Zámek Mníšek pod Brdy opět otevírá své brány návštěvníkům tuto sobotu

ZÁMEK MNÍŠEK OPĚT OTEVÍRÁ SVÉ BRÁNY NÁVŠTĚVNÍKŮM TUTO SOBOTU 30. 1.
ZAČÍNÁME AKCEMI PRO DĚTI – DĚTSKÉ PROHLÍDKY, VÝTVARNÉ DÍLNY I VEČERNÍ PROHLÍDKY

Reklama

Zámek Mníšek pod Brdy připravil na tuto sobotu a neděli 30-31. 1. prohlídky pro děti. Začínáme v 10.30 a poslední prohlídka vychází v 14.30 hodin. Děti do šesti let mají prohlídku zdarma. Od 13.00 hodin začíná výtvarné tvoření pro děti a od 16.00 se těšte na večerní prohlídky s Bílou paní i Andělem.

Projdeme se reprezentativními zámeckými pokoji. Uvidíte nádhernou kapli s andělíčky, zimní a velkou jídelnu, salony pro dámy i pány, knihovnu i pracovnu. Bojíte se, že to pro vás není, že se budete nudit?
Věřte, že nebudete. Tyto prohlídky probíhaly na zámku pravidelně celý loňský rok a líbily se nejen dětem, ale také dospělým. Nezahltíme vás daty. Důraz klademe na jednoduchost, ale zároveň pravdivost informací. Jak žila nižší šlechta? Co dělali ve volných chvílích? Jak se starali o zámek? Jak se dříve jedlo? Měli se rádi? Co myslíte? Dozvíte se zajímavé věci a okamžiky v životě zakladatele zámku Serváce, ale také o velké lásce posledních majitelů zámku. Vyfotografovat se můžete s čertem Brdíkem, sáhnout si na kachlová kamna i na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy na sedačky. Spočítáte si hodiny v hodinové věži, uslyšíte zvoneček pro služebnou a uvidíte dýmky, „z nichž mohl bafat svůj tabáček sám Krakonoš“.
Od 16.00 se při večerních prohlídkách potkáte s pohádkovými bytostmi. Přivítá vás Anděl a možná zahlédnete i Bílou paní.
Pro vás, kteří máte rádi klasické prohlídky otevíráme od 10.00 hodin a vybrat si můžete ze dvou prohlídkových tras. Poslední prohlídka začíná v 15.00 hodin.

PROGRAM 30.1. – 31. 1. 2010
připraveny jsou klasické prohlídky zámku od 10.00-15.00 hodin
prohlídky pro děti od 10.30 – 14.30
výtvarná dílna od 13.00 – 15.30
pouze 30. 1. 2010 – večerní prohlídky s pohádkovými bytostmi v 16.00, 16.30, 17.00
chybět nebude Bílá paní, Anděl ani Sněhurka!
na večerní prohlídky prosím rezervujte na tel: 318 590 261
   
Jana Digrinová
Tel: 606 649 207

Více o zámku Mníšku pod Brdy

Vítejte na státním zámku v Mníšku pod Brdy, jehož historie začíná koncem 13. století. Dnešní barokní podobu zámku vtiskl Servác Engel z Engelsflussu v polovině 17. století. Vnitřní prostory do současné podoby upravili poslední majitelé Kastové, na počátku 20. století.
Pánové, dámy i děti. U nás si vyberete! Nabízíme dva prohlídkové okruhy, k odpočinku romantický park a dobrou kávu podáváme v zámecké restauraci „U Saturnina“. Pravidelně pořádáme prohlídky určené dětem a celou řadu kulturních akcí.
Oba okruhy jsou věnovány stylu života drobné šlechty na počátku 20. století v letech 1918 -1938.

I. NÁVŠTĚVNICKÝ OKRUH
Provedeme vás reprezentativními prostorami, které drobná šlechta považovala za svoji chloubu. Pokoje jsou více méně vybaveny tak, jak vypadaly v roce 1945, kdy zámek opouštěli poslední majitelé Kastové. Nejvzácnější místem je Kaple sv. Serváce. Nechybějí salony pro dámy i pány, Knihovna ani Lovecký salon s Pracovnou.

II. NÁVŠTĚVNICKÝ OKRUH
Navštivte pokoje, kde Kastové každodenně pobývali a nebudete zklamáni. Připomeňte si doby nedávno minulé, které na vás dýchnou při sledování soukromého života jedné rodiny, jejíž členové se milovali, byli pokrokoví a rádi cestovali. Prostory jsou bohatě vybavené a jsou zařízeny do nejmenších detailů. Nechybí dobové hračky, učební pomůcky, křtící zavinovačka nebo fotoaparáty. Vidět můžete i sociální zařízení – koupelny, záchod či nočník. Mnoho věcí si určitě budete pamatovat od svých babiček a dědečků. Zajímá vás co se tehdy nosívalo, v čem byly ženy šik, nebo chcete vědět, jak rodina Kastů trávila volné chvíle? V tom případě nebudete zklamáni a návštěva první republiky vám připomene doby nedávno minulé, které si tolik idealizujeme a proto je milujeme.

Dostupnost:
Mníšek pod Brdy leží asi 12 km jižně od okraje hlavního města Prahy, v podhůří Brdské vrchoviny na rychlostní komunikaci R4 – Praha-Strakonice. V okolí zámku se nalézá celá řada historických a kulturních pamětihodností jako například areál barokního kláštera Skalka a především překrásná příroda s množstvím dobře značených turistických stezek.  
Přístup autem z Prahy nebo Příbrami je po rychlostní komunikaci R4. Z centra Prahy přes Barrandovský most směrem na Zbraslav a Strakonice. Z Příbrami směrem na Prahu.

Autobusy MHD č. 317, 321, 322 a 330 odjíždí ze zastávky metra B – Smíchovské nádraží. Výstupní stanice je Mníšek pod Brdy – náměstí. Jízda autobusem trvá přibližně 30 minut.

Otevírací doba:
LEDEN        10:00 – 15:00 (začátek poslední prohlídky)    poslední víkend v lednu
ÚNOR        10:30 – 14:30 (začátek poslední prohlídky)    denně kromě pondělí   
        10.00 ­– 16.00 (začátek poslední prohlídky)  o víkendech

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama