Adršpach od 1. května prodlouží on-line prodej vstupenek do skal

Adršpach (Náchodsko) 29. dubna (ČTK) – Obec Adršpach na Náchodsku od 1. května prodlouží on-line prodej vstupenek do Adršpašských skal a rezervaci parkovného na dobu 120 dnů. Umožní to naplánovat si návštěvu skal více dopředu. Dosud bylo možné se objednat do skal v rozmezí 30 dnů. ČTK to dnes řekla koordinátorka cestovního ruchu v Technických službách Adršpach Kateřina Menšíková. Část vstupenek je možné zakoupit v pokladnách na místě, ale není jistota, že se na každého dostane, to platí i o parkování. On-line prodej obec spustila v dubnu.

„Vzhledem k tomu, že se všechno rozvolňuje, tak jsme se rozhodli, že kalendář otevřeme od 1. května i na další měsíce tak, aby se lidé mohli objednávat, když se například v regionu rozhodnou trávit dovolenou,“ řekla Menšíková.

Obec spustila nový webový portál adršpašských skal včetně on-line rezervačního systému 1. dubna 2021, on-line vstupenku si ale bylo možné poprvé koupit na 12. dubna. „Kalendář jsme zpočátku otevřeli na jeden měsíc, nevěděli jsme, jak se nařízení budou vyvíjet. Teď bude možné se objednat na čtyři měsíce dopředu, lhůta se bude řídit vždy datem rezervace,“ řekla Menšíková.

On-line nákupem si návštěvníci zajistí, že se do skal dostanou v danou hodinu a vstupenka je vyjde levněji. Po internetu si je možné vyřídit i parkování. Cílem obce je zamezit dopravním komplikacím v okolí skal a regulovat počet návštěvníků. Kapacita prohlídkového okruhu je nyní z důvodu epidemických opatření omezena na 80 lidí za hodinu, za běžných okolností maximálně na 400 lidí za hodinu.

Na webových stránkách je možné zvolit datum a čas návštěvy skal, každá on-line vstupenka i parkovné obsahuje QR kód, jak pro snadnou kontrolu ve skalách, tak i pro otevření vjezdové brány parkoviště. Informace o cenách jsou na webu.

Podle Menšíkové je v současnosti návštěvnost skal nižší než před rokem. „Je to dané chladnějším počasím, ale i tím, že Poláci nemohou stále cestovat za turistikou, polští návštěvníci tady chybí. Předpokládáme, že se to výrazně nezmění ani o nadcházejícím víkendu,“ řekla Menšíková.

Květnové svátky před pandemií koronaviru patřily v Adršpašských skalách k návštěvnicky nejsilnějším dnům z celého roku. Tisíce turistů přijížděly zejména z nedalekého Polska.

Návštěvníci Adršpašských skal mají k dispozici dva prohlídkové okruhy, jeden o délce tří kilometrů, druhý kolem jezera měří asi kilometr. Provozovatelem jsou adršpašské technické služby. Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.

Sousední Teplice nad Metují, kde je také skalní město, se k on-line rezervačnímu systému letos zřejmě nepřipojí. V jednání je ale výpomoc tamních parkovišť na letní měsíce, kdy je tradičně nápor v Adršpašsko-teplických skalách největší.

ku kš

Navštivte další turistické cíle Kladského pomezí.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Lanovka na Sněžku

Kabinová lanovka na Sněžku obnoví provoz ve středu 12. května

Icon 06.05.2021

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) 5. května (ČTK) – Kabinová lanová dráha z Pece pod Sněž...

Celý článek

Krušnohorská magistrála se plní nabíječkami na elektrokola

Icon 17.05.2021

Litvínov (Mostecko) 15. května (ČTK) – Krušnohorská magistrála bude letos zcela pokr...

Celý článek

Město Kroměříž připravilo nové turistické trasy, vydalo k nim mapky

Icon 31.05.2021

Kroměříž 31. května (ČTK) – Město Kroměříž a Správa Arcibiskupského zámku a zahrad v...

Celý článek

Blansko si zájemci mohou prohlédnout i virtuálně

Icon 28.06.2021

Blansko 24. června (ČTK) – Blansko na svém webu zpřístupnilo virtuální pro...

Celý článek

Turisté budou moci využívat novou autobusovou linku z Příbrami na okraj Brd

Icon 02.06.2021

Příbram 2. června (ČTK) – Pěší turisté a cyklisté budou moci využívat novou autobuso...

Celý článek

Rekonstrukce rozhledny Cvilín v Krnově na Bruntálsku skončila

Icon 14.08.2021

Rekonstrukce rozhledny Cvilín v Krnově na Bruntálsku skončila. Trvala 13 měsíců a vyšla na...

Celý článek