Ve Frýdlantu chtějí příští rok vrátit život do autokempu, nefunguje od povodní

Frýdlant (Liberecko) 21. prosince (ČTK) – Ve Frýdlantu na Liberecku chtějí příští rok vrátit život do tamního autokempu. Areál u řeky Smědé je od roku 2010, kdy ho poškodily bleskové povodně, mimo provoz, výjimkou je několik větších akcí v roce. Opravovat se bude postupně, na příští rok už má radnice připravenou první etapu, která bude zahrnovat novou kanalizaci, veřejné osvětlení, rekonstrukci vnitřních obslužných cest, sociálního zázemí a počítá se také s novým objektem recepce. ČTK to dnes řekl starosta Jiří Stodůlka (ODS).

Reklama

Frýdantsko bylo oblastí, kterou bleskové povodně v srpnu 2010 v Libereckém kraji postihly nejvíc. Velká voda tehdy zasáhla polovinu území kraje, vyžádala si pět lidských životů, z toho tři na Frýdlantsku a dva na Českolipsku. Po povodni zůstaly v kraji škody 8,2 miliardy korun. K nejvíce zničeným městům patřil právě Frýdlant, kde na náměstí vystoupala voda do výšky půldruhého metru. Celkově tam škody překročily miliardu korun. Většina škod už byla dávno opravena, autokemp ale zatím na obnovu čekal.

„Pandemie koronaviru přinesla kromě řady negativních věcí také jednu pozitivní, která je sice trochu z nouze ctností, ale vlastně ji všichni vítáme. A tím je obrovský boom turistiky pro naší zemi ve chvílích, kdy je cestování do zahraničí komplikované. Chceme proto tento trend také podpořit a turistům vytvořit co nejlepší podmínky. A to jak pro turistiku s obytnými přívěsy či obytnými auty, tak pro turisty jen tak se stanem,“ uvedl Stodůlka.

Pro obytné přívěsy a auta tak budou místa nejen v samotném kempu, ale také za jeho zdí, kde město vybuduje čtyři servisní karavanová stání s možností likvidace takzvané šedé vody, dočerpání pitné vody či nabití baterií. Na jejich vybudování získala radnice dotaci z Libereckého kraje. Karavany či obytná auta by je mohla využívat už od podzimu příštího roku. Město by podle Stodůlky v budoucnu v tomto prostoru rádo vybudovalo také dobíjecí stanici pro elektromobily. Vhodného provozovatele však zatím hledá.

„Obnovu autokempu bude město hradit ze svého rozpočtu. V příštích letech počítáme s novým východem z autokempu směrem k pivovaru a řece Smědé a s molem, kde by mohli návštěvníci kempu trávit volný čas, počítáme i se servisním zázemím pro kemp,“ dodal frýdlantský starosta. V plánech do budoucna je podle něj také výstavba nových chatek nebo koupaliště, záležet ale bude na tom, kolik bude mít město k dispozici peněz na investice, nebo zda se podaří získat na projekt nějaké dotace.

ivc rdo

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama