Jarní prázdniny v zoo

Zveme Vás o prázdninách do zasněžené zoo, kde se ani teplomilná zvířata sněhu a zimy nebojí. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

Reklama

K těm nejatraktivnějším a zároveň největším otužilcům ostravské zoo patří určitě sloni, které, když neklesne teplota výrazně pod bod mrazu, můžete pozorovat v jejich venkovním výběhu po 10. hodině dopoledne. Mezi teplomilná zvířata patří také vzácní levharti cejlonští, kteří se chodí „venčit“ okolo 11. hodiny a venku zůstávají zhruba dvě hodiny (opět v závislosti na aktuální venkovní teplotě). Mimo tuto dobu jsou zvířata samozřejmě k vidění v teplých pavilonech.

Při prohlídce zoo můžete navíc zavítat i do výukového centra, které bude v pracovní dny mimořádně otevřeno pro veřejnost v době od 11 do 13 hod. Zde se malí i velcí zájemci mj. dozví, jak přikrmovat zvířata v zimě, které stopy najdeme v zimě na sněhu nebo proč medvědi celou zimu prospí. Ve výukovém centru se také nachází bohatá sbírka preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které využívají pracovníci zoo při výukových programech pro školy.

(Výukové centrum najdou návštěvníci v blízkosti pavilonů opic a hrochů. Otevřeno bude po dobu jarních prázdnin všech okresů v kraji.)

 Dále připomínáme, že částí areálu zoo vede běžkařská stopa a pro běžkaře, kteří se do zoo chystají, stále platí sleva na vstupném, tedy 50,- Kč.

 V únoru se v zoo prodlužuje otvírací doba: areál od 9:00 do 17:00 hod, pavilony a pokladny od 9:00 do 16:00 hod.

www.zoo-ostrava.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama