Hornický den

Termín konání: 26.9.2009

Reklama

Místo konání: obec Zastávka , Dělnický dům . Nádraží ČD Zastávka

Začátek: 10.00 hod.

Start cyklo: 10.00 hod. u Zdravotního střediska v Zastávce

Start pěší: 11.30 hod. u Zdravotního střediska v Zastávce

Přepokládané ukončení akce: 16.00 hod.

sobotu 26. září se v Zastávce uskuteční historicky první ročník akce „Hornický den“, která nadchne všechny příznivce historie, poznávání, turistiky i dobrého jídla. V rámci Hornického dne je pro všechny příchozí v Zastávce připraven bohatý program zahrnující jarmark tradičních řemesel, hudební vystoupení a atrakce pro děti. Z Brna do Zastávky a zpět mají navíc možnost se účastníci svézt historickým parním vlakem.

Od 10 h odstartuje ze Zastávky pěší a cyklistické putování s permoníky po hornických a kulturních památkách Mikroregionu Kahan. Své dveře účastníkům otevře Expozice hornictví v Zastávce, kaple sv. Antonína Paduánského v Babicích u Rosic, Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově, zámek v Rosicích a rozhledna na Hlíně. Zde všude budou připravena razítka do startovních pasů, které budou v cíli slosovány o hodnotné ceny. Rodiny s dětmi a senioři jistě uvítají i autobus, který bude po tomto okruhu v pravidelných intervalech jezdit.

„Akci Hornický den pořádá Mikroregion Kahan v rámci svého projektu S Kahanem za permoníky, který si klade za cíl představit hornickou tradici a zajímavé památky v regionu jihozápadního Brněnska. Pro jednotlivé cílové skupiny, mezi něž patří rodiny s dětmi, senioři, aktivní turisté, školy a zahraniční turisté, budou připraveny specifické produktové balíčky. Současně byl již od letošní turistické sezóny uveden do provozu informační kiosek v Kulturním informačním centru v Rosicích, který slouží turistům ke snazšímu vyhledávání informací o regionu“, vysvětlil předseda Mikroregionu Kahan, RNDr. Petr Pospíšil.

Projekt S Kahanem za permoníky je spolufinancovaný Evropskou unií a jeho partnery jsou Muzeum průmyslových železnic, Vlastivědný spolek Rosicko – Oslavanska, Kulturním a informačním centrem Rosice a Mikroregion Chvojnice.

TRASA PRO CYKLISTY – STEZKA PERMONÍKŮ II

Trasa (35 km, značení Stezky permoníků II): Zastávka – Rosice – Tetčice – Dvorek – Hlína – Neslovice – Zbýšov – Babice u Rosic – Zastávka

Okruh Stezka permoníků II vám umožní navštívit památky z doby panování rosické šlechty – zámek Rosice. Při pohledu z rozhledny na Hlíně poznáte krásu zdejší přírody , skrytá tajemství železných koní vám odhalí expozice MPŽ a bude otevřená Kaple sv. Peduánského v Babicích u Rosic.. Prožijte dokonalý odpočinek od každodenního shonu.

TRASA PRO PĚŠÍ – ZA HORNICKÝMI PAMÁTKAMI

Trasa (7 km, značení modré turistické): Zastávka – Babice u Rosic – Zbýšov

Pro pěší je připravena kouzelná trasa ze Zastávky do Babic u Rosic kolem dolu Ferdinand s možností nastoupení na vláček, který jezdí z Muzea průmyslových železnic. Pro zájemce o dopravu koňmi bude zajištěna přeprava koňskými povozy po stejné trase jako pěší.

www.mikroregionkahan.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama