Hluboká zahájí sezónu ve velkém stylu

Jihočeská Hluboká nad Vltavou s věhlasným zámkem chce nalákat nové návštěvníky na spoustu atrakcí a zábavný program, kterým se v sobotu 10. a v neděli 11. dubna slavnostně otevře letošní turistická sezóna. Velkolepé zahájení si vezme na starost hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a starosta města Hluboká Ing. Tomáš Jirsa, kteří se na padácích snesou do centra oslav v sobotu ve 14:00, a to přímo na jamku číslo 18 u Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou.

Reklama

Hlavním organizátorem celé akce je občanské sdružení Hluboká nad Vltavou. V rámci zahájení turistické sezóny se v Hluboké nad Vltavou spouští i nový web www.sport-hluboka.cz s bohatými informacemi o sportovních možnostech v tomto malém městě. Na sobotu je připraven pochod po turistických značkách v okolí Hluboké, po zimě se také otevře Adrenalinový park s  lanovým centrem, Big Swing houpačkou, lanovkou dlouhou 210 m, Bungee trampolínami, síťovým centrem a dalšími atrakcemi. Slevové akce pro parašutisty připravil Skysurf z Hosína a po oba dny bude probíhat jarní baseballový turnaj za účasti týmů z Hluboké, Třebíče, Domažlic a Prahy. Kromě sportovních aktivit bude v sobotu na programu také zábavný dětský den nebo lampiónový průvod.

Pochod okolo Hluboké bude začínat v sobotu již od 10 hodin. Je připraveno několik tras s různými kontrolními stanovišti, kde bude připraven  program pro děti i dospělé. „Chceme lidem ukázat, co vše se dá na Hluboké zažít a vidět. Nejlepší je si všechno pěkně osobně projít.“ Říkají shodně všichni pořadatelé slavnostního zahájení sezóny. Po celý den bude otevřeno 12 stanovišť, kde mohou turisté nasbírat body. Vyzkouší si například například odpalovat míček baseballovou pálkou, hrát golf, jezdit na kolečkových bruslích, střílet z luku nebo jezdit na poníkovi.

Každý si samozřejmě může trasu přizpůsobit vlastním možnostem. „Máme okruhy dlouhé 6, 9, 14 a 27 km včetně jakýchkoliv jejich kombinací. Kolik stanovišť každý účastník obejde, kdy vyrazí a kdy dojde do cíle, záleží pouze na něm.“ Říká Petr Mach, který pro občanské sdružení Hluboká nad Vltavou navrhl trasy a program na průchozích stanovištích. „Důležité ale je, aby si každý turista nejprve vyzvedl mapu, do které později na stanovištích otiskne razítka a v cíli ji vhodí do losovacího osudí, aby měl šanci vyhrát některou z cen věnovaných sponzory akce,“ doplňuje Mach. Pochod je koncipován jako výlet pro celé rodiny, na nejkratším okruhu jsou stanoviště určené hlavně malým dětem.

Dalším bodem programu, který také určitě stojí za zvýšenou pozornost, je sobotní lampiónový průvod. Od Sporthotelu Barborka a Základní školy vyjdou okolo 20. hodiny dvě skupiny, které se později sejdou v centru města a společně vyjdou až na zámek. V zámeckém parku pak bude pro děti připravena noční hra s pohádkovými postavami a tajemným pokladem.

Hlavním lákadlem Hluboké je pro letošní sezonu Adrenalin park, který od loňského otevření připravil další novinky. Více než 200 m dlouhá lanovka, síťové centrum, bungee trampolíny a Big swing houpačka doplnily lanové centrum o nové a nevšední zážitky pro celou rodinu. Během zahajovacího víkendu je v areálu navíc připraveno několik adrenalinových specialit a soutěží, které si může vyzkoušet každý.

Z široké nabídky služeb na Hluboké si po celou sezónu vybere určitě každý a o druhém dubnovém víkendu navíc v mnoha případech i velmi výhodně. K akci se připojili i některé restaurace a hotely, které ve dnech zahájení sezóny nabízejí vybrané služby či menu za zvýhodněné ceny. Hlubocká ZOO nabídne dětem vstupné o 50% levněji. Start hlavního programu zahájení je v sobotu 10. dubna ve 14:00, kdy se k jamce číslo 18 na golfovém hřišti snesou padáky hejtmana Zimoly a starosty Jirsy.

www.hluboka.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama