Fish festival na Střeláku

Festival o rybách, který není jen pro rybáře

Reklama

První říjnový víkend proběhne na pražském Střeleckém ostrově druhý ročník Fishfestivalu, v jehož rámci se koná mezinárodní muškařský závod v lovu pstruhů na mušku Orvis Cup 2009. Festival je určen nejen rybářům, ale především široké veřejnosti. Na akci se mohou těšit všichni, kteří mají rádi pohodovou zábavu, dobrou hudbu a rybí speciality. Vstupné je navíc zdarma.

„Fishfestival návštěvníky přesvědčí, že rybářství není jenom záležitostí „tichých bláznů“. Akce je především příležitostí pro celou rodinu pohodově a zábavně strávit víkend,“ říká Petr Benáčan, obchodní ředitel pořádající společnosti Taiko.
Na co se mohou návštěvníci těšit? Po oba víkendové dny je od 10.00 čeká nabitý program, během něhož vystoupí například kapely Děda Mládek Illegal Band, Rangers a Rezavej kruh. V kuchařské show Klasa se můžete přesvědčit, že chutně a rychle upravit rybu není žádný problém. Na děti čeká dětský program plný zábavy, ve kterém nechybí závody v elektrických autech a na koloběžkách, trampolína, horolezecká stěna, opičí dráha, hokej, obří deskové hry, malování na obličej nebo výtvarná dílna s malováním na trička a soutěže o pěkné ceny. V sobotu i v neděli mohou dospělí i malí návštěvníci vstoupit do pohádkového světa během vystoupení divadelních souborů Mrak a Romaneto.

Fishfestival je také o dobrém jídle, které bude samozřejmě ve znamení rybích pochoutek: od tradičních českých specialit, které nabídne Rybářská krčma až po delikatesy jako je pravé japonské sushi.

Navíc si mohou návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet rybářské techniky v Muškařské škole pětinásobného mistra světa Karla Světelského či se jen podívat na exhibice těch, kteří to již umí. Na příznivce rybářského sportu čeká řada odborných přednášek, testování prutů, prodej rybářského náčiní či prezentace raftů a kajaků. Po slavnostní vyhlášení výsledků závodu Orvis Cup v neděli v 15:30, zakončí Fishfestival energický koncert Děda Mládek Illegal Bandu.

Více informací a podrobný program najdete na www.fishfestival.cz.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama