Dny vědy a techniky v Plzni 2009

Datum konání: 14. – 19. 9. 2009

Reklama

Dny vědy a techniky v Plzni 2009 jsou již čtvrtým ročníkem jedinečné populárně naučné výstavy pro malé i velké návštěvníky, kterou pro vás připravila Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci se statutárním městem Plzeň. V rámci této akce budete mít možnost proniknout do tajemného světa laboratoří, obdivovat zázraky moderní techniky a získat řadu zajímavých informací nejen z oblasti přírodních a technických věd, ale také například z oblasti zdravotnictví, historie a archeologie.

Program Dnů vědy a techniky bude rozdělen do dvou částí: Od pondělí do čtvrtka (14. – 17. 9. 2009) budete moci navštívit především expozice v areálu Západočeské univerzity v Plzni, zatímco v pátek a v sobotu (18. a 19. 9. 2009) se bude většina akcí konat v centru města.

V laboratořích Západočeské univerzity v Plzni vám odborníci předvedou moderní techniku v akci a umožní vám, abyste si sami vyzkoušeli nejrůznější pokusy a měření. Na každém pracovišti pro vás bude připraven speciální program, který bude určen jak skupinám návštěvníků ze základních a středních škol, tak i jednotlivcům z řad dospělých. Z organizačních důvodů však bude nutné se na některé akce předem zaregistrovat. Registrovat se můžete od poloviny srpna na těchto stránkách. Registrace i vstup na veškeré akce jsou zcela zdarma.

V pátek a v sobotu pak budete moci navštívit několik desítek expozic vystavovatelů z různých oborů přímo v ulicích centra města. Tak neváhejte a přijďte se podívat na robotické artisty, levitující předměty či umělé mravence. Vydejte se s námi na cestu do Mezopotámie nebo se ponořte do virtuální reality. Poznejte na vlastní kůži, jaké je být fakírem, projeďte se formulí anebo zkuste vařit na slunečních paprscích. A jestlipak jste věděli, že radioaktivitu lze vidět a dokonce i slyšet?

To všechno a ještě mnohem víc na vás čeká na Dnech vědy a techniky v Plzni 2009. Přijďte a zažijete návrat do budoucnosti.

Bližší informace o akci včetně programu naleznete na těchto webových stránkách nebo se na nás můžete obrátit prostřednictvím e-mailu, který zašlete na adresu [email protected] Kompletní program bude k dispozici v srpnu 2009.

www.dnyvedy.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama