Cyklistická sezona na Uherskohradišťsku symbolicky opět skončí mezi vinohrady

Uherské Hradiště 1. října (ČTK) – Cyklistickou sezonu na Uherskohradišťsku v sobotu 9. října symbolicky uzavře vyjížďka mezi vinohrady. Uskuteční se pošestnácté. Zájemci si mohou vybrat z pěti připravených tras, čtyř cyklistických a jedné pěší. Připraveno na nich bude 45 zastávek s nabídkou vína, sdělila ČTK Veronika Friedlová ze spolupořádajícího sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko.

Účastníci si trasy volí podle délky a nabídky vinařů podél nich. Stezky jsou často pojmenované podle vinných odrůd. Nejdelší a nejnáročnější je stezka Blatnického Roháče, která má přes 60 kilometrů. V nabídce jsou i stezka Rulandského bílého a Muškátu moravského, za poučením a historií se lidé mohou vydat na stezku Po stopách cisterciáků. Sadská stezka je určena zejména příznivcům pěší turistiky, ale za vinaři lze také na této trase vyrazit na kole.

Lidé budou mít možnost ochutnat na trasách nejen vína od více než 20 vinařů, ale také škvarkovou pomazánku, slaninu, sýry nebo polévku kyselici. „Návrat ke společenským, kulturním a sportovním akcím vnímám velmi pozitivně. Podzim na Slovácku jsme zahájili vesměs folklorně a tradičně Slováckými slavnostmi vína a Slováckým festivalem chutí a vůní. Na kole vinohrady zase spojuje zdravý pohyb i vinařskou kulturu. Region ožívá i mimo letní sezonu, a to je dobře,“ uvedl předseda správní rady Regionu Slovácko a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS).

Vyjížďka odstartuje na uherskohradišťském Masarykově náměstí v 09:30. Registrovat k ní se lze od poloviny září na webu Regionu Slovácko, možná bude i v den konání přímo na místě. Startovné činí 150 korun. „Registrační poplatek zahrnuje pásku na ruku pro zvýhodněné degustace na vinařských zastávkách, brožuru s mapou a popisky tras, slosovatelný kupon do odpolední tomboly, pohárek vína či nealko nápoj po návratu na náměstí,“ uvedla Friedlová.

Na kole vinohrady je součástí seriálu akcí Krajem vína a za finanční podpory města Uherské Hradiště a Vinařského fondu ji pořádá Region Slovácko s Městským informačním centrem v Uherském Hradišti. Obdobná vyjížďka cyklistickou sezonu na Uherskohradišťsku na jaře také zahajuje. Letos ji však organizátoři vzhledem k epidemické situaci přeložili na léto. Vyjížděk mezi vinohrady se každoročně účastní stovky lidí.

Uherskohradišťsko má bohatou síť hojně využívaných cyklostezek. Páteřní je cyklostezka podél Baťova kanálu, města a obce v regionu však v posledních letech vybudovaly další trasy.

chv kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Turisté budou moci využívat novou autobusovou linku z Příbrami na okraj Brd

Icon 02.06.2021

Příbram 2. června (ČTK) – Pěší turisté a cyklisté budou moci využívat novou autobuso...

Celý článek

Rekonstrukce rozhledny Cvilín v Krnově na Bruntálsku skončila

Icon 14.08.2021

Rekonstrukce rozhledny Cvilín v Krnově na Bruntálsku skončila. Trvala 13 měsíců a vyšla na...

Celý článek

Francouzské speciality v projektu Goût de France představí i české restaurace

Icon 06.10.2021

Praha 5. října (ČTK) – Delikatesy francouzské kuchyně mohou od příštího týdne ochutn...

Celý článek

Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou, potvrdil správní soud

Icon 22.10.2021

Brno/Teplice 22. října (ČTK) – Hadí lázně v Teplicích zůstanou kulturní památkou. Ne...

Celý článek

Lidé si mohou na 50 let pronajmout schod na novou rozhlednu v Bílovicích

Icon 05.11.2021

Bílovice nad Svitavou (Brněnsko) 30. října (ČTK) – Téměř 30 metrů vysoká rozhledna o...

Celý článek

V Kladně je nový multikulturní prostor propojující historii, gastronomii a umění

Icon 27.11.2021

Kladno 27. listopadu (ČTK) – V Kladně vznikl nový multikulturní prostor nazvaný Dům ...

Celý článek