Začíná soutěž European Destination of Excellence

Praha, 2. listopadu 2009 Česká republika se už podruhé zapojí do prestižního evropského projektu European Destination of Excellence (EDEN). Jde o soutěž, jejímž cílem je zviditelnění méně známých turistických lokalit. Letošní ročník této zajímavé akce začíná už za pár dní.

Reklama

Projekt European Destination of Excellence (Evropská destinace nejvyšší kvality) vypisuje Evropská komise a zapojeno je do něj více jak dvacet evropských zemí. Agentura CzechTourism je odborným garantem projektu EDEN v České republice. V soutěži se mezi s sebou vždy utkají turistické oblasti, které spojuje nějaké téma (viz níže). Z každé země pak vzejde jedna vítězná turistická destinace. Všichni tito vítězové národních kol pak mohou ke své propagaci používat prestižní titul European Destination of Excellence a získávají i další výhody.

Letošní téma: Voda – turistický cíl
Každý ročník je věnovaný nějakému tématu. Ten letošní má název Voda – turistický cíl. V tomto roce se tedy mohou přihlásit ty lokality, jejichž turistická nabídka je založená na přírodních vodních zdrojích. Patří sem například vodní plochy, na nichž se provozují všechny možné formy vodní turistiky či lákají turisty na krásné scenérie. Do letošního ročníku patří i lázně a léčebné resorty využívající přírodní vodní zdroje. Každý kandidát by měl zároveň splnit jednu univerzální podmínku. Protože jde o propagaci méně známých míst, musí mít daná turistická oblast relativně nízkou návštěvnost. Destinaci mohou do soutěže přihlásit organizace, které se podílí na rozvoji té které oblasti.

Zdroj: Czechtourism

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama