Bronzová muzejní noc v Kolíně

Bronzová muzejní noc v Kolíně
Datum konání: 5.6.2010

Reklama

Regionální muzeum Kolín
Brandlova 27, Kolín, 28002
tel: +420 321 722 988, email: [email protected], www.muzeumkolin.cz

Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem pořádá od roku 2005 každoročně celorepublikový Festival muzejních nocí.

Regionální muzeum v Kolíně pokračuje ve svém Festivalu muzejních nocí 5. června v Kolíně v Červinkovském domě od 18.00 – 24.00 hodin.
Kolínská muzejní noc je doprovodným programem výstavy Lidé doby bronzu, která představuje život společnosti doby bronzové ve středních Čechách. V zatemněném prostoru velkého sálu je k vidění několik pokladů, tzv. depotů – zastoupeny jsou soubory bronzových a keramických nádob, šperků a hřiven (předmincových platidel).
Vůbec poprvé je vystavena část tzv. „Tůmova pokladu“, nalezeného na začátku roku 2008 v jednom vyhořelém pražském bytě. Jedná se o soubor předmětů nalezených po celé střední Evropě, bohužel bez bližších nálezových okolností.
Pouze ve čtyřech dnech bude na výstavě prezentován zlatý depot z hradiště Skalka u Velimi a Býchor. Zlaté spirálovité šperky budou k vidění během Muzejní noci od 18.00 do 22.00 hodin.

Program Muzejní noci:

18.00
Zahájení Muzejní noci

18.30 – 24.00
Život v době bronzové
Máte jedinečnou možnost vyzkoušet si život v době bronzové! Zkusíte si mletí obilí na zrnotěrce nebo tkaní na dobovém stavu. Podle vystavených bronzových šperků si vyrobíte vlastní bronzové ozdoby a ochutnáte k tomu placky pečené v přenosné pícce. Zajímavá bude jistě i ukázka odlévání bronzu do forem.

Pro děti jsou speciálně připraveny pracovní listy k výstavě, dobové puzzle a pexeso.
Vyzkoušíte si také přenos informací nejen v době bronzové.

20.00
Večerní prohlídka výstavy s její autorkou Bc. Simonou Bubeníkovou

Celý program zdarma !

Více informací naleznete ZDE.

                             

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama