ZEMĚDĚLEC 2009

Do čtvrté desítky nastupuje výstava Zemědělec v Lysé nad Labem. A lze slíbit, že i jednatřicáté pokračování tohoto oblíbeného setkání zahrádkářů, zahradníků, chovatelů, zemědělců a příznivců živé přírody jim bude mít co nabídnout.

Reklama

Především tu budou tradičně kvalitní prodejci s nejširším sortimentem všeho, co může člověk potřebovat pro zahradu a dům, pro užitek i potěšení, a s produkty – ovocem, bramborami, zeleninou – které nabízí podzim. Samozřejmě nebudou chybět ani vystavovatelé s velkou zemědělskou technikou i s technikou, jakou mohou užívat zahrádkáři, případně s technikou komunální.

Souběžně s výstavou Zemědělec probíhá již počtrnácté výstava hospodářských zvířat, technologií pro chov a veterinárních pomůcek Náš chov. V jejím rámci se uskuteční ve čtvrtek 8. října Den chovu prasat, v pátek 9. října Den chovu skotu, v sobotu 10. října Den chovu ovcí a koz a v neděli 11. října Den drobnochovu a Den včel se seminářem k současné problematice velkovčelařství.

Ve čtvrtek 8. října se uskuteční Středočeské dožínky se slavnostním průvodem městem, s oceněním Zemědělských hospodářů Středočeského kraje roku 2009, vyhlášením výsledků soutěže Středočeský šupináč a vyhlášením výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje.

Po celou dobu výstavy bude probíhat poradenská činnost pracovníků Výzkumného ústavu včelařského v oblasti produkce, zpracování a využití kvalitního medu produkovaného v českých zemích, odborná poradna Výzkumného ústavu bramborářského a Ústředního bramborářského svazu ČR pro pěstitele brambor, poradenská služba u expozice Ovocnářské unie ČR, ochutnávky pokrmů z brambor, hovězího, vepřového a skopového masa, možnost nákupu chovných králíků, prodej uzenin a pštrosích specialit, prodej ovčích a kozích sýrů a návštěvnická anketa o hodnotné ceny.

Více informací na www.vll.cz nebo na tel. 325 552 051.

Výstavy Zemědělec – podzim 2009 a Náš chov 2009 jsou pro veřejnost otevřené od čtvrtka 8. do neděle 11. října, vždy od 9 do 17 hodin.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama