nezdravé existence moderní společnosti na přírodu kolem nás. Vizuální umělec, tvůrce experimentálních a intermediálních projektů a vedoucí Ateliéru malby na pražské UMPRUM Jiří Černický připraví tajemnou a působivou projekci vodních živočichů skrytých v hlubinách oceánu, kteří se překvapivě dokáží proměnit v nositele jasného ekologického poselství. Jeho instalaci Archaické aktuality najdou návštěvníci v Kasárnách Karlín. Interaktivní, hravou a energeticky zcela nezávislou kinetickou instalaci Rozkvétání světla vytvořili pro festival designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák. Rozhýbat techno-luční květy mohou diváci sami na prostranství před budovou Main Point Karlín.  

Signal Festival vytrvale podporuje nejmladší tvůrce a autorské kolektivy. Stál u vzniku více než sedmdesáti originálních instalací, které vznikly speciálně pro festival. Letos ve spolupráci se společností Pražská plynárenská vyhlásil první ročník Ceny Neon pro studenty a studentky vysokých uměleckých škol. Její vítěz se představí v rámci hlavního programu. Návštěvníci uvidí také umělecké dílo Kateřiny Blahutové, vítězky otevřené výzvy Signal Calling, kterou festival organizuje se společností PrusaLab. Interaktivní instalace Živý les reaguje na téma odlesňování přírodní krajiny. Festival navázal partnerství také s ateliérem Time-Based Media na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jeho studenti představí své instalace na nádvoří Klementina. 

Doprovodný program nabídne sympozium věnující se udržitelnosti kulturního a uměleckého prostředí, výstavu umělce Michala Škapy či audiovizuální performance Vektroskop v Divadle Archa. Během čtyřdenního programu sestavené Davidem Vrbíkem zde vystoupí Soňa Koutová, Tomáš Krivošík, Beata Hlavenková, Ondřej Skala (JTNB), Stanislav Abrahám, Leoš Hort (HRTL) a další.  

Organizátoři připravují také přísná bezpečnostní opatření ve spolupráci s odborníky z firmy Crowd Safety, která se starala mimo jiné o přípravu opatření v rámci první vlny pandemie pro pražský magistrát. Povinné bude nošení respirátorů na vnitřních i venkovních instalacích, kapacity vnitřních prostor jsou omezeny z důvodů možnosti většího rozestupu mezi návštěvníky. Program na každé lokaci je navíc dimenzován tak, aby se zde nikdo nemusel zdržet déle než 15 minut.

Festivalovou mapu letos najdou návštěvníci v aplikaci, která bude ke stažení těsně před začátkem festivalu. Kromě kompletního programu a veškerých potřebných informací nabídne také celou jednu trasu navíc – virtuální Signal AR. Většina instalací bude zdarma, vstupenky je nutné si zakoupit pouze na 3 placené instalace v rámci hlavního programu, které se nacházejí v Průmyslovém paláci (3D projekce), Planetáriu Praha a Hauch Gallery. 

Nyní si lze festivalový pas pořídit až do 3.10. za 200 Kč, od 4.10. do 13.10. za 250 Kč, na místě pak za 300 Kč. Novinkou je zavedení rodinného vstupného. Festivalový pass pro rodinu, která zahrnuje 2 dospělé a až 2 děti, si nyní mohou rodiny koupit za 550 Kč, od 4.10. za 700 Kč a na místě za 850 Kč. Vstupenky na doprovodný program v Divadle Archa nejsou součástí Signal Passu. Držitelé akreditace ale získají slevu 25 %. Děti od 6 do 15 let a senioři nad 65 let mají slevu 50 Kč ze základní ceny. Děti do 6 let a ZTP mají vstup zdarma. Zcela samostatně lze pouze přímo na místě koupit také vstupenku na 3D projekci v Průmyslovém paláci za 100 Kč. Všichni, kteří si zakoupili vstupenku na Signal Festival 2020, který se nekonal z důvodu vládních opatření, ji mohou využít letos. 

Více informací na www.signalfestival.com

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu