Festival cestovatelských filmů GO KAMERA

místo konání: Kongresové centrum BVV Brno

Reklama

Festival cestovatelských filmů GO KAMERA slaví v nadcházejícím ročníku již třinácté narozeniny, letos je věnován legendě ŠANGRI-LA – hledání ztraceného ráje. Každoročně přitahuje milovníky cestování, fotografy, filmaře, vodáky, horolezce, potápěče i dobrodruhy, i letos tomu nebude jinak. Festival není doménou pouze „cestovatelů“. Svými filmy, fotografiemi a zážitky z cest se představují i polárníci, novináři, režiséři, spisovatelé, hudebníci a další osobnosti společenského života. I tento rok jsme připravili více než dvě desítky atraktivních besed a promítání.
Festival je doprovodným programem veletrhu cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Veřejnosti je přístupný v Kongresovém centru na brněnském výstavišti. Vstupenky jsou k dispozici na místě.

Festival GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním bloku přednášek a promítání se představí nejzajímavější osobnosti. Na rozdíl od jiných akcí a festivalů, GO KAMERA je hlavně o skutečném setkávání. Filmaři jsou přítomni projekci, po filmu následuje vždy beseda. Návštěvníci festivalu mají možnost položit dotazy svým oblíbencům i slavným „hvězdám“. (Diskuse může být někdy ještě poutavější a přínosnější než prezentovaný film…) To je další bonus akce. Živá setkání a debaty na živo!

Program GO KAMERA 2010

Projekce filmů, diapozitivů, lektorské promítání a besedy s autory
Soutěž amatérských filmů
Soutěž cestovatelských publikací
Soutěž cestovatelské fotografie

Zvláštním tématem 13. ročníku je Legenda ŠANGRI-LA – hledání ztraceného ráje.

Z přednášejících můžeme zmínit M. Stingla, herečku E. Holubovou, L. Abbasovou, S. Lichtaga, P. Barabáše, J. Formánka, J. Kolbabu, R. Krautschneidera.

V Kongresovém centru na brněnském výstavišti, kde se celý festival koná, budou nainstalovány i výstavy ŠANGRI-LA hledání ztraceného ráje a výstava fotografií známé cestovatelské dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky – PAST NA ROVNÍKU.

Příspěvky do soutěže (fotografie, filmy i knihy) je možno zaslat do 11.1. 2010 na adresu CK Livingstone, Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno. [email protected]

Program je i tentokrát mimořádně „našlapaný“. Skutečně to nejlepší z oboru!

www.gokamera.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama