V Bohumíně se otvírá Hobbypark i Mauglího labyrint

Konec nouzového stavu a částečné uvolnění protipandemických restrikcí se projevilo i v Bohumíně. Provoz obnovily pobočky místní knihovny a otevřely se volnočasové areály Hobbypark a Mauglího labyrint, které byly pro veřejnost od začátku března uzavřeny.

Knihovna zprovoznila od pondělí 12. dubna všechny pobočky, a to podle klasické provozní doby. „Určitá omezení nicméně platí dál, například musíme udržet 15 metrů čtverečních plochy pro jednoho návštěvníka. V knihovně se budou pouze půjčovat a vracet knihy, nebude možné využívat veřejný internet a počítače, nepořádáme ani workshopy či kurzy pro děti,“ uvedl ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín Karel Balcar s tím, že povinné jsou nadále respirátory, rozestupy a dezinfekce. K dispozici je čtenářům dospělé i dětské oddělení a Teen zóna na centrálním pracovišti v Novém Bohumíně. Podle výpůjčních hodin jsou přístupné i pobočky ve Starém Bohumíně, Záblatí a Skřečoni. „Službu výdejní okénko a rozvoz knih jsme ukončili,“ doplnil Balcar.

S koncem lockdownu se pro veřejnost otevřel i oblíbený venkovní areál pro zábavu dětí i dospělých Hobbypark, a to včetně Mauglího stezky a ranče, dopravního hřiště a posilovny pod širým nebem. Děti mohou využívat i nedaleký Mauglího labyrint, což je stromové bludiště z 1 300 habrů s dřevěným hradem, návštěvníci jej najdou u křižovatky Janáčkovy a Družstevní ulice. Zavřeno naopak musí zůstat aquacentrum a obě sportovní haly. „Vzhledem k tomu, že je veřejnost nemůže dlouhodobě využívat, jsme se rozhodli prodloužit platnost loňských permanentek až do konce letošního roku,“ řekl šéf městské sportovní společnosti Bospor Jan Resler. Nadále zůstává zavřená i mycí linka aut BM servisu u křižovatky ulic Studentská a Jana Palacha.

Vláda mimo jiné povolila pořádat i farmářské trhy, do města se tak vrací Slezský rynek. Možnost nakoupit pečivo, maso, uzeniny, sýry, mléčné výrobky a rukodělné výrobky budou mít lidé ve středu 24. dubna od 8 do 16 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Neviditelná výstava Praha – Když Tě vedou smysly…

Icon 27.02.2021

Co je to Neviditelná výstava? Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě … Neviditeln...

Celý článek

Cestování po betlémech: nejen vánoční záležitost

Icon 23.12.2020

Za těmi nejkrásnějšími nebo největšími věcmi nemusíme cestovat jen do zahraničí. I v Čes...

Celý článek

Kam vyrazit sáňkovat

Icon 31.01.2021

V minulosti jsme přinesli cestovatelské tipy na běžkařské trasy a krásné zimní túry, které...

Celý článek

Novinky z vinice sv. Kláry: Což takhle dát si bylinný vermut?

Icon 21.02.2021

Uplynulý rok přinesl z důvodu probíhající pandemie nemoci covid-19 řadu negativ a zrušenýc...

Celý článek

Filmové výlety do přírody

Icon 01.03.2021

Filmoví tvůrci vyhledávají střední Čechy nejen proto, že je to kraj plný zámků, hradů a ji...

Celý článek

Botanická zahrada v Troji se opět otevře veřejnosti

Icon 09.04.2021

Od pondělí 12. dubna 2021 bude možné navštívit venkovní expozice botanické zahrady. Na zák...

Celý článek