V Rožnově prodlužují turistickou sezonu 2021 na Jurkovičově rozhledně i v muzeu

Rožnov pod Radhoštěm prodlužuje turistickou sezonu a nabízí podzimní pohodu spojenou s návštěvou Jurkovičovy rozhledny a Valašského muzea v přírodě. Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem bude pro návštěvníky oproti standardnímu provoznímu řádu mimořádně otevřena až do konce října 2021. Svým návštěvníkům v podzimní čase vyšlo vstříc také Valašské muzeum v přírodě, které má až do poloviny listopadu mimořádně otevřeny vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. 

„Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem bude pro návštěvníky mimořádně otevřena až do konce října 2021, a to vždy od čtvrtka do neděle (včetně státního svátku 28.10.) od 10 do 16 hodin,“ informoval Martin Beníček, vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu MěÚ Rožnov. K rozhledně vede krásný lesní chodníček, na který se dostanete přímo z hlavního muzejního parkoviště u Mlýnské doliny a po zelené značce dojdete za půlhodinku až k rozhledně.

Zajímavostí je, že Jurkovičovu rozhlednu můžete spatřit i z určitého místa na Masarykově náměstí. „A přesně z tohoto místa na náměstí se na rozhlednu dostanete za pouhých 45 minut pěšky. Určitě si to přijeďte vyzkoušet a uvidíte, že rozhledna je v podzimních barvách krásná a kouzelná,“ zve na pohodový výšlap destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Na podzim svým fanouškům a milovníkům historie a starých časů vyšlo vstříc také Valašské muzeum v přírodě. O muzeu se oprávněně říká, že je krásné v každém ročním období. Ovšem obzvlášť to platí na podzim, kdy si naplno můžete užít tu pohodu, kdy se v muzeu nekonají žádné velké akce, a vy si v poklidu projdete areály a vrátíte se do starých časů. K tomu se nabízí ideální příležitost právě teď, kdy Valašské muzeum v přírodě připravilo říjnové a listopadové víkendy, ve kterých mimořádně otevírá vybrané expozice v areálu Mlýnské doliny a Valašské dědiny. Ty otevírají v těchto říjnových a listopadových víkendech: 2.-3. 10. 2021, 9.-10. 10., 16.-17. 10., 23.-24. 10., 28.-31. 10., 6.-7. 11., 13.-17. 11. Otevřeno je vždy od 9 do 16 hodin, platí zvýhodněné mimosezónní okružní vstupné: dospělí 120 korun, snížené 100 korun, žáci 60 korun a rodinné 240 korun.

Kompletní informace najdete také na webu Valašského muzea v přírodě ZDE.  

Kompletní kalendář akcí, ale také například webkamery z města i okolí přehledně na jednom místě, informace k parkování ve městě a další důležité informace o akcích a atraktivitách Rožnova, najdete vždy na turistickém webu města www.visitroznov.cz.  

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Mohlo by se vám také líbit

Historický okamžik pro cyklisty: město Bohumín dokončilo spojení Odry s Ostravicí

Icon 04.06.2021

Propojení Starého Bohumína s Ostravou a Odry s Ostravicí se dočkali příznivci cyklistiky. ...

Celý článek

S dětmi za Večerníčkem! Tip na výlet pro deštivé dny

Icon 25.07.2021

Prázdninové počasí je jak na houpačce… jeden den vymyslíte super výlet a druhý den vám poč...

Celý článek

V Krkonoších opravují kilometry turistických chodníků

Icon 17.08.2021

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) opravuje některé turistické chodníky na značen...

Celý článek

Zoo Praha oslavila 90. výročí svého založení

Icon 29.09.2021

Prvním návštěvníkům se Zoo Praha otevřela 28. září 1931. Tehdy ještě nedokončený osmihekta...

Celý článek

Francouzské speciality v projektu Goût de France představí i české restaurace

Icon 06.10.2021

Praha 5. října (ČTK) – Delikatesy francouzské kuchyně mohou od příštího týdne ochutn...

Celý článek

Přes Stožecké sedlo v Lužických horách vede nová turistická lávka

Icon 25.10.2021

Horní Podluží (Děčínsko) 22. října (ČTK) – Přestřižením pásky byla dnes v Lužických ...

Celý článek