Blansko si zájemci mohou prohlédnout i virtuálně

Blansko 24. června (ČTK) – Blansko na svém webu zpřístupnilo virtuální prohlídku města, zájemci se tak mohou podívat, jak vypadají tamní hlavní turistická lákadla či jak se proměnily jednotlivé části Blanska. Jde o záběry z dronu s kamerou s vysokým rozlišením. Vedení města to uvedlo v tiskové zprávě. Turisty pak může virtuální prohlídka podle vedení města nalákat k návštěvě.

„Základem virtuální prohlídky je sférická fotografie, která na jednom snímku zabere celý prostor v maximálním zorném úhlu 360×180 stupňů. Pomocí interaktivního prohlížeče je možné se sférickou fotografií libovolně otáčet, přibližovat či oddalovat,“ uvedl Tomáš Bartůšek ze společnosti Panoramas CZ, která pro město virtuální prohlídku zhotovila.

Kromě hlavní fotografie, která zobrazuje celé téměř jednadvacetitisícové město, si mohou zájemci prohlédnout dalších 14 míst, která jsou nasnímána podrobněji. Jde o turisticky zajímavé lokality, například zámek, oba kostely či rekreační oblast Palava. Podrobné zobrazení lze najít také například u blanenských škol, centrálního náměstí, vlakového a autobusového nádraží a dalších významných míst ve městě.

Obdobně si lze prohlédnout Vyškov, který virtuální prohlídku města spustil loni na podzim. Dvacetitisícový Vyškov nabízí turistům několik zajímavých cílů, mezi nejnavštěvovanější patří zoopark, který je spojený s dinoparkem.

lip kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *