V srdci Vysočiny na vás čeká víc než 260 druhů zvířat!

Areál zoo leží na rovině, proto je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií. Díky původně malé rozloze mají lidé ke zvířatům velice blízko a nabízí se jim tak pohled takřka z očí do očí. Zoo se specializuje na chov kočkovitých šelem, primátů a plazů. Z koček zde najdete tygry sumaterské, dva poddruhy levhartů nebo irbisy. Primáty reprezentují giboni zlatolící, mangabejové černí, nebo několik druhů lemurů. Jihlavská zoo navíc v rámci ČR chová jednu z největších kolekcí drápkatých opic, kam patří třeba lvíčci zlatí, kosmani a tamaríni. Z plazů a obojživelníků zde najdete mimo jiné tři druhy krokodýlů, anakondy velké, varany, nebo pestře zbarvené žáby pralesničky.

Reklama

Nechybí však ani další zajímavá zvířata, jakými jsou žirafy, zebry, hrošíci liberijští, tuleni, a pandy červené. Z ptáků vás okouzlí velké hejno plameňáků, pelikánů, pestrobarevní papoušci loriové, ary a neofémy, nebo majestátní kasuáři. Sesnámíte se i s málo známými zvířaty – babirusami, tapíry, kuskusy, seriemami, čájami a kaloni.

Za půl dne stihnete v jihlavské zoo projít takřka celý svět. Uvidíte zde expozici Africká savana, africkou vesnici Matongo, starou Australskou farmu, Shetlandské ostrovy s poníky a rozhlednou, Asijský pavilon, Tropický pavilon s více než 70 terárii a zříceným vrakem letadla, nebo jihoamerickou Haciendu Escondido.

Dnešní Zoo Jihlava je tak velmi moderní útulné zařízení lákající rodiny s dětmi, seniory, školní zájezdy i osoby zdravotně handicapované. Je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Kraji Vysočina s více než 300.000 návštěvníky. V současnosti je zoo respektovanou ochranářskou a vzdělávací institucí.

Foto: ©Archiv Zoo Jihlava

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama