TOULKY NAŠÍ HISTORIÍ

Špilberk – hrad a pevnost

Datum konání: 8.7.2010 – 2.9.2010

Letní scéna „Pod baštou“ hradu Špilberk.
Začátky v 16.30 hodin, vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma.

Reklama

TOULKY NAŠÍ HISTORIÍ
Umělecká agentura REX ve spolupráci s Muzeem města Brna uvádí během letních prázdnin na hradě Špilberk cyklus pořadů pro děti i dospělé z bohaté historie naší země. Ukázky dobových zbraní, kostýmů a předmětů, divadlo, šerm i hudba vás uvede do čtyř historických období – gotiky, baroka, rokoka a secese. Kdo by odolal vyzkoušet si dobový kostým, meč či přilbu a také se v nich i vyfotografovat?

V prvním programovém bloku“RYTÍŘEM SNADNO A RYCHLE“ se děti dozvědí co to byl středověk, kdo to byl rytíř a jak se měl chovat podle rytířského kodexu. Vždyť nejen mečem musel umět vládnout, ale také jeho chování a znalost literatury a poezie byly nedílnou součástí rytířské cti. A tak ti, kteří podniknou výlet do historie, budou mít možnost vyzkoušet si jak ovládání meče, kopí, luku či kuše, tak musí složit i zkoušku z chování k dámám včetně přednesu básně či písně. A tomu všemu budou asistovat dobově odění rytíři, kteří budou dbát na spravedlivé ocenění výkonů. To však platí i pro děvčata, která budou moci zasednout jako dvorní dámy při turnaji, pokud splní úkoly zvlášť pro ně připravené. Na turnaji se utkají nejlepší adepti rytířství o titul královského rytíře, který bude vítěz na závěr představení pasován králem a obdrží stvrzující glejt.
A podobnou atmosféru budou mít i následující pořady z jiných časů naší historie.
Cílem čtvrtečních pořadů v historickém prostředí hradu Špilberk bude jak zábava a poučení pro malé i velké diváky, tak příjemné odpoledne pro celou rodinu.

8.7. – Rytířem snadno a rychle
15.7. – Mušketýrská trilogie
22.7. – Třírohý klobouk
29.7. – Než začala válka…
12.8. – Rytířem snadno a rychle
19.8. – Mušketýrská trilogie
26.8. – Třírohý klobouk
2.9. – Než začala válka…

Více informací o Hradu Špilberk naleznete ZDE.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama