Zámek Mníšek opět otevrěn dětem

DĚTI, PŘIJĎTE SE POBAVIT NA ZÁMEK MNÍŠEK TENTO VÍKEND
VSTUP POVOLEN I RODIČŮM A PRARODIČŮM
Patříte k těm, co si myslí, že prohlídky jsou nudné? Tušíte, že po 10 minutách nebudete vědět o čem je řeč a na konci prohlídky si nebudete pamatovat vůbec nic?
Na zámku v Mníšku se vám to nestane! Prohlídka bude bavit i vaše děti. Zajděte k nám na návštěvu do první republiky. Období našich  babiček a dědů bude vám bude blízké. I život zakladatele zámku Serváce byl plný nástrah a peripetií. Byl sice chudý, ale pracovitý, laskavý, chytrý i zbožný. Dost dobrých vlastností, které ho svedly na tu správnou cestu. Za rekovné činy byl povýšen do šlechtického stavu, koupil mníšecké panství a s vervou sobě vlastní jej zvelebil. I k chudému lidu se hezky choval. Platil za ně daně, postaral se jim o jídlo i práci. Pověsti praví, že se i s peklem spolčil.

Reklama

Co u nás uvidíte? Čerta Brdíka, malou zámeckou kapli i pokoje dam a pánů. Dozvíte se z čeho jídávali i čím se bavili pánové a dámy dříve. Vyrobit si můžete památku na zámek ve výtvarném ateliéru a úplně nakonec vás čeká sladký bonbónek. Moc se na vás těšíme. Začínáme v sobotu i v neděli v 10.30. Následuje prohlídka vždy každou hodinu.

Zdravím vás a přeji víkend plný radosti. Jana Digrinová, kastelánka Mníšku pod Brdy

PROGRAM V SOBOTU I V NEDĚLI
Prohlídky pro děti začínají: 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30
Výtvarné tvoření: od 13.00-16.00 hodin

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama