Léta nepřístupný zámek v Bravanticích si budou moci lidé prohlédnout i v říjnu

Bravantice (Novojičínsko) 30. září (ČTK) – Zámek v Bravanticích na Novojičínsku, který nebyl veřejnosti přístupný déle než 25 let, si budou moci lidé prohlédnout i v říjnu. Na nečekaně velký zářijový zájem návštěvníků reagovalo vedení obce přidáním nových termínů komentovaných prohlídek, a to 2., 3., 10., 16., 24. a 31. října. ČTK to dnes za obec sdělila Lenka Gulašiová.

„Návštěvníci se seznámí jak se syrovou skutečností léta neopravovaného zámku v turistické oblasti Poodří, který se po roce 1948 stal sídlem státního statku, tak s nepopíratelnými půvaby areálu, jehož nejstarší část bývala vodní tvrzí s dodnes patrným pozůstatkem vodního příkopu,“ uvedla Gulašiová.

Vstupné je dobrovolné, ale zájemci o prohlídku se musí objednat na e-mailové adrese [email protected] nebo telefonicky na čísle 556 417 052. Vybrané peníze obec využije na opravy zámku, který do svého vlastnictví získala letos v červenci.

Po roce 1948 byl zámek sídlem státního statku. V minulých letech patřil soukromým majitelům, žádný z nich ale památku neopravil. Chátrající areál proto obec koupila ve výběrovém řízení a nyní připravuje projekty na jeho využití. Konají se tam dobrovolné brigády, jejichž cílem je udělat základní údržbu.

V areálu je celkem šest objektů, například i bývalý kravín. komentované prohlídky zahrnují také nahlédnutí do bývalého francouzského a anglického parku a vstup do areálu kolem kostela svatého Valentina. Prohlídky budou začínat vždy ve 14:00 na nádvoří mezi zámeckými budovami.

vpl sd

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *