Z Nového Jičína přes Kopřivnici do Beskyd začne jezdit autobus pro lyžaře

Nový Jičín 31. ledna (ČTK) – Z Nového Jičína přes Příbor, Kopřivnici a Frenštát pod Radhoštěm do Beskyd bude od února jezdit autobus pro lyžaře. Města se na tom dohodla po úspěšném provozu autobusu pro cyklisty. Skibus bude jezdit o víkendech a svátcích a cestující dopraví do lyžařského střediska na Bílé nebo na běžkařské trasy v okolí Bumbálky a Horní Bečvy. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Reklama

Linka bude jezdit po stejné trase jako cyklobus, ale v jiné časy. „Bílá je jedno z největších středisek v Beskydech, kde ovšem bývá při vysoké návštěvnosti problém s parkováním, proto věříme, že občané našich měst tuto alternativu rádi využijí. Protože staví také na několika výchozích místech zimních turistických tras, bude zajímavá i pro běžkaře, případně pro pěší,“ uvedl novojičínský místostarosta Ondřej Syrovátka (Zelení).

O náklady na provoz linky se poměrně podělí všechna zúčastněná města podle počtu obyvatel. Například Nový Jičín za tříměsíční provoz zaplatí 33.000 korun, Kopřivnice 31.000 korun.

„Rozšířený provoz bude testovací a na základě zájmu rozhodneme, jakým způsobem bude zajištěn v následujících obdobích. O cyklobus byl opravdu velký zájem, proto doufáme, že i nové spoje si mezi obyvateli Kopřivnice najdou své příznivce,“ uvedl Richard Petr z kopřivnického odboru rozvoje města.

Syrovátka uvedl, že pokud bude linka úspěšná, příští zimu začne jezdit už od prosince. „Linka bude v provozu až do dubna, kdy ji budou využívat spíše pěší turisté, a v květnu na ni opět naváže cyklobus, který bude jezdit až do konce září,“ uvedla Machková.

Linka bude vyjíždět z Nového Jičína v 07:55 ze zastávky Palackého, ČSAD a v 08:00 z Autobusového nádraží. Pojede přes Příbor, Kopřivnici, Frenštát do Trojanovic (Na Pinduli), Rožnova pod Radhoštěm, na Horní Bečvu, Třeštík, Bumbálku a Bílou. Zpět z Bílé vyjede v 15:10 a do Nového Jičína přijede v 17:00.

vpl kš

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama