Holiday World 2010

Datum konání: 4.2.2010 – 7.2.2010

Reklama

Veletrh Holiday World 2010 je za dveřmi a to pro branži cestovního ruchu znamená, že se blíží vrcholná akce svého druhu. Veletrh proběhne v termínu od 4. do 7. února 2010 souběžně s veletrhy Golf World Prague a Top Gastro. Obzvláště v dnešní složité ekonomické situaci bude veletrh důležitým ukazatelem trendů, novinek, metod prodeje a komunikace s klienty. To se týká nejen samotných vystavovatelů a potencionálních budoucích klientů, ale i organizátor Holiday World – Incheba Praha přichází s novinkami pro vystavovatele a návštěvníky.

Soutěž pro návštěvníky
Incheba Praha na Holiday World 2010 připravila ve spolupráci s některými vystavujícími cestovními kancelářemi zajímavou novinku v podobě soutěže pro návštěvníky. Každý den konání veletrhu se budou moci návštěvníci prostřednictvím svých mobilních telefonů zapojit do hry a slosování o kupony na zájezdy na příští letní sezonu. Kupony jsou přenosné a můžou sloužit také jako zajímavý dárek. Losování bude probíhat na pódiu v zadní části levého křídla Průmyslového paláce, kde budou moci návštěvníci také shlédnout rozmanitý doprovodný program vystavujících firem. Více informací se lze dovědět na www.zajezdyzamilion.cz nebo www.holidayworld.cz.

Zahraniční účastníci
Nadcházející ročník veletrhu Holiday World bude opět mezinárodní a na nejvyšší úrovni. Nejsilnější prezentaci budou mít tradičně země Středomoří jako Itálie, Francie, Španělsko, Kypr, Tunisko, Egypt, Řecko, Turecko, Izrael, Portugalsko, Černá Hora atd. S ohledem na složitější ekonomickou situaci přistupují reprezentace jednotlivých zemí k veletrhům různě. Jeden přístup by se dal charakterizovat jako momentální a okamžité řešení s výraznou nebo skoro až absolutní redukcí výdajů, druhý přístup se vyznačuje vyhledáváním nových trhů a je naopak šetrně expanzivní. Příkladem může být návrat Kuby, Velké Británie a po pětileté pauze i Nizozemska, výrazné rozšíření Rakouska a další noví samostatní rakouští vystavovatelé atd.. Mezi úplnými nováčky se představí specialista na Nový Zéland, premiéru připravují Island a Tanzánie, nebudou chybět exotické destinace jako Thajsko, Japonsko a např. Indonésie. Samostatnou kapitolou je z tohoto pohledu Slovinsko, které je zároveň partnerskou zemí Holiday World 2010. Slovinsko vyloženě sází na rozšíření svých aktivit na dalších potencionálních trzích, zaměřuje svoji kampaň na výběrovou a aktivní klientelu a propaguje svoji zemi jako zelenou oázu vhodnou hlavně pro aktivní turisty.

Hotelová sekce
Na veletrhu Holiday World 2010 se poprvé v uceleném „šiku“ představí hoteliéři z Česka a Slovenska. Společná expozice necelé dvacítky hotelů v levém křídle Průmyslového paláce na ploše 80 m2 je výsledkem vize a dlouhodobé spolupráce s Hotel Guide ČR (Mediatel) a Hotel Guide SR. Je to prostředek pro posílení domácího cestovního ruchu a ke zviditelnění konkrétního hotelu, které se někdy „ztrácejí“ na stáncích krajských úřadů nebo regionálních sdružení.

Další společné prezentace
Rostoucí oblibě mezi cestovkami se těší minimalistická prezentace na společném stánku obou asociací. Sektory o rozměrech 3×2 m s vybavením jsou výborným řešením pro snížení nákladů a zároveň pro plnohodnotnou prezentaci firmy. Tradičně věší část naleznou návštěvníci v rámci AČCKA, ale po dobrých zkušenostech z minulého roku se rozrůstá i část s názvem Pod křídly ACK. Obě asociace se na veletrhu nacházejí v těsné blízkosti ve vstupní Veletržní hale a návštěvníci budou mít možnost posoudit nabídku více než 20 subjektů v rámci obou asociací.

Prezentace regionů
České regiony (lépe řečeno kraje) se s výjimkou Prahy představí v plné síle. Většina z nich bude lákat návštěvníky na svoje atrakce ze stejně velkých stánků, ale najdou se i takoví vystavovatelé, kteří se rozrůstají. K nim patří např. Moravskoslezský a Královéhradecký kraj. V této souvislosti je třeba připomenout podobnou situaci u samostatně se prezentujících měst. Příkladem expanze je určitě Břeclav a Česká Třebová, mezi městy solitéry návštěvníci uvidí Kadaň, Klášterec, Most, Příbram, Znojmo, Ústí nad Orlicí aj.
K „našim“ regionům počítáme i nám nejbližší slovenské zahraničí. Většina z nich ukáže svoje „želízka“ v ohni na společném stánku SACRu, samostatně do Prahy na Holiday World 2010 přijíždějí Trenčianský kraj, Bratislavský kraj, Bratislava město a město Piešťany, premiéru si odbyde samostatný Nitranský kraj,.
Velmi pěknou expozici předvede ve spolupráci s Přerovem další nováček veletrhu – polské Klodzko. Příkladem rozvoje a praktického dopadu prezentace na Holiday World je německé Sasko, které za tři roky účastí expandovalo na ploše dvojnásobně. Dalším zahraničním regionálním zástupcem z Německa je město Bayreuth.

Doprovodný program
Incheba Praha připravuje jako obvykle odbornou část pro čtvrtek a pátek, víkend bude tradičně patřit oblíbenému World Filmu. Návštěvníci kromě autogramiád a přednášek cestovatelů, fotografů a cestovatelských osobností budou moci shlédnout flotilu účastnických automobilů Rallye Paříž Dakar. Kromě World Filmu ve střední hale Průmyslového paláce v malém promítacím sále odstartuje svoji činnost nový projekt Expediční kamery. Návštěvníci v ceně vstupného získají další bonus a důvod k návštěvě veletrhu Holiday World 2010. Kromě oficiálního World Filmu spatří návštěvníci na pódiu v levém křídle Průmyslového paláce slovinskou módní přehlídku a různé regionální prezentace.

www.holidayworld.cz

www.incheba.cz

www.zajezdyzamilion.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama