Moravský kras je perfektní lokalita pro rodinnou dovolenou

Je pár kilometrů od Brna se rozprostírá lokalita plná přírodních zajímavostí i historických památek. Najdete tu skály, jeskyně, tajemná údolí i technické památky. Dovolenou v Moravském krasu si užijí děti i dospělí!

Reklama

Když se řekne Moravský kras, většině se vybaví pověstmi opředená propast Macocha s podzemní říčkou Punkvou.Návštěvu Macochy byste tedy rozhodně neměli vynechat, ale je tu mnoho jiných jeskyní, které stojí za prozkoumání. Nádhernou krápníkovou výzdobou oslní Kateřinská jeskyně, milovníky vojenské historie osloví jeskyně Výpustek a děti si užijí prohlídku jeskyně Balcarka s působivým „Loutkovým divadélkem” či „Cukrovou pohádkou”.

Kromě přírodních zajímavostí můžete v Moravském krasu obdivovat i pozoruhodné církevní stavby, na kterých se v minulosti podepsali slavní stavitelé. Vydejte se třeba do Křtin za monumentálním kostelem Jména Panny Marie od Jana Blažeje Santini-Aichela. 

Dovolená má být také o zážitcích a zábavě. Pokud tedy holdujete vodním sportům, zamluvte si ubytování v Jedovnici na Blanensku. Rybník Olšovec nabízí vše, co byste při vašich letních radovánkách mohli potřebovat.

V případě, že raději než sport si vychutnáváte noční život a kulturní akce, pak je jasnou volbou rezervace hotelu v Brně. Žije to tu nejen v létě, ale i na podzim a program je velmi pestrý.

Tak co říkáte? Dáte Moravskému krasu v letošním roce šanci?

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama