Sezona Pražské paroplavební společnosti zahájena!

V neděli 2.května byla slavnostně zahájena 145. sezona Pražské paroplavby. Jedna z nejstarších firem v Česku připravila pro tento rok hned několik novinek.

Reklama

Jednou z inovací je zavedení zcela nové linky: Na Františku – Zoologická zahrada v Troji. Parníky budou vyplouvat z přístaviště Na Františku v pravidelných hodinových intervalech. Obyvatelé i návštěvníci Pražské metropole se mohou těšit na zbrusu nové plavidlo Elektronemo, které k pohonu využívá solární energii. Výhodou této lodě je zejména jejich bezhlučnost a ekologický provoz. Pražská paroplavba nakoupila mimo Elektronema ještě dvě malé celodřevěné lodě využívající k pohonu elektromotory. Tyto tři nová plavidla budou k vidění na řece v blízkosti pražské Kampy, kde vznikne unikátní dobové přístavní molo.

Koncepce nového přístaviště na Kampě vznikla na základě dobových podkladů a jeho konstrukce byla navržena podle původní historické předlohy. Mimo elektroplavidel se na Kampě objeví také parník Vltava, který prošel v roce 2009 nákladnou rekonstrukcí a nyní  splňuje nejpřísnější ekologická hlediska a bude bezpochyby vhodně doplňovat historický ráz tohoto místa.
Provozní doba nového mola v plné plavební sezoně bude od 10:00 do 20:00 hod.

Pražská paroplavební společnost nabízí jako každý rok širokou nabídku okružních i linkových plaveb. Po celou sezonu budou parníky vyplouvat  například na Mělník, Slapy nebo do Zoo v Tróji. Milovníci hudby  mohou využít večerních diskoték na lodích Odra nebo Visla a pro vyznavače dobrého jídla a zábavy je k dispozici například parník Vyšehrad, který si lze pronajmout pro firemní večírky, společenské akce, rauty apod.

Linkové plavby:
Praha – Mělník
Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás a zpět.

Praha – Slapy
Linková plavba pod Slapskou přehradu do Třebenic a zpět.

Praha – Troja
Plavba napříč celou Prahou až do Troje k ZOO.

Troja – Praha
Plavba ze ZOO na Rašínovo nábřeží.

Nemocnice na Františku – Troja
Plavba od Nemocnice Na Františku k ZOO.

Zoo – Nemocnice na Františku
Plavba ze ZOO k Nemocnici Na Františku.

Více o Pražské parlavbě naleznete ZDE.

Další informace naleznete na webových stránkách Pražské paroplavby.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama