Adršpach od 1. května prodlouží on-line prodej vstupenek do skal

Adršpach (Náchodsko) 29. dubna (ČTK) – Obec Adršpach na Náchodsku od 1. května prodlouží on-line prodej vstupenek do Adršpašských skal a rezervaci parkovného na dobu 120 dnů. Umožní to naplánovat si návštěvu skal více dopředu. Dosud bylo možné se objednat do skal v rozmezí 30 dnů. ČTK to dnes řekla koordinátorka cestovního ruchu v Technických službách Adršpach Kateřina Menšíková. Část vstupenek je možné zakoupit v pokladnách na místě, ale není jistota, že se na každého dostane, to platí i o parkování. On-line prodej obec spustila v dubnu.

„Vzhledem k tomu, že se všechno rozvolňuje, tak jsme se rozhodli, že kalendář otevřeme od 1. května i na další měsíce tak, aby se lidé mohli objednávat, když se například v regionu rozhodnou trávit dovolenou,“ řekla Menšíková.

Obec spustila nový webový portál adršpašských skal včetně on-line rezervačního systému 1. dubna 2021, on-line vstupenku si ale bylo možné poprvé koupit na 12. dubna. „Kalendář jsme zpočátku otevřeli na jeden měsíc, nevěděli jsme, jak se nařízení budou vyvíjet. Teď bude možné se objednat na čtyři měsíce dopředu, lhůta se bude řídit vždy datem rezervace,“ řekla Menšíková.

On-line nákupem si návštěvníci zajistí, že se do skal dostanou v danou hodinu a vstupenka je vyjde levněji. Po internetu si je možné vyřídit i parkování. Cílem obce je zamezit dopravním komplikacím v okolí skal a regulovat počet návštěvníků. Kapacita prohlídkového okruhu je nyní z důvodu epidemických opatření omezena na 80 lidí za hodinu, za běžných okolností maximálně na 400 lidí za hodinu.

Na webových stránkách je možné zvolit datum a čas návštěvy skal, každá on-line vstupenka i parkovné obsahuje QR kód, jak pro snadnou kontrolu ve skalách, tak i pro otevření vjezdové brány parkoviště. Informace o cenách jsou na webu.

Podle Menšíkové je v současnosti návštěvnost skal nižší než před rokem. „Je to dané chladnějším počasím, ale i tím, že Poláci nemohou stále cestovat za turistikou, polští návštěvníci tady chybí. Předpokládáme, že se to výrazně nezmění ani o nadcházejícím víkendu,“ řekla Menšíková.

Květnové svátky před pandemií koronaviru patřily v Adršpašských skalách k návštěvnicky nejsilnějším dnům z celého roku. Tisíce turistů přijížděly zejména z nedalekého Polska.

Návštěvníci Adršpašských skal mají k dispozici dva prohlídkové okruhy, jeden o délce tří kilometrů, druhý kolem jezera měří asi kilometr. Provozovatelem jsou adršpašské technické služby. Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.

Sousední Teplice nad Metují, kde je také skalní město, se k on-line rezervačnímu systému letos zřejmě nepřipojí. V jednání je ale výpomoc tamních parkovišť na letní měsíce, kdy je tradičně nápor v Adršpašsko-teplických skalách největší.

ku kš

Navštivte další turistické cíle Kladského pomezí.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

V Krkonoších opravují kilometry turistických chodníků

Icon 17.08.2021

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) opravuje některé turistické chodníky na značen...

Celý článek

Francouzské speciality v projektu Goût de France představí i české restaurace

Icon 06.10.2021

Praha 5. října (ČTK) – Delikatesy francouzské kuchyně mohou od příštího týdne ochutn...

Celý článek

Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou, potvrdil správní soud

Icon 22.10.2021

Brno/Teplice 22. října (ČTK) – Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou. Ne...

Celý článek

Lidé si mohou na 50 let pronajmout schod na novou rozhlednu v Bílovicích

Icon 05.11.2021

Bílovice nad Svitavou (Brněnsko) 30. října (ČTK) – Téměř 30 metrů vysoká rozhledna o...

Celý článek

V Kladně je nový multikulturní prostor propojující historii, gastronomii a umění

Icon 27.11.2021

Kladno 27. listopadu (ČTK) – V Kladně vznikl nový multikulturní prostor nazvaný Dům ...

Celý článek

Církevní památky si ve Zlínském kraji s průvodci prohlédlo více lidí než loni

Icon 09.12.2021

Zlín 7. prosince (ČTK) – Církevní památky ve Zlínském kraji letos v doprovodu vyškol...

Celý článek