Táborský advent a Vánoce 2021

Svátečně vyzdobené město jako každoročně v závěru roku nabídne řadu programů pro dospělé i pro děti.

Od soboty 27. listopadu do 23. prosince budou na náměstí T. G. Masaryka umístěny adventní stánky. V šesti stylových stáncích budou ke koupi vánoční dekorace, ozdoby, svíčky, šperky, keramika, sirupy, produkty z včelího vosku a medu, vánoční věnce a dekorace ze zahradnictví. Nebudou chybět na zahřátí teplé nápoje a občerstvení. Stánky budou mít otevřeno denně od 11 do 18 hodin. Mezi stánky bude umístěný slámový betlém a Ježíškova kancelář, kde děti i dospělí mohou napsat nebo nakreslit Ježíškovi svá přání. Na náměstí je připraven další doprovodný program. V neděli 28. listopadu se můžete těšit na Koncert v rytmu gospelů a na Pěvecký sbor ZŠ a MŠ Tábor Čekanice.

Vánoční výstava, letos s podtitulem Andělské Vánoce, je k vidění v Galerii 140 až do 7. ledna. Součástí výstavy je již pošesté Strom splněných přání, určený pro děti ze sociálně slabých rodin.

V neděli 5. prosince bude Žižkovo náměstí patřit již tradičně čertům, andělům a Mikulášovi. Od 15 hodin potkáte také čerty v ulicích Starého města a od 17 hodinu bude připravena show plná čertovin a pekelných mocností. Nebude chybět tradiční nadílka od Mikuláše, čertovská dílnička a kniha hříchu.

Dvoudenní Staročeský vánoční trh s programem se bude konat na hlavním náměstí třetí adventní víkend, tedy 11. – 12. prosince. Těšit se můžete na vánoční stánky, dřevěný kolotoč, dětskou dílničku a živé velbloudy. Budete si moci vyzkoušet staročeské vánoční zvyky a dovednosti. O kulturní program se postarají v sobotu kapely Třehusk, Pražský pouťový orchestr a Komedianti na káře a v neděli kapely Péro za kloboukem a Žesťový soubor Swing Band Tábor.

V sobotu 18. prosince odpoledne bude na tamtéž Živý betlém. Nebudou chybět zvířátka, trubači zahrají v každou celou hodinu vánoční melodie a pastýř bude vyprávět „Jak to bylo s Ježíškem a proč slavíme Vánoce“.

V neděli 19. prosince rozezní kostel Sv. Filipa a Jakuba (v parku Pod Kotnovem) Radka Fišarová. Předprodej vstupenek bude od 2. prosince v Infocentru Města Tábor.

V pátek 24. prosince se na Štědrý den bude na Žižkově náměstí od 9.30 hodin tradičně rozdávat betlémské světlo, večer je připraveno vánoční vytrubování a půlnoční mše.

Sváteční varhanní koncert se koná 26. prosince v děkanském kostele Proměnění Páně na hoře Tábor na Žižkově náměstí.

Nový rok přivítáme Novoročním varhanním koncertem v poutním kostele Klokoty.

Veškeré informace ke každé akci jsou na webové stránce www.visittabor.eu, na www.facebook.com/mutaborcz   a v tištěných programech a plakátech. Prosíme o dodržování hygienických opatření platných v den konání akce.

Přejeme vám všem za město Tábor krásné prožití nejkouzelnějšího svátku v roce ve zdraví a v kruhu vašich blízkých.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *